Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem döntés előtt állok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem döntés előtt állok, mégse tudom mi lenne a helyes (? )

Figyelt kérdés

Majdnem 20 éves srác vagyok. Van egy barátnőm, nagyon szép és szeretem is, velem majdnem egyidős. Viszont rendkívül hisztis (vannak ilyen rohamai, pszichiáter is kezelte már). Sokak szerint össze se illünk, mert anyagi különbségeink is vannak erősen az ő javára. Egyébként azért jöttünk össze, mert sokat lelkiztem vele egy rossz időszakában bármi hátsó szándék nélkül, aztán többet akart.


Szóval megismertem még tavaly egy viszonylag közellakó lányt, aki a közös baráti társaságunk része. Róla azt kell tudni, hogy nagyon rendes, kicsit fiúsabb és sokkal racionálisabban gondolkodik (nem az érzelmei vezérlik, mint a barátnőm). Nagyon jó barátok vagyunk, sokszor ő lát el párkapcsolati tanáccsal vagy a barátnőm hisztis időszakában vele beszélgetek.


Habár többször furán viselkedett velem. Neki is vannak gondjai és apró gesztusokkal segítettem ha gondja volt és olyankor nagyon erősen megölelt. No meg állandóan jelzi, hogy szingli, ha a társaságban vagyunk.


Érdekesnek találtam, de egyre jobban eltűnt mostanában a közeledése. Ismerem a legjobb barátnőjét is és nemrég megkérdeztem, hogy mi van vele, miért húzódik vissza, erre csak rám ordított indulatosan, hogy "Hát nem látod, hogy szerelmes beléd, te marha?" - majd mikor magyarázatot szerettem volna kérni, hogy ezt honnan veszi kirakott.


Azt hiszem igaza van és én is elbizonytalanodtam.


Maradnátok-e egy néha (havonta kb. 10 nap) hisztis, gyönyörű, nem nagyképű, de sokak szerint nem hozzám illő lánnyal vagy inkább megpróbálnátok egy kedves, okos, racionális, kicsit fiúsabb lánnyal, akivel jóban vagytok és érez irántatok valamit? Mellesleg ő se néz ki rosszul számomra, csak neki sincs önbizalma (ahogy barátnőmnek sem amúgy).



2015. jún. 16. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pfu, hát tényleg, biztosan nagyon szerelmes lehetsz a barátnődbe, ha a szépségét és gazdagságát méltatod, és ténylegesen nagy jövője van annak a kapcsolatnak, akivel azért jönnél össze, mert ő szeret téged. Ha helyes döntésre vágysz, hagyd ott a barátnődet, hordj valami szép kitűzőt, ami pótolni fogja az életedben betöltött szerepét, és még nem is hisztis, valamint azzal alakíts ki párkapcsolatot, akit szeretsz, vagy minimum vonzódsz hozzá. Az, hogy nem néz ki rosszul számodra, nem különbözteti meg a női egyedek 70-80%-tól. Komolyan, mintha azon gondolkoznál, a szőke vagy a barna guminőt vedd meg a boltban?
2015. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem a szépségen volt a hangsúly. Szeretem a barátnőm, jó vele programokat tölteni, csak annyian akarnak lebeszélni… mert habár elmondása szerint, ha egyszer összeköltöznénk lemondana a nagy költekezéséről, sokak szerint erre képtelen lenne és elásom magam egy pénzéhes r* mellett. Szerintem ez nem így lenne, de nem szólok bele, mert nem hallgatják meg az én véleményem.


Igazából a másik lány érzései elől se zárkózom el. Csak nem tudom megérné-e feladni a kapcsolatot emiatt. Mert olykor tényleg kiállhatatlan a barátnőm viselkedése, persze bocsánatot kér utólag, de sokszor úgy érzem vele magam, hogy csak egy figura vagyok neki és ő akar az irányításmániájával parancsolgatni.


A külsőt pedig úgy értettem, hogy a barátnőm pont az ideáljaim közé tartozik, akik bejönnek: magas, szőkésbarna, kék szemű, vékony lány

A másik pedig nem, mégis tetszik külsőre. Ő fekete hajú és sportos testalkatú. És bár hiába nem az esetem ez a külső, ő megfogott.

2015. jún. 16. 23:42
 3/11 A kérdező kommentje:
De a belső a legfontosabb. És abban a másik lány iránt többet érzek sajnos.
2015. jún. 16. 23:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Most szólok, hogy ezt a havi 10 nap hisztit úgysem fogod bírni hosszú távon. Főleg összeköltözés után... csak az idődet pazarolod erre az agybajos lányra.
2015. jún. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a barátnődben főleg a külseje vonz téged, ahogy írod... és az hosszútávon nem elég, és talán pont ez a te problémád.

Szerintem szakíts akkor, ha úgy érzed, ennek nincs jövője, de ne azért tedd, hogy összegyere a másik lánnyal, mert az szerelmes beléd...

Inkább várj kicsit, ismerd meg jobban a másik lányt, de ismerkedj másokkal is, én ezt tanácsolnám.

2015. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen nem nem kellene ennyit gondolkoznod. Elég nyilvánvaló, hogy a mostani barátnőd nem hozzád való, nem azért, mert hisztis, irányításmániás vagy költekező, hanem mert egyszerűen nem érzed, hogy lenne vele jövőd. Különben meg sem fordulna a fejedben, hogy "lecseréld". Miért nem akarsz vele szakítani? Ha nem lenne ez az új lány, miért maradnál a régivel? Mi az, ami megfog benne annyira, hogy mellette legyél, ugyanakkor simán nélkülözni tudod, ha van helyett másik? Ne legyél kapcsolatfüggő, ne használd ki a jelenlegi partnered érzéseit csak azért, mert te szereted az érzést, hogy neked van (egy szép) barátnőd. Az elég visszatetsző. Megkockáztatnám, a másik lánynak sem kellenél, ha tudná, hogy csak a látszat és kényelem kedvéért vagy vele. Szóval ebből a dologból ki kellene lépned, lezárnod, majd felvenni a kapcsolatot az új lánnyal, ismét kialakítani a bizalmas viszonyt, és később eldönteni, lenne-e közös jövőtök. Mert olyan alapon nem okos dolog partnert választani, hogy ő volt az első érdeklődő, akit egyedülállóként megláttál.
2015. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jól rámutatott a többi hozzászóló a problémára: Nem arról van szó, hogy szerelmes vagy egy lányba, és problémáitok vannak. Sem nem arról, hogy nem vagy szerelmes már, és beleszerettél ebbe az új lányba.

Hanem semelyik lány irányában nem táplálsz különösebb érzelmeket, és azt latolgatod, hogy melyikük "érné meg jobban". Ez a tárgyiasító hozzáállás finoman szólva gáz, de inkább szomorú.

Lehet a hisztis barátnőd is lecserélné téged hipphopp egy jobb partira...

2015. jún. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mind a két lány jobban járna más pasival!!!
2015. jún. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elöttem szólóknak nagyon is igaza van, te nem vagy szerelmes a barátnődbe, mert azon gondolkodsz melyik lenne a jobb! Lehet érzel valamit de az nem elsöprő szerelem az biztos, maskülönben eszedbe sem jutna a mérlegelés!
2015. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Költőnő? ***** válasza:

"Van egy barátnőm, nagyon szép és szeretem is"

" hisztis, gyönyörű"

én nem látom ebben az esetben a szerethető belső értékeket csak a külsejét méltatod.

2015. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!