Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Eltérő szexigények mellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltérő szexigények mellett miért mindig az a rossz, aki többet szeretne?

Figyelt kérdés

Merthogy nem megértő, a másikra ráerőltetné magát, satöbbi. De szerintem ugyanezek a kritikák érvényesek arra is, aki kevesebbszer szeretné a szexet, nem? És persze, lehet mondani, hogy valamit nem-csinálni sokkal könnyebb, mint csinálni, de nem tudom, ki hogy van vele, szerintem az emésztő vágyat csendben mosolyogva és megértően elviselni nem olyan egyszerű. Míg egyéb esetben "evés közben jön meg az étvágy", ha a másik nem lenne olyan elutasító, a fülledt hangulatban az is lehet, hogy az ő kedve is megjönne.


Most persze, vannak az alkalmi esetek, az más, de a rendszeresen előjövő problémákról van szó. Miért mindig az alkalmazkodjon, aki többet szeretne? Olyan nincs, hogy kompromisszum vagy egyszer ennek, máskor annak kedvezünk?


Most persze általánosságban írom a kérdést, nemektől függetlenítve, de nyilván a magam életében tapasztalt problémát fogalmazom meg, ezért előfordulhat, hogy kicsit egy szemszögből íródott.


A véleményeket és válaszokat előre is köszönöm!


2016. okt. 19. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
És miért mindig annak rossz, aki kevesebbet szeretne?
2016. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik fél sem rossz, egyszerűen nem illenek össze.

Azért nem teljesen úgy van az a "evés közben jön meg az étvágy" dolog sem, ahogy leírod. Ha valakinek semmi kedve valamihez, de a másik miatt rákényszeríti magát, akkor egy idő után elkezdi megutálni magát a tevékenységet és a párját is. Az pedig már végképp a kapcsolat végét jelenti.

2016. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapcsolatban, ha kényszerből van a szex, az már rég rossz. Lehet akármilyen nagy a szerelem, hosszú távon, mindent szét rombol, ha a szexuális igények, nem közel egyformák. Egyik, mindig szenved a hiányától, másik meg attól hogy kérik, teljesíteni kéne, de nem megy.
2016. okt. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért mert az aki nem akarja az nem tehet róla, hogy így érez, a szex viszont nem létszükséglet, nem halsz bele ha nem csinálod (olyan sokszor, vagy úgy). A szex nem olyan dolog amit könnyedén lehetne venni, ha valaki úgy csinálja, hogy valójában nem akajra, az komoly traumát okozhat, míg az ha te kanos vagy, nem fogja tönkretenni a kis lelkecskédet, akkor is ha te úgy érzed hogy ez a világ vége. Te képes lennél úgy élvezni a szexet, hogy a másiknak nem jó, mert nem akarja? Az kb olyan mint az erőszak...
2016. okt. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az előbb leírtakhpz annyit tennék hozzá, hogy a kevéshez nem tud az ember hozzátenni, de a sokból el tud venni

Persze az ideális ha közel azonos az igény 😊

2016. okt. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is azon a véleményen vagyok, hogy nagyon eltérő szexuális igényekkel nem lehet mit kezdeni. Kompromisszum csak ott lehetséges, ahol már eleve közelebb állnak egymáshoz az igények.

Ha valaki évente egy alkalommal akar szexelni, a párja meg naponta, akkor nincs olyan kompromisszum, ami mindkettőjüknek megfelelne.

Ha a heti 2-3, és 4-5 alkalmat kell egymáshoz közelíteni, ott már működhet a kompromisszum, és ott már érvényesül az "evés közben jön meg az étvágy" teória is (ez tapasztalat, én néha ráveszem magam a szexre akkor is, ha kevésbé van hangulatom, és még sose bántam meg). A párom is lemond néha egy-egy alkalomról, sőt, olyan is volt már (egyszer), hogy nekem lett volna kedvem, de ő volt fáradt.


Ha nagyon eltérőek az igények, akkor felesleges egymásra mutogatni, meg hibást keresni, a helyzet nem fog megoldódni, bárki is a hibás.

2016. okt. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem az a rossz, aki többet szeretne. Sőt, az sem "rossz", aki kevesebbet. Itt nincs olyan, hogy jó és rossz, vagy hogy hogy az egyiknek van igaza, a másiknak nincs.


Az is teljesen normális dolog, ha valaki csak havi egy szexet igényel, ahogy az sem kóros, ha valakinek napi kettő az igénye. Csak nyilván ezek az emberek nem illenek össze, és soha nem fognak kompromisszumra jutni, mert túlságosan távol vannak az igényeik a másikétól. Olyan párt kell keresni, akivel ha nem is tökéletesen azonos, de legalább hasonló az igény, és olyan kompromisszumra jutni, ami mindkét félnek elfogadható.

2016. okt. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy "rossz" lenne, én inkább azt mondom, hogy baromira eltérő szexuális igényű emberek ne jöjjenek inkább össze... de ha nagyon együtt akarnak lenni, akkor sztem a magasabb igényűnek kellene engednie, mert:

- az, hogy nem kapsz meg vmit, ami nem létszükséglet, még mindig könnyebben elviselhető testileg és lelkileg is, mintha rákényszerítenek vmi olyanra, amit nem kívánsz

- a magasabb szexuális igényű még mindig ki tud elégülni máshogy (és nem, nem a prostit meg a megcsalást értem alatta, hanem pl. maszturbálást)

2016. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, hogy a szex nem létszükséglet, de azért folyamatosan azt kapni, hogy nem vagy elég vonzó, kívánatos, nem akar a párod, a szerelmed veled szexelni, az még akkor is negatívan hat az önértékelésedre, önbecsülésedre, és így közvetve a kapcsolatra is, ha egyébként nem olyan drasztikus az igények eltérése (nálunk egyébként a heti 2-3 vs heti 4-5 szintű különbségről van szó, szóval nem hiszem, hogy ez ilyen formában ellehetetlenítené a kapcsolatot).
2016. okt. 20. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!