Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Negyven évesen tíz év házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Negyven évesen tíz év házasság után azt érzem, nem vagyok boldog egyáltalán. Elválni nincs értelme, egyedül nem tudnám felnevelni a gyerekeket. Miből meritsek erőt?

Figyelt kérdés
Vezetem a háztartást, nevelem a gyerekeket és mellette dolgozok.. Ennyi az én életem! Nem kapok kedvességet, figyelmet, jó szót..annyira üres minden.. Elfáradtam nagyon!Miből merítsek erőt a továbbiakban?? Irigylem azokat a nőket nagyon, akiknek figyelmes , kedves párjuk van.Olyan, aki megbecsüli őket
2016. okt. 16. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Most mondanék tippet, hogy mit próbálj ki, de úgy látom, hogy neked nincs felesleges szabadidőd. Én az önkéntes munka révén merítek erőt, ott meghálálják az önzetlen segítséget. De tényleg. Ha van lehetőséged, akkor iratkozz be egy önkéntes munkát közvetítő céghez és járj el betegekhez, idősekhez, de másfajta munkakörök is vannak. Kezdj el egy sportot. Sokat tehet ez utóbbi az életedhez.
2016. okt. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Titusztitusz ***** válasza:
22%
Talán ebböl a mondásbol:"Ha már férjhezmenés előtt NEM GONDOLKOZTAM,nem néztem meg alaposan azt, hogy KIHEZ készülök hozzámenni,akkor most már nincs mese...Azt kell ennem,amit főztem magamnak"...
2016. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Tanuld meg élvezni, amit csinálsz.

A munkát, az otthonod csinosítását, a gyerekekkel töltött időt.

A figyelmes, kedves férjed pedig nem csak szerencse, hanem feleség kérdése is! Javíts a kapcsolatotokon, tedd meg az első lépéseket, kamatostól kapod vissza.

2016. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
igen, szerintem is tedd meg az első lépést, ha kell akkor tedd meg a másodikat harmadikat is... biztos, hogy nem marad el az eredmény. valamiért annak idején csak beleszerettél a férjedbe, biztos ki lehet belőle hozni újra azt a sok jót, amiért úgy döntöttél annak idején, hogy hozzá mész...ő is biztos belefásult a hétköznapokba...
2016. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Meríts erőt abból, hogy ha a férjed boldogtalan, és lelép, nem fogod tudni felnevelni a gyerekeket.

Ez nem elég!?

Egy nő mindig magának szül. Annyit szülj, amennyit egyedül fel tudsz nevelni, mert bármi történhet.

Tudod, a férjed is pont olyan rossz házasságban él, mint te.


Csakhogy negyven akárhány évesen még nem nehéz nőt találni, és a pasik hajlamosabbak is félrelépni.

Te mihez kezdesz, ha ő adja be a válást?


Szóval kapd össze magad!

És ha a gyerekeidtől sem kapsz kedvességet és jó szót, ideje lenne nevelni őket!

2016. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, ha elválnátok, akkor sem feltétlen egyedül nevelnéd, a párodnak kötelessége támogatást adnia. De leírok egy történetet:


S lám történt, hogy József és Bea ennek ellenére együtt maradtak a félelem a megszokás és a kényelem miatt. Aztán született egy gyermek, aki ideig-óráig picit közelebb hozta őket, de még mindig távol maradtak, továbbra is éltek egymás mellett, majd rá 3 évre született még egy gyermek. Egyre több lett a vitatkozás, a veszekedés, már nem szerették egymást, a gyerekek sírtak, amikor először válni akartak. A gyerekek miatt maradjunk együtt, szólt az anya, ahogy az idősebbik gyermek visszaemlékszik. Ezt a kifogást a következő 10 év alatt még 5x hallotta. Azóta mindkét gyermek felnőtt, 30 év felettiek már bőven. József 61 éves, Bea pedig 58. Most adják be a válópert. Két érzelmileg kiüresedett ember, két megfakult lélek. ~60 évesek. Mennyi elvesztegetett idő, ó de mennyi. 30év? 35 év? 40 év?


Én vagyok az idősebbik gyermek. Okulj a történetből kérlek.


33F

2016. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

Válj vagy javítsd meg kapcsolatotokat.

Jelenleg lehetőségeid tudatából.

2016. okt. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Azt kéne megtudni miért is nem becsül meg a párod, miért nem kedves veled?


Mi tíz év után váltunk el, én vagyok a férfi, végén már én sem voltam túl kedves a párommal, de megvolt az oka! Tudni kéne hogy nálatok mi ez az ok, és változtatni rajta amíg nem késő! Beszélni kell vele komolyan, nagy a tét ugyanis.

2016. okt. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

" Irigylem azokat a nőket nagyon, akiknek figyelmes , kedves párjuk van.Olyan, aki megbecsüli őket."


Nos, akkor elárulom, hogy én, mint számodra irigylésreméltó nő pontosan ugyanebben a helyzetben voltam pár évvel ezelőtt, mint most te! (Bár még pár év hiányzott a 40-hez akkor.)

Volt egy érzéketlen, önző férjem, egy gyerekem, akiért bár mindent megtettem volna, de a saját problémáim miatt nem tudtam olyan anyja lenni, mint amilyen szerettem volna, ezért belőle sem tudtam erőt meríteni.

Nagyon sokat küzdöttem a házasságomért, de egyedül maradtam vele. Rendszeresen ébredtem úgy, hogy valamilyen szebb, jobb életről álmodtam, és amikor felébredtem, olyan éles volt a kontraszt a valósággal, hogy sírhatnékom támadt. Igaz, próbáltam különböző tevékenységekből önbizalmat nyerni, ami ideig-óráig sikerült is, de aztán mindig kipukkadt a lufi és ott maradtam az üres életemmel.


Aztán vettem egy mély levegőt és fejest ugrottam az ismeretlenbe. Lezártam a házasságom. Nehéz volt, nagyon nehéz! Anyagilag, lelkileg, minden téren! De meghoztam egy döntést, és végigvittem. Évekbe telt, mire újra felépítettem az életem. Nem mástól vártam, hogy jó legyen nekem (nem ugrottam új kapcsolatba sokáig), hanem magamban tettem rendet.

És amikor már saját magam tudtam tisztelni és értékelni, akkor voltam képes olyan férfit választani társul, akitől ezt megkapom. Először önmagadat becsüld meg! Ez a titok.

2016. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Tudod ez bonyolult dolog,gondold meg te milyen kedvességet nyujtasz neki.Ha 10 éve együtt vagytok nem lehet ö sem anyira rossz férj.Lehet nem mondja de ő is vágyik valamire.Én is hasonló cipőben járok,szeretem a páromat,próbálok bármit de ő eldöntötte hogy kialudt a tűz és nem akar tovább velem lenni,de elengedni sem,két gyereke van nem tőlem de egyedül nehéz lenne neki felnevelni,mivel apjuk nincs.Még reménykedek hogy egyszer észrevesz hogy én itt vagyok melette és szeretem, tedd te is ezt.Mással lefoglalni magad badarság,én próbáltam.Elkezdtem autókat szerelni hobby-célból,munka után,azt hiszed változott valami hát semmi.Ha az ember lelke nem tud megpihenni szerelme ölében értelmét veszti minden amit teszel és tennél a későbiekben.34Ff
2016. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!