Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Manapság már mindenki inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság már mindenki inkább meghátrál?

Figyelt kérdés
Ha egy kapcsolatban problémák adódnak vagy valamilyen nehézség, akkor mindenki azt tanácsolja, hogy "Ez menthetetlen." Itt is mindenki azt tanácsolja a másiknak, hogy szakítson a párjával. Létezik még olyasvalaki, aki a problémát inkább megoldaná és nem pedig elhajítaná a kapcsolatával együtt? Előfordul, hogy küzdeni kell a kapcsolatért. Van még olyan, aki utolsókig harcol a párkapcsolatáért??
2016. júl. 31. 23:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ide a legtöbbször olyanok írnak, akiknek ez már egy elkeseredett, utolsó próbálkozás. Én sem vagyok híve annak, hogy ha probléma van, akkor rúgjuk fel a kapcsolatot azonnal, van, igen, amikor küzdeni kell, de ehhez mindig két ember kell.

Volt, hogy megcsalásnál is írtam, hogy mérlegeljen egy jópár dolgot, mielőtt kilép, mert lehet, tényleg egyszeri hiba, belátta, stb.

De mégis mit mondjon az ember, ha az egyik fél szeretőt tart? Vagy ha veri a másikat? Vagy szimplán elhordja mindennek, amitől aztán lekerül a padlóra? Vagy mi mást lehetne mondani, ha annyira különböznek a felek, vagy éppen a terveik, hogy már kompromisszumot sem lehet kötni anélkül, hogy legalább az egyikük feladná önmagát? És akkor mi van, ha csak az egyik fél akar változni, a másik meg a kisujját sem mozdítja, csak várja a csodát? Márpedig itt leginkább már ilyen problémákat lehet olvasni, amire egyszerűen nincs jó megoldás a szakításon kívül. Ha egy probléma megoldható, akkor nyilván közlöm a saját meglátásaimat, ötleteimet, ajánlom a pszichológust, terapeutát, stb.

2016. aug. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2016. aug. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
ha harcolni meg küzdeni kell valakiért, az már rég rossz, mert ő nem engem akar.
2016. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, mert lehet, h megerősítésre van szüksége, h fontos neki, és szeretné, h egy kicsit küzdjenek érte. Szerintem ez nem akkora baj, ha mindkét fél benne van. Pl én is szeretek küzdeni a kaocsolataimért, és csak a legvégső esetben vagyok hajlandó lemondani róla. Nyilván van ilyen szitu. De én addig nem érzem jól magam, sőt nagyon rosszul érzem magam akkor, ha tudom, h nem tettem meg minden tőlem telhetőt a kapcsolatom megmentéséért. És sajnos az is tény, h rengeteg az olyan ember aki nem h meg sem próbálja, de a legelső kis problémánál már kihátrál. És ez szerintem is gáz. Mint ahogy az is, h a szerelem mögé bújnak, és azzal takarítanak, h az elmúlt... Amiről kőztudott, h előbb utóbb úgyis elmúlik, és hülyeség azt hajkurászni. Mert arra nem lehet jövőt alapozni. De ilyen esetben is általában azt tanácsolják, h ott kell hagyni. Még akkor is, ha a szerelmen kívül minden más klappol...
2016. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen, létezik. Én és a párom ilyenek vagyunk. Engem is nagyon zavar, hogy nagyon sokan csuklóból a szakítást javasolják nulla infó alapján (hozzátenném, hogy ez egyfajta kompenzálás a saját tehetetlenségükre, olyasmit tanácsolni, amit ők sem tennének meg, mert ettől olyannak tűnnek, mint aki elég kemény és határozott az ilyesmihez).


De azt nem mondanám, hogy az utolsókig harcolnék. Addig harcolnék, amíg van értelme.

2016. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tudjátok, ez az egész kérdés csak az egoról szól.

Mivel mindenki a legjobb színben akar feltűnni, úgy állítja be magát, mint aki

- jobban szeret adni mint kapni

- ő jobban szeret, mint ahogy őt szeretik

- ő jobban lead az igényeiből, mint a másik nem szokott

...

- ő jobban küzd, mint általában érte küzdenek


Szóval ez úgy jön ki, hogy mindenki relativizál ösztönösen.

Jelen kérdésben pl. ha lekonkretizálva tetted volna fel a kérdést, hogy küzdenétek-e lányok a kapcsolatiért, ha a pasi megcsalt, a mostani "nagy küzdők" 90%-a nemet mondott volna.

Ha viszont úgy tennéd fel a kérdést, hogy küzdenének-e akkor, ha ők csalták volna meg a párjukat, valszeg 90% igent mondana.

Nem a kihűlt kapcsolat vagy a küzdés a lényeg, nem az dominál, hanem hogy az ego mennyire sérülhet.


Ez amúgy az egyik olyan dolog, amiben észrevétlenül változott meg a társadalmunk 30 év alatt. Ma sokkal nagyobb az ego és sokkal kisebb ego-t enged magához, mint korábban. Aszimmetrikus kapcsolatokat akarunk a tudatunk mélyén, de nem viseljük el, ha mi vagyunk alul ebben a kapcsolatban.

2016. aug. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!