Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom szegény, nem akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom szegény, nem akar semmit az élettől, nem tanul, nincs benne céltudatosság, elherdálja a pénzét. Hogyan lehet így közös jövőnk?

Figyelt kérdés

A barátom szegény családból származik, a 12. osztályt sem végezte el, mert úgy döntött 17 évesen, hogy elköltözik otthonról (családi balhék, válás). Pest elég rossz környékén lakik, helyesen írni nem igazán tud, a szókincse nem a legkifejezőbb, angolul is csak úgy-ahogy (elég magyarosan) tud, a sportolást és továbbképzést feleslegesnek tartja.

3 éve vagyunk együtt. Tehetős értelmiségi családból származom, édesapám cégvezető és fizikus, édesanyám pszichológus és író. Nővérem orvos, én most fejezem be a bölcsészkart. Úgy lettem nevelve, hogy elvárás a diploma, az alapszintű művészeti-képzés, és legalább 2 idegen nyelv elsajátítsa.

Amikor összejöttem a barátommal, természetesen nagy érvágást jelentett ez a családomnak. Kis idő múlva megkedvelték, de tudom, hogy úgy igazán a szívükből nem örülnek ennek a kapcsolatnak. Ez a 3 év arról szólt, hogy elhívtuk magunkkal a barátom mindenhova (síelés, évente 2x külföldi nyaralás, stb). Hetente több alkalommal bevásároltam neki alapvető élelmiszereket, és amikor vele voltam, szinte mindent kifizettem helyette, hogy ne kelljen nélkülöznie (kis tételekre gondolok: mozi, vacsi, gyros, bor, sör, néha cigi stb). Most, hogy hamarosan kézhez kapom a diplomám, úgy érzem, le szeretnék telepedni valaki mellett komolyan. Elkezdem építeni a karrierem (jelenleg van egy alkalmi munkám, amivel jól keresek az átlagfizetéshez képest), szeretnék még pár nyelvet megtanulni, és biztos alapokat helyezni magam köré. Viszont úgy érzem, a barátom ebben meggátol. Ő rendszeresen elkésik a munkahelyéről (jelenleg pincér), elalszik, nem gondolja komolyan, nincs ambíciója. Több munkahelyéről is kirúgták már, mert nem volt megfelelő a hozzáállása. Számos alkalommal kölcsön adtam neki, lakást intéztem, hogy legyen hol laknia, befogadtuk őt, stb. Mindig megígéri, hogy megváltozik, hogy megkomolyodik, hogy lesz pénze. Továbbképezni magát nem akarja, azt mondja, hogy a papír semmit nem ér, és a nyelvvizsga sem, és hogy ő nem tehet róla, hogy szegény családban nőtt fel, a szülei nem támogatták a továbbtanulásban, se semmiben.

Én hiszek benne, hogy valaki papír nélkül, szegény háttérrel is fel tud emelkedni, ehhez viszont rengeteg szorgalom, és egy alapvető érett gondolkodás kell, valamint a tanulás fontosságának elismerése.

Én nem ilyen férfit szeretnék férjnek, aki 2 hét alatt elkölti a fizetésért cigire, energiaitalra és piára, és a családom semmit nem lát belőle.

Nem tartom magam anyagiasnak. 3 éve segítek neki. De most elbizonytalanodtam. Ha eddig nem tett magáért semmit... akkor később hogy fog? Próbáltam vele rengetegszer erről beszélni, volt egy 2 hónapos szakításunk is emiatt, mert besokalltam. Úgy jöttünk újra össze, hogy megváltozott, céltudatos lett. Ez csak a szöveg része volt... Mert ugyanolyan maradt, és megint ott tartok, hogy ha együtt megyünk valahova, akkor a pénzügyei számításaim meg kell kétszereznem, mert nem csak magamra fizetek, hanem rá is.

Sajnálom, hogy hosszú lett, de nem akartam hogy "anyagias" és "tipikus modern lány, csak a pénzes pasikra bukik" kifejezésekkel illessenek.



2015. dec. 15. 23:38
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban tanult vagy, Te is tudod, hogy nem fog megváltozni és nem lehet vele közös jövőt tervezni.

Ha majd nem leszel, hogy támogasd (remélem dobod) le fog csúszni a béka segge alá.

2015. dec. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Anyuddal beszélgess el a jelenségről, csak mint pszichológussal: miért nehéz kilépni egy rossz kapcsolatból? Minél többet beleteszel, annál nehezebb, mert várod, hogy megtérüljön a befektetett energia, hogy végre kapj is vissza valamit.


Nálad is ez a helyzet. Az egy dolog, hogy szereted, de ha ő lenne a megfelelő partner, már ez a kérdés se születik meg. Ezt te is érzed.


Ez a fiú mit tett bele a kapcsolatotokba?

Miből érzed, hogy szeret?

Mit tesz érted?

Mit tesz a közös jövőtökért?


Két hét alatt elkölti a pénzét: naná, tudja, hogy a hónap többi részében eltartod, kisegíted, tehát megteheti.

Nem érez felelősséget, link alak, aki nem is akar előre jutni. Valamiért úgy érzi, neki nem szükséges önálló egzisztenciát felépítenie (stabil munkahely, állandó albérlet, saját lakás, félretett pénz, stb.)


Szerintem tedd ki. Csak visszahúz, kolonc lesz a nyakadon.

Eleinte fájni fog, és sokat gondolsz rá, de idővel belátod, hogy jobb még egyedül is.

Ha akarsz családot, gyereket, akkor főleg, mert az ilyen apának meg férjnek se való.

2015. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Így nincs közös jövőtök. Adtál már neki esélyt és nem változott. Ezek után én hagynám.
2015. dec. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elég egyértelmű, hogy külső szemlélőként ez egy alá-fölé rendeltségi kapcsolat. De ha a pénzügyi gondokat félretesszük - tételezzük fel, hogy nem kell nélkülöznie, mert kap egy jól jövedelmező állást, lehetőséget -, akkor már azt javasolnátok, maradjak vele? Ez nem felszínes gondolkodás? (Minden negativitástól mentes a kérdésem, csupán kicsit kibontottam egy jól működő kapcsolat alapismerveit.) Valóban ennyit ér a pénz? És ha én szegény lennék, akkor értékesebb lenne a kapcsolat?

2015. dec. 17. 17:21
 25/40 Fish1 ***** válasza:
100%
Én akkor sem javasolnám, ha félretesszük a pénz kérdését. A következő miatt: benned van ambíció és fejlődni vágyás (életcélok, lelki fejlődés, stb.), benne nincs. Ez egy idő után azt eredményezi (aminek már érzed az előszelét), hogy kevés lesz ő neked. Mert nagy valószínűséggel akkor is érezni fogod azt, hogy visszahúz téged, nem fejlődik veled hasonló ütemben sem a lelkiek terén, sem racionális dolgok terén. Ezt nagyon jól tükrözi az, amit leírtál, hogy kidobták innen-onnan.
2015. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem pénzkérdés. Ha valakiben nincs ambíció, legalább az élet valamelyik területén az elmond róla valamit.


Meg nem lehet túl művelt sem, mondtad, hogy nem nagyon beszél angolul. Mit akarsz vele csinálni? Soha nem mentek majd külflödre, színházba, stb.?

2015. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
77%

nem a keresete a lényeg.

nincs pénzügyi kultúrája - cigi meg energiaital a fontos neki.

nem akar fejlődni.

nem tart sehova!!!


ha keresne 500-at és abból 450 menne cigire, akkor se kéne vele maradnod.


de te döntöttél. csak kérdés hogy majd a nagy szerelemből meg tudtok élni?

2015. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz is egy nagy lehetősége és hirtelen jól keres tud mint valószínű, hogy nem tart sokáig, mert el fogja szórni. Nem fog megváltozni csak úgy. Ha a szakításotok se volt neki elég arconcsapás, hogy valamit változzon akkor úgyse lesz jobb, ha vele maradsz és továbbra is te fizetsz neki mindenért.

Amúgy meg ez nem a felszínességről szól, hanem hogy nincs életcélja, se kitartása, nem fogja vinni semmire, egy nyamvadt albérletet vagy melót se tud megtartani, szerinted milyen férj vagy apa lesz belőle? Erre nem alapozhatod az életed.

Amúgy meg ha szegény volnál akkor is ez lenne, csak mindketten még szűkösebben élnétek. A srác egy pióca, aki nem is biztos, hogy szereted téged csak tudja hogy elő kell adnia a hős szerelmest, hogy továbbra is támogasd anyagilag.

Fiatal vagy, találsz jobbat aki nem csak a pénzedet akarja. Lehet hogy szerinted kívülről mi csak azért írjuk ezt mert milyen anyagias itt mindenki, de ez nem igaz. Amit közben írtál kommentet látszik hogy nem ezeket a válaszokat vártad, különben nem a srácot védenéd hogy mindenki anyagias és felszínes, de ha szegény lennél akkor nem kötnének ebbe bele.


Amúgy saját példa: Szüleim ugyanilyenek voltak, anyám vagy 30 évig ugyanezt eljátszotta apámmal, vette neki a kaját, cigit, piát, fizette az albérletet, apámnak meg ha éppen volt keresete akkor azt magára költötte, mert mégis mennyivel könnyebben menőzik a gyári munkás ha Nike cipője meg okostelefonja van. És ez egyre csak rosszabb lett. Súgok, apának se volt jó. Ez egy olyan dolog amit máig nem bocsájtottatm meg anyámnak, hogy hagyta magát így kihasználni, pedig ő még csak nem is volt gazdag, irodában asszisztensként dolgozott. De folyton az volt hogy a gyerekeknek apa kell (nem mintha bármi apásat tett volna, mert fontosabb volt, hogy neki minden meg legyen, mint a gyerekeinek), meg nem akart anyám egyedül lenni. Én ezek után nyilván saját tapasztalatból indulok ki és mondom, hogy ilyen emberrel ne kezdj közös életet mert kitolsz magaddal is és a gyerekeiddel is ha lesznek tőle.


Nem akar semmit az élettől, csak hogy valaki eltartsa (te, meg előtted a rokonai) és megy a kifogás, hogy szegény családból származik, a diploma csak egy papír, a nyelvtudás nem szükséges( akkor mégis hogy pincérkedik, ez alap elvárása legtöbb helyen).

Sokan jönnek szegény családból és ha nem is lesznek gazdagok, de azért képesek a normális életszínvonalhoz eleget keresni. 8 általánossal semmire nem jut, egy OKJ azért minimum kell már egy biztosabb munkához.


Bocs a kisregényért.

2015. dec. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Mindenképp úgy akarod forgatni a dolgot, hogy a válaszolók legyenek a gonoszak, és úgy gondold tévednek.


Tegyük félre a pénzt? Pont az adja a problémát. Nem is a pénznélküliség, hanem hogy nem érdekli a fejlődés, az, hogy számíthass rá.


Mondok egy példát. Egy kapcsolatban minden jó, a fiú bókol, virágot hoz, háza van, pénze van, autója van, a lányt tejbe-vajba füröszti.

Egy probléma van: a csaj mellett más lányok is vannak a fiú számára. Kérdés: vele maradnál?


Ez hasonló probléma, itt is félretehetjük a félredu.gás dolgot, de nem érdemes, hisz a magát a probléma forrását tesszük félre, akkor nincs is probléma. Ha a barátod motivált lenne, tanulna, fejlődne, akkor lenne egy jól fizető munkája, és lenne pénze.


De mivel a barátod telibe tojja a munkát, érettségije sincs, így egy jól fizető munkahelyen nem tűrnék meg sokáig. Szóval mit is akarsz pontosan félretenni?

2015. dec. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Tekintsünk el a pénzügyektől. A belső motiváció hiánya, ami sokkal nagyobb probléma. Az előző kapcsolatomban megéltem, amit most Te, csak nem pénzügyi téren. Az akkori párommal majdnem 3 évig voltunk együtt. Semmiben nem volt motivált. A családi hátterem a Tiedhez hasonló, teljesen egyértelmű volt, hogy egyetemre megyek (bár a szüleim nem diplomások, Édesanyám utánam szerezte meg a sajátját). A barátom viszont hiába kapta meg a családi háttértől, hogy egyetemre járjon, hiába adtak meg neki mindent, nem élt a lehetőségeivel. Ajánlottak neki munkát az egyetem mellett (mert egy családtagja bevette egy könyve szerzői közé, hogy a karrierjét kicsit megtolja), de amikor első alkalommal megkérték, hogy jöjjön vissza egy következő alkalommal, mert közbejött valami, nem ment oda többet. 6 éve váltunk külön, azóta sem végezte el az egyetemet. A 3. helyre jár már és fizetős szakon van. 1 évvel előttem kezdte az egyetemet, én 3 éve dolgozok is, szóval már RÉGEN be kellett volna, hogy fejezze. A harmadikat is. Ahogy a leírásodból kivettem, bennedd van a belső motiváció, hogy többet és többet érj el, tanulj, ... viszont ez hiányzik a barátodból. A barátodnak is meg voltak a lehetőségei, ráadásul megteremtetted Neki azt a hétteret, amit a szüleitől nem kapott meg, így mögéjük már nem állhat, hogy felmentést adjon Neki az élet. Megpróbáltad, nem rajtad múlt, de vannak olyan helyzetek, amikor nem elég az, hogy szereted. Nem illetek össze. Nem a pénzügyi különbségeitek miatt, hanem mert örök életedben azon fogsz küzdeni, hoyg kicsikarj belőle valamit. És a végén úgyis te fogod elvégezni. Legyen ez házkörüli munka, foglalkozás a gyerekekkel, munka, amikor szülés után rá leszel utalva, ..., ... Egyszerűen küszködés lesz és az is volt eddig is. Sokkal jobban ragaszkodunk azokhoz a dolgokhoz, amikért megdolgoztunk és Te ezért a kapcsolatért nagyon erősen megdolgoztál eddig. Engedd el. Tovább kell tudnod lépni, hogy egy hozzád hasonlóan motivált társat találj, aki megkönnyíti az életed. Nekem sem volt egyszerű a szakítás, de el kell vágnod minden szálat, különben nem fog menni. Az első dolog, amit az új barátom mellett megéltem a fent említett kapcsolat után, hogy "óóóó te jó ég, ez mennyire egyszerű". Hozzá is mentem pár hónapja és rémálomként gondolok vissza a régi időkre. ne akarj egész életedben küzdeni valakiért, aki magáért sem teszi meg mindezt.
2015. dec. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!