Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatban tapasztaltabba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban tapasztaltabbak véleményét kérném, hogy hosszú távú kapcsolatban te hogyan/mit érzel, és hogy ez így jó-e vagy baj-e? (Te mit érzel? És mit érzel, ha már nem vagy szerelmes valakibe? )

Figyelt kérdés

Szóval:

Van párom, de nem mondanám magamra kimondottan hogy égő szerelemmel szeretem.. Ez az erősebb érzés inkább időnként bukkan fel csak, és alapvetően amit érzek az a ragaszkodás, megbecsülés, szeretet, kötődés.

Ez alatt azt értem, hogy szeretem az illatát, szeretem megölelni, és hozzábújni.

-Ha nem szeretném, akkor ezeket sem szeretném, nem?


Ugyanakkor tény, hogy a szenvedélyes érzés olykor hiányzik, hogy nincs meg bennem, nem érzem/lángolok, bár tudok élni nélküle.

Egyébként nagyon odaadó, és családcentrikus,lehet vele tervezni, biztonságot ad, tehát hiányozna, ha nem lenne velem. (És a múltunk is)Több éve vagyunk együtt.

Nektek mi a tapasztalatotok?

25



2017. febr. 21. 19:17
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
U.I Elsősorban amúgy a Ti tapasztalataitok érdekelne, hogy ti hogy éltek meg egy kapcsolatot. :)
2017. febr. 21. 19:19
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Nekem mindig elmúlik. Mindig jön egy jobb. Nem tudok már és nem is akarok komoly kapcsolatban lenni, már csak azért is felesleges mert kölyköket se akarok vagy ilyesmi. Persze ha eljönne végre az a bizonyos igazi akkor biztos hogy megállapodnék nála, csak az a helyzet hogy már szerintem el is jött csak ő nem akar velem lenni :(
2017. febr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen ha több éve vagytok együtt is erősebbnek kellene lenni az érzelmednek Iránta.


Amiket felsorolsz inkább észérvek, mint érzelmek és számomra olyan, mintha kicsit magadat győzködnéd arról,hogy jó Neked ez a kapcsolat.

2017. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem az öngyőzködés volt a cél, csak a kíváncsiság, meg gondoltam leírom objektívan. :)


Inkább csak kíváncsi vagyok, másnál mi a "normális" , nekem még nincs úgy tapasztalatom ebben. Amúgy ez az elején sem volt más vagy erősebb. Ez az első kapcsolatom, évek óta tart már.

Én pl. eddig mindig csak plátói módon éreztem szerelmet, ez van.


Egyébként szeretek vele lenni, barátok is vagyunk egyben úgymond. De szerelmesnek nem mondanám magam. Viszont szeretem, ezért összetettebb a dolog.

2017. febr. 21. 19:31
 5/21 anonim ***** válasza:
Hát én nem azt mondom,hogy rózsaszín ködben kellene bóklásznotok....na de ez elég langyi már így..hosszútávon ez csak rosszabb lesz.Hidd el...
2017. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Velem az van mint 2-essel.
2017. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nehéz dolog, ha hosszú távra gondolok... Mert így egyszerre jó is meg rossz is. Jó , mert szeretem a kiszámíthatóságot és a biztonságot, megbízhatóságot, és hogy vele van egy társam, akire számíthatok, és akivel építgethetjük az életünket.


Nem tudom, talán azért alakítottam ki ezt magamban, mert nekem a szerelem élménye az egyenlő volt a pofára eséssel, meg a pláóti szerelemmel kb. :D Legalábbis régen, annak idején így volt, és megfogadtam magam akkor, hogy nem engedem magamnak többet, mert irtó hülyének érezném magam.. És olyan helyzetben is, ha ilyen szenvedélyes érzésekért eldobnám azt, ami már megvan..


Pláne, ha elmúlik a szenvedélyes szerelem, és marad az, amit alapból érzek..

Akkor is megérné-e?


(Tudom, hogy észérvekkel jövök, de mint írtam, nem véletlen, ugyanis én megtanultam, hogy az érzésekkel döntve csak szívok, ez mindig így volt korábban.. na meg nem rossz a kapcsolatom, csak épp ennyi ami olykor hiányzik.)

Nem hiszem, hogy megérné eldobni emiatt.

2017. febr. 22. 18:28
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha neked ez így jó és megfelek akkor éld le így az életed.A te életed,ha elcseszed az csak a te bajod lesz.

Én 100% hogy nem tudnék így élni.

2017. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Pluszan ő engem viszont tényleg nagyon szeret, és ki is mutatja, tett is értem az évek alatt, tényleg csupaszív.

Nem gondoltam volna, hogy ez rossznak számít, vagy hogy ebből hosszú távon gondok lesznek.. (Pláne ha esküvő, és gyerek tervek is jönnek majd szóba lassacskán...)

2017. febr. 22. 18:33
 10/21 A kérdező kommentje:

Most komolyan ez elcseszés lenne?

Szeretek vele lenni, mindenben egyet értünk, tervezünk egymással, szeretek hozzábújni, megölelni, az illatát. Szóval szeretni szeretem, csak mélyebb érzéssel, mint intenzíven, vagy nem tudom, hogy fejezzem ki..


Mivel nekem ez az első hosszú távú kapcsolatom, nincs viszonyítási alapom.. Csak megfogalmazódott bennem a kérdés a jövőre gondolva, ez tény.

2017. febr. 22. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!