Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom családja nem támogatja a kapcsolatunkat, esélytelen egy esküvő? (hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

15 évesen jöttünk össze, 11 éve vagyunk együtt. Már 2 éve megvolt az eljegyzés, és most jutottunk el addig, hogy akkor esküvő.

A gond a vőlegényem családja részéről van: fiatalkorunkban sem örültek annak, hogy együtt vagyunk, amíg tizenévesek voltunk, volt, hogy nem engedték, hogy találkozzunk.. Aztán ahogy felnőttünk, elkezdtünk dolgozni, és elköltöztünk. Az olaj a tűzre-eset volt, hiszen szinte napi szinten jöttek a telefonok, hogy cserbenhagyta a családját, nem szereti őket, miattam elszakad tőlük... Nagyon-nagyon sok vita volt köztük ezek miatt.

De mi kitartottunk, és úgy voltunk vele, hogy "jól van, morogjanak, majd elmúlik"... Hát nem, az eljegyzés előtt is mondogatták a páromnak, hogy ne merjen nekem gyűrűt venni... Az eljegyzés után pedig én kaptam egy sms-t az anyóstól, hogy "remélem boldog vagy, tönkretetted a családunkat".... Újabb vita robbant ki... Mikor pedig megtudták, hogy esküvőt szeretnénk, dacosan kinyögték, hogy ők nem fognak eljönni, és mi is hagyjuk abba ezt a "hülyeséget", szakítsunk, mert sokkal boldogabbak lennénk külön....

Én már egyáltalán nem tartom velük a kapcsolatot, családi ünnepek alkalmával sem megyek el hozzájuk (bár igaz, hogy nem is hívnak..) A párom igen. És soem kértem tőle, és nem is várnám el, hogy szakítsa meg velük a kapcsolatot, hiszen mégis csaj a családja...

De most kicsit hadilábon állunk ezzel az esküvő-témával. Őket ne hívjuk meg? Vagy de? vagy ne is legyen esküvő egyáltalán? Nagyon sokat beszélgettünk erről már a párommal, és nem tudjuk, hogy mit tegyünk. Ha elhívjuk őket, benne van a pakliban, hogy nem jönnek el, de az is, hogy igen, és majd jönnek a beszólogatások vagy még azt is kinézem belőlük, hogy tönkretennék az esküvőt.....

(18 évesek voltunk, mikor az anyósom sírva hívta fel a páromat, hogy látott engem egy másik férfival enyelegni.... Persze, nem hitte el, aztán az anyja szemében akkor is én lettem a szemét, hogy megcsalom és manipulálom őt..)

Egyébként az anyja és a nővére az, akik ennyire utálnak. De a nővére engem csak fikázni szokott, meg rendszeresen kibeszél, de ilyen "kísérleteket a szakításra" csak az anyós csinált. Az édesapja sem szeret, de ő inkább levegőnek néz és ennyi.

Elég nehéz a helyzetünk, hiszen minden ismerősünk, barátunk, kollégáink, és az én családom örül annak, hogy együtt vagyunk, hogy ilyen fiatalon megtaláltuk a boldogságot... Csak ők homályosítják el az egészet....

Volt valaki ilyen helyzetben már? Ha igen, mit tett? Van rá esély, hogy ha 11 év után nem, de talán az esküvő után abbamarad ez a gyerekes viselkedés?

Én próbálom nem magamra venni, de a páromon látom, hogy őrlődik, hiszen ő is tudja, hogy jogtalan az egész, ő sem érti, hogy miért nem hagynak minket békén, sokszor vitázik velük, de mégis csak a családja, az édesanyja....


2015. júl. 26. 13:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10#


Szavaidból ítélve, lehet az is zavarja a szüleit, hogy te náluk jóval értelmesebb vagy. :)

2015. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

nem igazán tudom, hogy mi a bajuk velem. Isten látja a lelkem, nem tartom nagyra magam, nem vagyok beképzelt, de tudom, hogy a nővérénél több eszem van... De sosem kérkedtem ezzel, nem adtam elő náluk a királylányt. Anyukám szerint is ez a baj, hogy "jobb vagyok", mint a "kicsi lánya"... És ott az anya-lánya vélemény nagyon egyezik. Anyukám arra is tippelt már, hogy az anyósnak eredetileg nem is lett volna velem baja, de a nővére annyit szidott, fikázott engem, hogy ő is megutált... Ki tudja?! :)

Nem fogok eret vágni azért, mert utálnak. Emberek vagyunk, természetes, hogy van, akit szeretünk, és van, akit nem viselünk el. De nevetségesnek érzem, hogy felnőtt emberként, ennyi idő után is itt tartunk... :/ :)

2015. júl. 26. 14:57
 13/15 anonim ***** válasza:
Ostobák a srác szülei. Érzelmileg zsarolják a fiukat, mert fel mert nőni. Ne foglalkozzatok velük, sok boldogságot a házasságban! :) És gyermekáldást is. :D Ja, és ne hívjátok meg őket, ha ennyire tirpákok.
2015. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát, ha ez megnyugtat, anyai nagyanyám egész életemben b*szogatott minket kezdve apámmal, de megmondom őszintén, szerintem az a baja, hogy anyu nem maradt ott a faluban a szülői házban, hogy őket pátyolgassa öreg napjaikban (megjegyzem, ott nincs munka, a fiatalok szép lassan elszivárogtak, öregszik a falu). Aztán idővel visszafogottabb lett, de ha véletlenül valami gond van anyuval kapcsolatban, egyből nekiesik apámnak vagy öcsémnek vagy nekem.
2015. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kérdező. Azóta volt valami változás?
2015. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!