Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aki nem kívánja a szexet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki nem kívánja a szexet, miért akar, vagy miért van párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Igaz, emberek vagyunk, de az emlősök között van jópár olyan állat, ami ha abban az időszakában van, úgy megtámadja a közösülni akaró másik állatot, hogy sok esetben meg is öli.

Gondolom azért olyan nagyon nem távolodtunk még el az őseinktől.

Rengeteg olyan kérdés volt már, amikor kiderült, a lány nem tudta, hogy gyógyszerek miatt nem kívánja a szexet, de van olyan is, amikor más szervi bajok miatt. Férfiaknál is van.

A szexualitással meg teljesen megszűnik a legtöbb, a másikhoz való vonzódás.

Tudom, tapasztaltam.

Lehet írni, hogy baromság, elképzelhető, nem vagyunk egyformák.



2018. febr. 21. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valóban nem vagyunk egyformák... ettől szép és érdekes az élet. Nekem pl a szexualitással kezdődik a másikhoz való vonzódás, az érdeklődés, a kíváncsiság, stb.
2018. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én például azért nem kivánom a szexet a feleségemmel mert taszit amióta megcsalt,sok oka lehet.
2018. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert különbözőképpen lehet vonzódni emberekhez. Lehet intellektuálisan, érzelmileg, és szexuálisan. Ezek közül egy párkapcsolatban nem mindig áll fent mind a 3, sőt, nagyon sok esetben nem, lásd az összes olyan kérdést, ahol a "szeretem a feleségem/férjem, de már nem vonzódom hozzá", vagy "miért vonzódom hozzá, ha tudom, hogy egy nem jó ember", stb. Sokaknál ezek össze is kapcsolódnak, de sok esetben lehet, hogy az egyik hiányzik, de a többi az vonzó a másikban.

Ezen kívül vannak aszexuális emberek is, akik szeretnének párkapcsolatot, mert az intimitást nem csak szexuálisan lehet megélni.

2018. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Az ember alapvetően társas lény, és hiába vannak nagyonközeli barátaid, az nem ugyanolyan mint amikor valakivel tényleg párban állsz. Függetlenül attól, hogy van-e szex vagy nincs.


Szerencsére azért a párkapcsolat nem csak és kizárólag szexről szól (bár nagyon fontos eleme, ha nem vagy aszexuális), én is tapasztalom. Már két hónapja nem szexeltünk a férjemmel (betegség, még előre láthatóan egy hónapig nem is lesz semmi), de ugyanúgy megvan a kapcsolatunkban az intimitás, a szerelem, a vonzalom. Csak ezért nem fogunk elválni, nyilván, ennél azért szerencsére többről szól kettőnk kapcsolata.

2018. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

De igen, egyformák vagyunk. Egy kavicstól istenig. Egy növénytől egy zseniig.

Azért tapasztaltad, mert nem élsz tudatos életet, nem csinálsz semmit sem tudatosan, s a te és párod esetében a tudatos érzelem gyakorlásának hiánya miatt elhidegültél. Más egy kicsit tanultabb.

2018. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, kedves Red Vixen, nálam csak tanultabbak lehetnek, kezdő endokrinológusként csak ennyire futja.
2018. febr. 21. 10:23
 7/11 anonim ***** válasza:

A párkapcsolat nem csak a szexről szól. (Az esetek 99%-ában arról IS, de nem csak arról)

Tehát ha valaki nem kívánja a szexet, attól még lehet igénye egy társas kapcsolatra, amiben sok eegyéb szálon lehet kötődni, ragaszkodni a másik emberhez.

Azt nem tudom hogy szex nélkül egy kapcsolat egyébként meddig, vagy milyen szinten működhet. Bár ha egyformák az igények, akkor lehet...


Hozzáteszem, szerintem a szexuális vágy hiánya sokkal de sokkal könnyebbé teszi az egyedüllétet. De idővel, vagy időnként a társaság, társ hiány akkor is felszínre tör valamilyen mértékben.

2018. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert a párkapcsolat nem csak szexből áll. Mivel nem állatok vagyunk, képesek vagyunk függetlenedni az ösztöneinktől és nem csak testi vágyat érezni.


Egy lehetséges megfogalmazás: a párkapcsolat testi, érzelmi és szellemi kapcsolatból áll (most direkt elhanyagolom az anyagiakat). Lehet, hogy van, akiknek a háromból kettő is elég, sőt, biztos vagyok benne, hogy nagyon sok kapcsolat még ennél is kevesebbel "beéri".

2018. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sunshinedoll ***** válasza:

Valóban, alig távolodtunk el az őseinktől, a városokat, meg a civilizációt is az éti csigák alakították ki, nem az ember :O

Másokat megölni, mert nem szexel velünk totál logikusnak tűnik, ez hajtja előre a kultúránkat.

2018. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sunshinedoll, rólad simán elképzelek ilyesmit az eddigi hozzászólásaid alapján, amiket eddig műveltél itt a gyk-n.
2018. febr. 21. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!