Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért mondanak a párkapcsolato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondanak a párkapcsolatokban banális, nem reális, helytelen és egyben túlzó dolgokat?

Figyelt kérdés

Szerelemben gyakori, de még gyakoribb régi, tartós kapcsolatoknál.


Lássunk pár példát:


"Te vagy nekem a legfontosabb a világon"...


Jó ég! Ez hibás, hiszen az ember számára a legfontosabb saját maga nem egy máik személy.


"Feláldoznám az életem érted".


Ha ha ha. Veszélyhelyzetben úgyis magad mentenéd, nem mást.


"Örökké veled tudnék lenni".


Honnan tudja?!


De ez csak pár kezdő példa, vannak ennél sokkal irracionálisabb dumák is. Írjatok még párat ha tudtok.


De miért kellenek ezek a süket dumák? Van aki ezeket el is hiszi?



2015. febr. 10. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért zavar? Mert Neked sosem mondanak ilyen szépeket és frusztrált vagy? Te szerencsétlen. :D
2015. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na légy már ennyire cinikus! :D
2015. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak.
2015. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1


Valóba nem, de nem is zavar.


De nem igazán értem ki hiszi ezt el? :D


Mekkora baromságok már... Némelyik olyan hogy úgysem igaz a többi meg csak simán olyan hogy "ennek van egyáltalán értelme?"

2015. febr. 10. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt szeretnéd inkább hallani?

Fontos vagy de nem annyira mint saját magam, csak másodrangú helyet foglalsz az életemben.


Miattam meghallhatsz, az ujjamat se mozdítanám érted.


Tuti, hogy nem maradok veled!


Ettől egy egoista öntelt p..csnek tűnik az ember. És amiket a szerelemben mondunk, lehet, hogy abban a pillanatban úgy is érezzük. Egyébként a másodikkal nem értek veled egyet.

2015. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5


De erre vágynak a csajok főleg, de a srácok is? Hazudozásra? Mert hogy ebben semmi átgondoltság vagy reális mögöttes tartalom nincs az zicher.


Meg ki mond ilyet ki? Hogy fontosabb mint saját maga? Ez még csak nem is igaz. Nem érzik rosszul magukat a hazugság miatt?


A másodikkal nem értesz egyet? Miért? Reflexből magadat fogod menteni pánikhelyzetben. Mert ezt diktálja az életösztön. Bizonyos szitukban van hogy feláldozza magát egy szülő a gyermekéért, de a férjéért/feleségéért már nem nagyon. Most hagyjuk az amcsi filmeket.

2015. febr. 10. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezeket inkább kegyes hazugságnak nevezik, de talán még annak sem mondható!

Ha mindig a realitással állnák elő, csupa fájdalom és megbántás lenne egy kapcsolat. Ennyire banális dolgokat nem szoktak az emberek kijelenteni, de a cél, hogy a másikat jó érzéssel töltsük el, mert ez általában viszonzásra talál.

talán majd ha egyszer szerelmes leszel és elkap az a kémia folyamat ami ilyenkor szétvágja az ember agyát, majd megérted.


Azt biztosra tudom, hogy amikor baj van, nem hogy szeretteinket, de még idegeneket is képesek vagyunk életünk kockáztatásával kimenekíteni, egy adott szituációból. Szerintem ilyenre rengeteg példa volt már az életben.

2015. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező. Néha azt is jólesik hallani, hogy "ilyen finomat még nem ettem!". Vagy: "Te vagy a legszebb a világon!" - mert neki akkor, abban a pillanatban az.

Ezzel együtt nyilván okés a felvetésed, kb annyira, mint az örök hűség fogadalma (elenyésző házasságban van ez így azt hiszem).

De ... :) Te milyen módon fogalmaznál? Mit mondanál ezek helyett?

Egy jót már hallottam: "Azt nem tudom megígérni, hogy mindig melletted maradok, de mindent megteszek érte". Ez egy házassági eskü volt és szép is, igaz is. DE. Nem szeretném, ha egy holdas-csillagos estén valaki ezt suttogná a fülembe.

Ha az elején nem érzed úgy, hogy az életed árán is őt mentenéd - megette a fene, nem is érdemes folytatni. :)

2016. ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!