Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férfiak tényleg nem igénylik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak tényleg nem igénylik a lelkizést? Ti mit gondoltok? Férfiak és nők véleményére egyaránt kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

Alapvetően nyilván mindenki más, viszont őszintén szólva én elég érzékeny, lelkis nő vagyok.

Nálam alapvető dolog, hogyha probléma van, azt megbeszélem a másikkal. Nem hisztizek, nem veszekszek, hanem szépen leülünk, mindenki elmondja a saját kis véleményét, aztán szépen továbblépünk- együtt.


Ismerkedek most egy sráccal, és neki köszönhetően merült fel bennem a kérdés, merthogy Ő azt mondja, én túl sokat lelkizek és "érzelgős" vagyok.

Ő ehhez nincs hozzászokva, nem is nagyon tudja kifejezni az érzéseit, állítása szerint fontos vagyok neki, de az esetek többségében ebből semmit nem érzek. (Ez csak mellékes volt.)


Ami a lényeg, hogy volt egy olyan mondata tegnap, hogy aki igazi férfi, az határozott és nem szeret lelkizni, nem is igényli ezt. Ezen nagyon elgondolkodtam.. talán tényleg így lenne? Én ilyen férfival még nem találkoztam, nem ehhez vagyok szokva..

Nem tudom, hogy az Ő érzelmi intelligenciája nem elég fejlett, vagy az én gondolkodásmódommal van e a probléma, ugyanis elég fiatal vagyok még és nem is rendelkezek olyan sok tapasztalattal.


Ti mit gondoltok erről?



2015. dec. 15. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Azt gondolom, hogy lenne rá igény ha lenne kinek, meg az a valaki elfogadná és nem jönne rá a szokásos magyarázat, hogy "nekem férfi kell".


Nagyon kevés olyan nő van aki ezt igényli, és elfogadja.

2015. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Én szoktam a barátommal lelkizni, méghozzá kölcsönösen, szerintem egyenlő arányban (ritkán), de ha valami nyomja a lelkünket azt nagyon részletesen megbeszéljük nyugisan, akár összefügg a másikkal, akár független tőle (pl munkahely).
2015. dec. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Azt nem mondom, hogy nem igényeljük, de nem úgy és annyira mint a nők. Én például a problémáimat először magamban rendezem le és csak akkor kérek segítséget, ha tényleg szükségem van. Egyszerűen úgy vagyok vele, hogy nem akarok mást leterhelni a saját gondjaimmal, ha le tudom rendezni magam is.


Barátnőm ezzel szemben ezt eleinte úgy élte meg, amíg nem beszéltük meg, hogy ki akarom zárni őt az életemből.

2015. dec. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy patriarchális ba-romság, hogy az az erős, meg a férfi, aki nem szeret lelkizni. Én is erős jellem vagyok, odaba-szós, és mégis lelkizek néha, ha úgy érzem, így tudom feldolgozni az érzéseimet. Ő elhitte azt, hogy ettől lesz férfias, csak az igazság nem ez. Jól csinálod hidd el, de azért tényleg ne válts át panaszkodós emberré.
2015. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2015. dec. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Panaszkodni sosem szoktam, sőt. Alapvetően optimista, életvidám nő vagyok, de pl. ha valami zavar benne, vagy összekapunk valamin, szeretem megbeszélni.
2015. dec. 15. 22:25
 7/16 Fish1 ***** válasza:
84%

A pasik nagy részébe már gyerekkoruktól fogva belenevelik azt, hogy "a fiúk nem sírnak". És szerintem itt rontják el a szülők, mert ez egyenes út az elfojtás felé, aminek további negatív következményei lehetnek.

Szerintem az igazi férfi mer és tud beszélni a lelki dolgairól, esetenként sír is.

Persze egész más az, amikor valaki átesik a ló túloldalára és mindenből lelki problémát csinál, vagy mindenen picsog. De ez nőknél is gáz szerintem, nemcsak pasiknál.

Akinek elég fejlett az érzelmi intelligenciája, az képes beszélni az érzéseiről. Aki e téren fejletlen, az meg zárkózott lesz ilyen szempontból.

Ha téged zavar az, hogy a pasi nem lelkizős, akkor szerintem egyelőre ne kezdj vele, mert ez örök ellentét lesz köztetek. Megváltozni akkor tud, ha Ő AKARJA ezt, de ez hosszú idő.

2015. dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sajnos kevésbé mint a nők.

Amúgy én is óva intenélek ettől a kapcsolattól, mert sztem ez nem igazán fog változni.

2015. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A párom nagyon lelkizős és én is. Mi mindig mindent tök részletesen megbeszélünk és nem gondolom,hogy ettől gyenge lenne. Sőt ha úgy alakul sírni is tud ami nekem kifejezetten imponált mert nekem az apám is meg az exem is érzéketlen volt akik sosem tudták kimutatni az érzelmeiket. Én nagyon szenvedtem ettől gyerekként és tiniként, de most végre megtalàltam a másik felem akivel kiélhetem higy imád és nagyon fejlett az EQ-ja.
2015. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Baromságokat beszél. Szerintem meg az az igazi férfi akivel lelkizni is lehet. Az ilyen az csak kissrác aki férfinek akar tűnni. Nekem nem kéne ilyen pasi.
2015. dec. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!