Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Össze nem illő gondolkodásmód,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze nem illő gondolkodásmód, és eltérő jövőkép: szakítás?

Figyelt kérdés

Végső esetben írok ide, persze.. Már nem tudom, mit tegyek, mindenki mást mond, mindig másképp érzek...

A párommal 5.6 éve vagyunk együtt. Szeretem, és tisztelem, érzem, hogy ő is szeret, nagyon. Talán jobban is már, mint én.. De nagyon különbözik a gondolkodásunk, szinte mindenről eltér a véleményünk, semmiben sem vagyunk képesek egyetérteni, és ez napi szintű kisebb-nagyobb vitákat generál. Már több ember is kérdezte, hogy minek vagyunk együtt, ha csak veszekedni tudunk..

Illetve a jövőkép.. Ő szeretne Pesten élni, egy kis nyugodt életet akar, ezzel szemben én Németországban szeretnék élni, utazni, élvezni a fiatalságot, a pörgést... Ő meg nem. Neki fix munkahelye van Pesten, nekem sajnos csak lutri munkák jutottak, viszont nekem Németben lenne egy jó lehetőségem. Ő azonban hallani sem akar róla. Én pedig Pestről nem akarok hallani.... Persze, nem kényszerítem, hogy költözzön velem ki, ha nem akar, de akkor ő sem kényszeríthet, hogy Pestre menjek vele...

Csak hát neki megvan a jó munkahelye, fix havi nettó 250-es fizetés, én pedig 60-70 ezrekért gürizek itt-ott... 2 szakmám van, és nem tudok elhelyezkedni bennük, viszont Németben sikerülne.

Szeretjük egymást, de úgy érzem, hogy ez már halott. Mindketten makacsok vagyunk, érthető, hogy ő sem mondana le a fix helyéről persze, de én sem.

Úgy érzem, hogy a szerelem, szeretet már nem elég ahhoz, hogy együtt maradjunk.

Ti mit gondoltok, persze csak így látatlanban a leírtakról?

Volt valaki hasonló helyzetben?


23/N, a párom 25.


2016. márc. 29. 13:14
 1/10 A kérdező kommentje:
*5.5 év, elnézést.
2016. márc. 29. 13:15
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyelvtudásod van Németor-ba? Ha nincs,akkor tanulj, szerezz még szakmát, hogy tudj egyedül is boldogulni és ne egy férfira kelljen támaszkodnod.


Nem hangzik ideálisnak a kapcsolatotok,és sajnos a közös jövő alapfeltétele a párkapcsolatnak. Fővárosból egyébként könnyebb kijutni külföldre, pláne ha nemzetközi cégnél sikerülne elhelyezkedned és átlag a fizetés is 10-20%-al magasabb, ha ügyes vagy. Gondold végig.

2016. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha egyikőtök sem enged, akkor szakítás.
2016. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk is hasonló a helyzet. Ő Pest én mennék külföldre. Valahogy azt vettem észre, hogy aki Pesti az inkább maradna itt. Nehezebben mozdul aki ide született. Nem túl jó hosszútávon ez a felállás. Nyelvet beszéltek? Mert ha nem akkor dobd be egy nyelvtanfolyamra beiratkozás ötletét és várd meg a reakciót.
2016. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 VirágésBence ***** válasza:
Szerintem pont 23 évesen kéne csak a jövődre koncentrálni és kimenni külföldre dolgozni, ott élni, ha ő ebben nincs benne akkor nincs miről beszélni, tényleg nem kényszerítheted, de ő sem téged, az meg már csak plusz, hogy semmiben nem értetek egyet és teljesen más a gondolkodásmódotok.
2016. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én németül tudok, ő pedig angolul, mindketten középfokon, illetve neki az angol majdnem hogy napi szinten előjön a munkában. Szóval a nyelvek megvannak. Csak ő nem akarja feladni a helyet - ami érthető is, mert neki külföldön nem biztos, hogy egyből lenne munkája, és azt mondta, hogy mosogatni nem fog. Amit valahol még mindig megértek, mert azt csinálja, amit szeret, és 250-et, plusz 'álom munkát' én sem adnék fel a bizonytalanért.

De így az én életem bizonytalan, és én sem akarok engedni - ahogy ő sem..

:(

2016. márc. 29. 13:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor annál a cégnél ahol ő dolgozik nincs véletlenül külföldi munkalehetőség?
2016. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt a legnagyobb gond az eltérő gondolkodásmód. Nem. Sajnos nem műkôdik hosszú távon. Koncentrálj a saját életedre.
2016. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon még az sem fog működni ha eltérő a hobbitok - nemhogy ilyen fontosabb kérdésekben! Valakinek engedni kell, ha ez nem megy akkor egymást kell elengddni.
2016. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BlackSword ***** válasza:
100%
Már bocsi kislány, de neked nincs fix munkád németben... Csak lehetőséged rá... A fix munka akkor van ha az aláírt munkaszerződés a kezedben van... Szóval nézd racionálisan a helyzetet... Neki fix munkája van és érthető, hogy közelebb akar hozzá költözni... Ennyi a történet... Leszállhatsz a 21-es bal kifutóra...
2016. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!