Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Felnőttkori magány és párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőttkori magány és párkapcsolat, mit gondoltok? 8hosszú, köszönöm, ha elolvassátok)

Figyelt kérdés

minden véleménynek és vigasztaló szónak örülök, kétségbe vagyok esve. 23L, fél éve együtt, barátom orvos, szóval rengeteget dolgozik. ügyeletek, kizsigerelő munka, nulla pihenés, emellett minden szabadidejét velem tölti. olyan heti 4 este, amiben van átlag 1 hétvégi nap is. külön városban élünk, de félig nála lakom, szerzett nekem munkát ott, ahol ő dolgozik, így heti 2napot ott dolgozom, amúgy még tanulok, tervezzük az összeköltözést, én hagyom itt pestet az ő kedvéért. csakhogy nekem nagy az együttlét-igényem, és így is nehéz, hogy ennyit dolgozik, most meg kiderült, hogy nemsoká elkezd kapni otthonra is feladatokat, tanulás, továbbképzés kapcsán, ami nyilván a közös időnkbe fog kerülni, és minimum 5 évig ez nem fog változni (szakképzés addig tart). kevesebb munkája sose lesz, csak több... ő elviselné ezt, de tudja, hogy én sok együttlétre vágyom, még így is keveslem, és fél, hogy boldogtalan leszek mellette. hiába dolgozom majd én is, ennyi munkám sose lesz, a barátaim meg dolgoznak és kapcsolatuk van, ritkán érnek rá találkozni. félek, hogy magamra leszek utalva a másik városban, és álló nap csak azt várom, hogy együtt lehessünk végre, amíg ő utolsó erejéig dolgozik. így is nehezen viselem a távollétet, legszívesebben mindig vele lennék.

az utolsó nyarát végig együtt töltöttük, maga volt az álom, nehéz elfogadni, hogy ilyen SOHA nem lesz többet. örül, ha nyáron ki tud venni pár nap szabit, mert a szabadság nagy részét is továbbképzésre szánja...

ez lenne a felnőtt élet? este munka után 1-2óra és jóesetben hétvégén együtt lenni? hogy lehet elfogadni, hogy ilyen keveset lehetsz azzal, akit a legjobban szeretsz?vagy ez normális, és csak nekem nagyok az elvárásaim? felnőttként a barátok is élik már a saját életüket, ritkán érnek rá, az embernek általában a párja a mindene.. de ha ő ilyen elfoglalt..? vagy én ragaszkodom túlságosan? nekem úgy igazi a kapcsolat, ha sokat vagyunk együtt, a távolságot nehezen viselem.

nagyon magam alatt vagyok, szeretem és sose volt még ilyen jó kapcsolatom, sajnos ezért is függök tőle és igénylem, hogy sokat foglalkozzunk egymással, mert senki se tett még ilyen boldoggá. csak ez a rengeteg munka közénk áll, és ez így lesz 5-10évig még biztosan... el vagyok keseredve, minden saját vélemény és tapasztalat érdekel. hogy lehet ezt elfogadni? nagyon szomorú vagyok...



2016. jan. 23. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű helyzet. De sajnos egyre inkább a rohanás, túlterheltség jellemzi életünket. Viszont ha annyira szeretitek egymást, veheted úgy, hogy ez befektetés a jövőtökbe. Ha kész vana képzéssel, praktizálhat magánrendelőben? Úgy talán jobban beosztható lenne az ideje.
2016. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyen állások, akinek nem tetszik ez az életstílus, az ne kezdjen ilyen fiúval.


A fő őroblémát viszont nem itt látom, hanem abban, hogy te képtelen vagy egyedül ellenni. Ha a barátod nincs ott, rögtön a barátaidhoz menekülnél. Szerintem tanuld meg egyedül jól érezni magad. Keress valami hobbit, sétálgass nagyokat, csinosítgasd a lakást, olvasgass (most azokat sorolom, amiket én szeretek csinálni, lehet, te mással tudod lekötni magad), a lényeg, hogy találj valamit, amivel egyedül is tudsz fogalalatoskodni.

2016. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.: idővel igen, de a következp 10 évre köti az állami egészségügy, addig köteles kórházban dolgozni...

2.: ezt jól látod, ez a fő problémám. szeretek egyedül is lenni,de kell a biztonságérzet, hogy nemsoká találkozhatok a párommal. hiába jó egyedül egy ideig, vele érzem magam a legjobban... nem tudom, hogy változtathatnék ezen. nagyon sok együttlétet igénylek sajnos..

2016. jan. 23. 21:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, normális az igényed, de ha tényleg szereted őt, akkor el kell tudnod fogadni az elhivatottságát is. Szerintem kissé félsz a felnőtté válástól. Nem lesz könnyű egy új városban, de menni fog, lesznek ott is új barátaid. Szerintem nem kellene ennyire előre gondolkodni 5-10 év, fél év együttlét után. Költözzetek össze, próbáld ki milyen is együtt élni, aztán még mindig tudtok lépni, ha nem megy.
2016. jan. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igazad van, sokat aggódom előre fölöslegesen, és a felnőtté válás is új nmekem, ez az ekső munkahelyem és az első elköltözésem is...
2016. jan. 25. 11:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"ez lenne a felnőtt élet? " - hááát, ez is benne van
2016. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kifejtenéd? minden vélemény érdekel.
2016. jan. 29. 21:51
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, mindenféle párkapcsolati probléma nélkül is ÚGY nek tudtam keseredni 25-26 éves (F) koromig, tényleg, mint te most... a sírás széléig.



"legszívesebben mindig vele lennék." - de hát olyan meg nincs, ugye?

De dolgozó, megbecsült emberként, - bár nagyon szeretem a párom, kevés is volna. Az ember társadalmi lény, kettseben egy szobában.. az nem emberi élet, és nem is a boldogság. Mire írna akkor üzenetet, hogy büszke rám? És mitől lenne büszke rám?

2016. jan. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a szavaidat, utolsó, ebben telejsen igazad van, és bár tudom ezeket magamban, segít, ha másoktól visszahallom...
2016. jan. 31. 21:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetemisták voltunk mindketten, amikor a feleségemmel megismerkedtünk. Visszagondolva valóban ezek voltak a legjobb évek, mert sok időt tudtunk együtt tölteni. Amikor elkezdtünk dolgozni, mehéz volt megszokni, hogy ilyen keveset vagyunk együtt. Még munkahelyet is változtattam, hogy előbb hazaérjek. Aztán jöttek e gyerekek, így még kevesebb időnk marad egymásra. Annak érdekében, hogy többet legyünk együtt, nem járunk el a munkán kívül külön sehova. Leginkább a hétvégék maradnak, persze nem kettesben, hanem együtt a gyerekekkel. Szóval igen, ez a felnőtt lét, ezzel meg kell barátkozni.
2016. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!