Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én mit ronthatok el? (hosszú,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én mit ronthatok el? (hosszú, nagyon! Hosszú)

Figyelt kérdés

Szóval párommal van egy elhúzódó problémánk, ami sok veszekedést szül. Többször is a szakítás felé sodródtunk miatta, de végül sosem szakítottunk, hanem amellett döntöttünk, hogy kitartunk egymás mellett és szeretjük egymást, ezért rendbe akarjuk hozni a kapcsolatunkat.


Tehát az a probléma, hogy kb fél év útán elhanyagolt, nagyjából egy hónapig, mert a barátaival volt, velem alig találkozott. Mikor az első hét után szóltam neki, hogy ne hanyagoljon, bocsánatot kért, hogy nem fog, sajnálja. De a következő hét is így nézett ki, és az utánalevő is, és amikor újra és újra szóltam, csak ígérgetett, végül pedig már veszekedni kezdtett velem, hogy nem akarom sehova elengedni, ráakadszkodok, ki akarom őt sajátítani(??). Én pedig csak pislogtam, mint hal a szartyorban, mert soha semmit nem tiltottam meg neki, sosem azért piszkáltam, mert velük van, hanem azért, mert mellette RÁM nem fordít elég időt. Nagyon sokat veszekedtünk emiatt, és mindig úgy éreztem, hogy nem vagyok neki fontos, hogy a barátai fontosabbak neki mint én. Többször is mondtam neki, hogy ha ő nem ugyanazt várja egy kapcsolattól, amit én, akkor szakítsunk, mert nyilván a szeretet nem elég egy kapcsolathoz, ne szenvedjünk. Erre mindig ugyanazt válaszolja, azt akarja, amit én is: harmonikus kapcsolatot, a lehető legtöbbet együtt lenni, közösen is társaságba járni, közös élmények, stb. És persze legalább tudjunk találkozni heti 3-4x, nekem ennyi az alap, hogy látni szeretném a páromat, ha már egy városban lakunk, 10 percnyire egymástól.

De nyárra a közös társasági életből is az lett, hogy nem jövök ki jól a barátaival - mert ők valamiért kireksztenek, soha hozzám se szólnak a köszönésen kívül, még egy hogy vagyot sem - és végül az lett, hogy a párom mellett már csak ücsörögtem csöndben egész este, mert ő se foglalkozott velem, fél mondattal lerendezett, ha hozzászóltam.

Nyilván értelmes felnőtt módjára ezt is meg akartam vele beszélni, hogy ha elvisz magával, és látja hogy senkivel se tudok ellenni, akkor igenis vegye a fáradtságot és figyeljem rám, pláne hogy azért nem tudok mással ellenni, mert a barátai tőmondatokkal leráznak. Ez többször is megismétlődött, ebből is sok vita lett. Ismét elmondtam neki, hogy nekem fontos, hogy a párommal társaságba is mehessek, ha neki ez nem fontos, akkor szintén hagyjuk békén egymást - de igen, fontos neki, ő is ezt szeretné, majd segít - ezt ígérte. Nem lett belőle soha semmi.

Aztán nyár végén elmentünk nyaralni, hazajöttünk, utána 1-2 hétig megint elhanyagolt.

Szeptemberben más városba költöztem (egyetem miatt), ami nagyon megviselt engem, nem csak miatta, hanem egyéb családi problémák miatt is, és egész szeptemberben le se szarta hogy mi van velem. Ekkor is majdnem szakítottunk.


Nem győztem mondani neki, hogy ha nem szeret, ha nem érdeklem, hagyjuk békén egymást, ne húzzuk a másik idejét, mert ez így csak szenvedés, de nem, ő igenis szeret és sajnálja. Ezek után, októberben-novemberben tényleg megváltozott, sokat foglalkozott velem a távolság ellenére, hétvégén, azt a kis időt, amit csak együtt tudtunk tölteni, együtt voltunk (olyan a munkája hogy hiába vagyok itthon péntek délutántól vasárnap délutánig, csak egy fél, max 1 napunk van együtt). Örültem is neki, végre kezdtem jobban érezni magam.


Aztán jött a szorgalmi időszak vége, azt mondogatta, hogy olyan jó lesz, hogy többet leszek itthon, minden este együtt fogunk aludni, végre többet lehetünk együtt. Sajnos karácsony előtt nagyon keveset voltunk együtt, én lebetegedtem, ráadásuul vizsgáim voltak, neki sokat kellett dolgozni.

Szent este után viszont ismét elhanyagolt egy héten keresztül, és egyetlen estét szánt rám, mert a többi idejét a barátaival volt, mert velük keveset van ..., mintha mi nem lettünk volna keveset együtt.


Így a karácsony utáni időszak is veszekedéssel telt sajnos, ISMÉT mondtam neki, hogy ne csináljuk ezt egymással, ha nem tudja megadni, amire vágyom, neki meg más kell, és nem én, hagyjuk békén egymást, én megértem, ha neki a barátai fontosabbak, de nekem ez így nem jó, ráadásul nem szeretnék úgy élni, hogy a számomra legfontosabb személy x időnként elhanyagol hetekre, mert ő épp a barátaira akarja szánni minden szabadidejét. ÚJFENT elmondtam, hogy ha nem az kell neki egy kapcsolatban, ami nekem, nincs értelme. Pláne, hogy most már csak hetente egy fél-1 napot vagyunk együtt, mivel én másik városban vagyok az egyetem miatt - ő pedig ugye a munka miatt nincs itthon a hétvége egy részében.

De igen, neki ugyanaz kell, szeret engem, meg akarja oldani, sajnálja, ne mondjak ilyeneket.


Jelenleg megint ott tartunk, hogy meg akarjuk oldani a problémát, szeretjük egymást, de néha feljön ez a dolog veszekedésként, mert hiába vagyunk azon, hogy javítsuk meg a kapcsolatot, én nyilván félek, hogy pl tavasszal, megint jön egy ilyen időszak, hogy én félre vagyok rakva - annak ellenére hogy mi is keveset vagyunk együtt, mert jajj a barátai.


Én tényleg szeretem, de ha nem működik, ha nem ugyanazt akarja mint én, vagy ha nem tesz érte, akkor nincs mit erőltetni.

Nem is értem, hogy ő is miért mondogatja, hogy nem akar szakítani, mikor nagyon jó pasi, jól néz ki, intelligens, humoros, nyitott személyiség, nagyon sok mindenről lehet vele beszélgetni, rendkívül érdeklődő. Általában a lányok is megbámulják, mosolyognak rá, tehát nem lenne gond neki másik barátnőt találni. Arról nem is beszélve, hogy még csak azt se mondhatjuk, hogy nyer valamit rajtam, mert keveset vagyunk együtt az egyetem miatt most már, tehát semmi előnye nem származik neki abból, hogy velem van, vagy hogy fogalmazzak.



És mivel minden probléma két emberen múlik, ezért ezen töröm a fejem, hogy én mégis mit rontok el, hogy ez van, mit rontottam el korábban, hogy ide jutottunk. Hol vagyok én saras a dologban? Én nem igazán látom.

Én csak azt látom, hogy elhanygolt, én szóltam neki, hogy ez nem tetszik - és nem mentem duzzogó üzemmódba, mert szerintem ha valakinek baja van, azt meg kell beszélni, és nem elhallgatni.

De akkor mégis mit rontok el? Ebben tudna valaki segíteni, hogy mégis mi lehet az, amit rosszul csinálok? Amikor rájön az hogy 1-2 hetet a barátaival töltsön, nekem csak hallgatni kéne egy szó nélkül? Főleg hogy mi is alig látjuk egymást, kevesebbet is tudunk online is beszélni?

Komolyan ez a normális, hogy másfél év alatt elhanyagolt összesen kb 3 hónapig?


Előre leszögezném, hogy nem kérek olyan válaszokat, hogy szakítsak, stb, mert nem ezen van a lényeg, hanem azon, hogy tényleg mi lehet az én hibám, ami miatt még mindig problémánk van ezzel. Még ha szakítanék is vele, akkor is foglalkoztatna a dolog, hogy ÉN mit rontottam el ennyire, hogy ez lett egy harmonikus kapcsolatból, szóval kérlek titeket, arra próbáljatok rávilágítani, hogy ÉN mit nem csinálok jól, hátha csak nem veszem észre magam.



2017. jan. 20. 16:37
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

*után


Egyébként 21/L, 24/F

2017. jan. 20. 16:43
 2/16 anonim ***** válasza:

Nehéz azt megérteni más embernek, hogy vannak olyanok, akiknek lételemük a barátaik, ők töltik fel energiával, a közös programok, nevetgélések, szívatások, stb.

És a veszekedések azok, amik mindig kivesznek valamit a kapcsolatokból, ezeket kell minimálisra csökkenteni, ha nem elkerülhetőek, akkor sajnos tovább kell gondolkodni, mert valami nem működik.

Sokfélék vagyunk, nem passzolhat mindenki mindenkihez, arról szól az egész világ, hogy különböző emberek hajbakapnak egymással. Akkor még a szerelmei életben is a magunk ellentétével legyünk együtt?

Egy párkapcsolatban a legfontosabb a tolerancia, empátia, ezeknek nélkül sajnos nem működhet a kisebb bökkenéseknél.

2017. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ #1!


Én megértem, ha neki ennyire fontosak neki a barátai, de nekem ez nem fér bele. Én olyan férfival szeretnék lenni, akin azt érzem, hogy én vagyok számára a legfontosabb, nem pedig a barátai. Elvégre, hogy tervezzek egy férfival úgy házasságot, gyereket, ha nem én vagyok az első.


Akkor keressen ő is egy olyan lányt, akinek hasonlóan a barátai a legfontosabbak, és majd találok én is olyan férfit, aki az én nézeteimet osztja. Ez ilyen egyszerű.


De nem, folyamatosan azt mondja, hogy nem fontosabbak a barátai, ugyanolyan fontos vagyok mint ők, sőt. Szóval nem értem.


De mint írtam a saját hibáimat keresem, hogy én mit rontok el. Vagy tényleg az lenne a kulcs a megoldáshoz, hogy én nyeljem le egy szó nélkül azokat a hónapokat-heteket, mikor ő gondol egyet és csak a barátaival foglalkozik? Ebben vagyok hibás, hogy nem tűröm el, hogy elhanyagol, mert olyanja van?

Egyébként a legtöbb barátja ott lakik, ahol ő.

2017. jan. 20. 17:04
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha azt mondja, fontos vagy neki, az úgy is van, és nem szeretne elveszteni Téged sem, meg a barátait sem.

Gondolom emiatt nem kedveled a barátait, ezt talán megtudták ők is.

Nekem pl alig vannak barátaim, és sok lány, nő, ezt nem nagyon értékelte, mert "biztos valami gond van velem"

Később ez jól jöhet, közös programoknál, családlátogatás, stb.

De ha ez zavar Téged, akkor sajnos tovább kéne gondolkodnod, és nem a jelenlegi helyzetet elfogadni, rengeteg olyan fiú, férfi van, aki a teljes szabadidejét képes a párjára fordítani, talán már az idegesítő szintig is.

Biztos tudja, hogy ez nem tetszik Neked, így valahol sejthetné, ha talán keresgélsz tovább...valószínű akkor fog kapkodni, amikor már késő lesz. Ez mindig így van. :(

2017. jan. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nekem a barátaival nem volt gondom, amíg egy az, hogy Vele nem bántak alkalmanként csúnyán, kettő az, hogy engem kiközösítenek. Az elején igazából nem nagyon tűnt fel, hogy engem kiközösítenek, mert próbáltam velük beszélgetni, összebarátkozni, gondolom reméltem, hogy ha kicsit jobban megismerjük egymást, akkor ez elmúlik. De nem, a helyzet változatlan.


Sosem az volt a bajom, hogy a párom rájuk sok időt szán. Ha megteheti, nincsen dolga, tegye. Tényleg, sosem azt szóltam meg hogy "minek mész már megint velük sörözni", hanem mindig azt mondtam, hogy ENGEM miért kell elhanyagolni, RÁM miért nem tud időt szakítani.

De az, hogy a barátai miatt engem teljesen elhanyagol, nekem már nem fér bele, ráadásul, hogy ezt többször is megteszi!

Tényleg nem azt várom, és soha nem is vártam, hogy non-stop egymás fenekében legyünk, de az nekem az alap, hogy ha egy városban vagyunk, akkor heti 3-4x láthassam, vele lehessek, elvégre kell a külön töltött idő, hobbira és barátokra is.

2017. jan. 20. 17:24
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem hibázol semmiben. Egyszerűen ebben a kérdésben nem illetek össze, ennyi. Abban hibázol, hogy elhiszed neki, amit mond- mert nem a duma a lényeg, hanem az, hogy mit csinál. A tettei alapján egyáltalán nem igaz, hogy nem akar elveszíteni, hogy fontosabb (vagy legalább ugyanolyan fontos) lennél neki, mint a barátai, ha velük jelentősen több időt van együtt. És gondolom azért is folytatja ezt a dolgot, mert így kényelmes, nem szakítasz, hiába problémázol. Letudja egy "jól van-jól van"-nal, aztán kész, meg van oldva a probléma két hétre. Itt szerintem azzal hibázol, hogy csak a szád jár (no offense), de valós következménye nincs a problémádnak. Nem érzi, hogy ezzel tényleg elveszíthet, hiszen tényleg ott maradsz mellette, függetlenül attól, hogy amúgy a kapcsolatban nem érzed magad teljesen értékelve, megbecsülve.


Ez nem fog változni. Amíg ő úgy gondolja, hogy fiatal, barátokkal akar lenni, amíg nem nő be a feje lágya, addig te mindig is második leszel, erre (egyelőre) nem tudsz alapozni. De ismét, a leírásból nem veled van a baj, nem csinálsz semmit rosszul, csak tényleg azt, hogy következményektől mentesen tűrsz, nem állsz ki igazán magadért, és hogy ebből a szempontból rosszul választottál. És fiatal vagy még ahhoz, hogy egy rossz választás mellett ragadj le.

2017. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De mi a kényelmes neki abban, hogy van egy távkapcsolata? Ez miért jó neki? Elvégre maximum 1 napot ha együtt tudunk tölteni egy héten.


Ezektől az elhanyagolós időszakoktól függetlenül miért áll mellettem mindig a bajban, miért törődő? Miért mondja azt, hogy ugyanazt akarja amit én, ha végül nem?

Karácsonyra is egy csodálatos, kézzel készült dolgot kaptam, mert tudja, hogy azt a témakört imádom, és így abból csinált nekem valamit. Borzalmasan sok időbe tellett neki megcsinálni azt, minek áldozott rá ennyi időt és energiát? Miért lep meg apróságokkal, miért megyünk el programokra kettesben?

Minek vesződik velem és a veszekedésekkel?


Nem lenne egyszerűbb neki akkor keresni egy olyan lányt, akinek szintén a barátai a fontosabbak? Neki is nagyon megterhelő az időszakonkénti folytonos veszekedés, legalább attól megszabadulna.

Egyébként 100% hogy nincsen másik nő a dologban!

2017. jan. 20. 18:16
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem pont ez a kenyelmes neki.

Nezd, tudom nem ezt akarod hallani, de tr nem vagybhibas semmiben, ne hibaztasd magad feleslegesen, mert nem te vagy itt a hunyo. Nem illetek ossze, es ezen nincs mit szepiteni.

2017. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A jó hír, hogy a barátod szeret. A rossz hír, hogy ő csak így tud szeretni. Hiába próbálkozik (mert néha próbálkozik - ez látszik az írásodból), nem fog megváltozni, mert nem is tud (ez is levonható az olvasottakból). Ő így szereti élni az életét, hogy sok időt tölt a haverokkal, és még amennyi marad, azt veled. Persze nem vallaná be, de így van, ez látszik.


"És mivel minden probléma két emberen múlik" - ez olyasvalami, amit a hibás felek imádnak hangoztatni, de oké, induljunk ki ebből. Ő abban hibázik, hogy nem vallja be neked (talán magának sem) kerek-perec hogy ő milyen életre vágyik, te meg abban hogy folyamatosan azt mondogatod neki, hogy ha neki ez kell, akkor szakítsatok. Szerintem ilyenkor nem ezt kéne mondani neki. Szerintem azt kéne kérned tőle, hogy mesélje el az ezzel kapcsolatos érzéseit és ahelyett hogy szakítással fenyegetnéd, inkább kaonstruktívan kéne hozzáállnod: ha neki erre van szüksége, akkor kitaláltok egy időbeosztást / együtt meggyőzitek a barátait, hogy befogadjanak /stb. Szerintem a problémát közösen kell megoldani és nem "ha neked ez kell akkor inkább szakítsunk" jelszóval. Szóval én ebben látom a hibádat.

2017. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

A te hibád az, hogy passzív-agresszív módon reagálsz, fenyegetőzöl kb. a szakítással. Kb. mártírszerepet vettél fel (akarva, akaratlanul), miszerint minden alkalommal az a megoldás, hogy "jóvan akkor menjél legyél boldog a haverjaiddal" = tömény bűntudatkeltés.


Ettől függetlenül szerintem alapvetően az a gond, hogy nem illetek össze, és ha TÉGED zavar ez a dolog, akkor nem a párodra kéne hárítani a felelősséget, hanem kereken megmondani, hogy TE akarsz szakítani, mert NEKED ez így nem jó.

Ha nem akarsz szakítani, ha ennek ellenére is vele akarsz lenni (és nem azért, mert fogadkozik, meg nem akar elveszíteni!), akkor bizony muszáj leszel kompromisszumot kötni, és elfogadni, hogy neki bizony a barátai is fontosak. Hogy van olyan hét, mikor a szabadidejét nem rád, hanem rájuk szeretné fordítani.

A leírásodból nekem az derül ki, hogy tulajdonképpen néhány nap után már dühöngsz, támadsz (azzal kezdted, hogy egy hónapig hanyagolt de te már egy hét után szóvá tetted, és ez többször visszatér a leírásodban). Így érthető, hogy ő ezt korlátozásként éli meg.

Szóval, ha meg akarod menteni a kapcsolatot, akkor több tolerancia kell, és nagyon(!) már konfliktuskezelés, mert ez a passzív-agresszív odamarás időnként jobban tönkrevágja a kapcsolatot, mint a kevés találkozás, mert egy idő után a feszkótól fog menekülni a barátokhoz.


(Egyébként, bár nyilván a kommentemből nem ez derül ki, megértelek alapvetően, én is nehezen viselem a ritka találkozókat a párommal, és én is megkaptam már, hogy ne legyek ilyen akaratos, bár nálunk más okok húzódnak a háttérben. Szóval megértelek, de a hozzáállásod nem jó - és ha nem tudtok változtatni, bizony érdemes lenne magadban átgondolni, hogy TE biztosan akarod-e ezt a kapcsolatot.)

2017. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!