Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek más anyanyelvű a párja, az hogyan. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy kis problémám, amellyel kapcsolatban szívesen hallgatnám meg olyanok tanácsát, akik kicsit is kompetensnek érzik magukat a témában :).

Szóval! Már egy ideje távkapcsolatban élek a (számomra) idegen anyanyelvű párommal, eddig semmi probléma nincs is, korábban hónapokat éltem az országában, a szokásokkal tisztában vagyok, a kultúra, a közeg nem idegen számomra (viszont akkor nem volt szükségem a helyi nyelvre, elég volt az angol), viszont most, hogy az ottani életem véget ért, és ingázunk, egyre többször szembesülök azzal, hogy beszélnem kellene a nyelvén. Azonban (korábban ez soha nem fordult velem elő, könnyedén tanulok idegennyelveket, angolul is folyékonyan beszélek) akkora gátak, falak és félelmek vannak a fejemben az ő nyelvével kapcsolatban, hogy egyszerűen leblokkolok, és ha rá gondolok ezek a szituációkra rögtön sírni tudnék. Arra már rájöttem, hogy attól félek, hogy kellemetlen helyzetbe hozom őt a hibás, idióta makogásommal (ha egyáltalán meg mernék szólalni, amit pont emiatt nem is teszek) vagy magamat, ha vele vagyok (illetve előtte), és akkor mindenki azt fogja gondolni róla, hogy szerencsétlen valami fogyatékossal jár (elnézést a szóhasználatért). Ide s tova összesen kb. már kb. 8 hónapja próbálom tanulgatni az ő anyanyelvét, és egy csomó mindent meg is értek, nem azzal van a baj, hanem az előbbi félelmekkel... Például pár napja is együtt voltunk, nála külföldön, találkoztunk egy barátjával, és a délutánom kb. azzal telt, hogy kussban voltam, illetve borzasztó kínos helyzetbe hozván magamat még a wc-re sem tudtam egyedül elmenni, mert hiába kérdezgettem az embereket, ők nem beszéltek angolul, én meg nem értettem meg annyit se, hogy "jobbra-balra, de fizetős a mosdó". És akkor ezek után visszakullogtam az asztalunkhoz, és próbáltam diszkréten leplezni, hogy majd bepisilek konkrétan, miközben csöndben ültem, és hallgattam őket, hogy nem értem, mit beszélnek ők ketten... És sírni tudnék komolyan, mert ezzel is őt hozom kellemetlen helyzetbe, hogy konkrétan el kell kísérnie wc-re, mert egyedül leblokkolok, ha meghallok két szót az ő nyelvén. És ő is folyton kérdezgeti tőlem, hogy mondjak valamit, miért nem stb., mert tudja tanulgatom és látja is, hogy értek dolgokat, de már mondta is, hogy nem kérdez többé, mert úgyse mondok semmit.

Hihetetlen nagy lúzernek érzem magam, de nem tudom hogyan kellene elkezdenem megszólalni. Társaságban csak leégetném őt is, meg magamat is, ha csak ketten vagyunk, akkor meg eszemben sincs megszólalni... ugyanakkor meg látom őt a saját nyelvén beszélni, és olyan könnyedén, vidáman beszél mindig, és folyton azon jár az agyam, hogy "de, jó lenne neki, ha velem is így beszélgethetne...".


Köszönöm, ha bárki tud segíteni valami tanáccsal!



2016. ápr. 18. 10:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Abba, hogy esetleg egy nap a családjával (akik abszolút nulla, zéró angolt beszélnek) találkozzak, bele sem merek gondolni, mert azonnal leizzadnék idegességemben.
2016. ápr. 18. 10:34
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ez melyik nyelv, ha szabad tudni?
2016. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, lehagytam, meg körülírtam mindig :D. Török nyelvről lenne szó.
2016. ápr. 18. 10:50
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, hülye közhely, de akkor feküdj rá ezerrel (olvass újságot, cikkeket a neten, járj tanfolyamra, stb.) Próbáld ledönteni ezeket a gátakat (én a némettel vagyok így); az a fontos, h megértsenek. Te is hogy örülsz, ha jön egy idegen, és tud 20 mondatot magyarul, nem? Biztos értékelni fogják. Nem egyezik az alany az állítmánnyal? majd fog. Ne parázz.
2016. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de szerintem ez a probléma csak a fejedben van. Én még egy olyan külföldivel se találkoztam aki ne olvadt volna el, ha valaki megpróbált a nyelvükön makogni valamit, ha valamit meg nagyon elrontasz hát lesz belőle egy vicces sztori. Próbáld ezt kicsit kiverni magadból.
2016. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, persze, hogy örülnék, de amikor ott ülök egy jól szituált társaság kellős közepén, akik beszélgetnek mondjuk a politikáról, sportról, meg főzésről, akkor nem tudom elképzelni, hogy miért örülne annak bárki is, hogy én elmakogom öt hibával egy mondatban azt, hogy "Ma reggel hétkor keltem fel. Jól vagyok.". Meg eleve, ha egy új valaki törökül kérdez valamit, rögtön angolra váltatom, mert hiába tudok neki válaszolni arra, hogy "hogy vagy?", ha később ő meg emiatt azt hiszi, hogy beszélek törökül, és mondjuk vacsoránál úgy szól hozzám, én meg csak ott nézek mint hal a szatyorban, mert fogalmam sincs miről beszél. Ezért nem is szoktam reklámozni még azt a kevéske "tudást" sem, amit eddig magamra szedtem, mert az is csak kellemetlen helyzetekbe keverne.
2016. ápr. 18. 11:25
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, tudom, hogy a gátak valahogy itt kezdődnek bennem, és az olyan helyzetek, amikor ültünk pl. egy kávézóban, jön a pincér, és ugye nem akarok bunkó lenni, ránézek, ő meg elkezd nekem beszélni, és csak mondja mondja, én meg nézek rá, hallgatom, fogalmam sincsen, hogy még a menüről beszél-e vagy már a belpolitikáról, és aztán zavaromban már inkább elnézek tőle, és belebújok az étlapba, mikor is végre a párom kapcsol, hogy fogalmam sincs, hogy mi történik.

Az ehhez hasonló szituk mindennaposak, és pont ezért már kialakult bennem az, hogy rá sem nézek senkire, és ki sem nyitom a számat, mert minden csak kínos helyzetbe hozza őt is meg engem is.

2016. ápr. 18. 11:32
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hat, erre akkor kellett volna gondolnod, amikor soszejottel vele. Az en parom is idegennyelvu, de hal`istennek beszelem a nyelvet es eleg jol. Viszont, ha az adott idegen nyelv nem az anyanyelved, hanem csak magas szinten beszeled, akkor is mindig lesznek kommunikacios problemak a kapcsolatban, erre merget vehetsz. Ezt vagy at tudjatok hidalni, vagy nem.

Annyit tehetsz, h ezerrel tanulod a torok nyelvet es par honap utan mar menni fog.

A felelmeid pedig alaptalanok, m a sracnak buszkenek kellene lennie arra, h a nyelvet megtanulod erte. Ne Neked legyen felelmed, hanem neki, h egy ilyen lanyt elveszithet.

2016. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó! A párommal nincsenek kommunikációs problémáink, azzal szerencsére nincs baj. Tanulom a nyelvet persze mindennap, már szinte csak nyelvtanulós cuccok vesznek körül:) Csak, a fent említett szituk miatt vagyok most mély ponton...
2016. ápr. 18. 12:10
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok :) Ha nem ugyanaz az anyanyelvetek, akkor ilyesmi problemka mindig is lesznek. Az en szuleim pl nem beszelnek angolul, igy alig tudnak kommunikalni a parommal, de vhogy probalunk megoldast talalni erre a problemara. Nekunk most mar gyerekeink is vannak es nekik viszont ez csak elonyos lesz majd a kesobbiekben, m 2 anyanyelvuek lesznek :) Szoval, vannak jo es rossz oldalai ennek :)
2016. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!