Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőmet, amikor még csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiborg007 kérdése:

Barátnőmet, amikor még csak találkozgattunk, megerőszakolta egy ismerőse. Azóta többször találkoztak, elment az illető születésnapjára, együtt jópofiztak egy kisebb társaságban. Velem van a baj, hogy frusztrál, hogy megmaradt a "jó haveri viszony"?

Figyelt kérdés

Kislány korában zaklatták családon belül, nem hittek neki, amikor kitárulkozott, a családja nem állt kellőképpen mellette.


A szóban forgó cimbora esetében azt mondja részeg volt, háromszor is nemet mondott, de fizikailag nem ellenkezett, ez a "jó haverja" (ő használta ezt a kifejezést) pedig kapva kapott az alkalmon. Azt mondja történt már rosszabb is, gondolta kibírja.


Arra a felvetésemre, hogy szembesítenie kell a srácot azzal, hogy mit tett -- én a megerőszakolás szót használnám -- és meg kell szakítsa vele a kapcsolatot, mentegetni kezdi és azt mondja, hogy, ha ezt tenné, az nem az ő döntése lenne, de, ha én ezt akarom, megteszi. Védi őt, minden határon túl, meg akarja érteni őt, meg akar neki bocsátani, mitöbb, attól tartok a jövőben is ápolni akarja a "jó haveri viszonyt".


Elmentünk egy pszichológiai konzultációra. Ott azt javasolta a szakember, hogy menjen el egyéni terápiára feldolgozni a zaklatást. Erre ő azt mondta, hogy ő úgy érzi nincs erre szüksége, ezt már feldolgozta. Úgyhogy most úgy állunk, hogy ő nem változtat semmin, én pedig egyéni terápiára járok, mert megőrjít ez a helyzet.


Velem van a baj, hogy ennyire frusztrál, hogy "jó haverjaként" hivatkozik erre a srácra? Velem van a baj, hogy nem értem, miért kell ennek az embernek az érzéseit mindenáron megérteni, és, hogy úgy érzem, az én érzéseim le vannak söpörve az asztalról azzal, hogy "hát, miattad megteszem, de tudjál róla, hogy önszántamból nem így tennék"? Velem van a baj, hogy úgy érzem, teljesen értéktelenné válik a szex köztünk, ha ilyen körülmények között is képes lefeküdni valakivel? Mi lesz, ha egyszer valaki történetesen tetszeni fog neki és megint nagyon részeg lesz? Ilyen és ehhez hasonló kérdések gyötörnek, amiket a további konfliktus elkerülése végett nem teszek fel a barátnőmnek, a pszichológus pedig nyilvánvalóan nem alkothat konkrét véleményt. Bennetek milyen érzéseket ébresztene egy ilyen szituáció? Férfiak és nők véleménye egyaránt érdekel!



2018. máj. 6. 23:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
50%

Semmilyet. Utólag nem vonható vissza a beleegyezés és nem lehet az italra fogni mindent.

Ha így lenne, akkor ha ti ketten bármikor alkoholt isztok szex előtt és pár év múlva a kapcsolat megromlása után ő azt állítja, hogy nem is akarta az egészet, akkor ugyanúgy erőszakolónak lehetsz beállítva.

Vagy azonnal legyen feljelentés, vagy soha.

2018. máj. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
82%

Én nagyon gyorsan ott hagynám a csajt mert valami nem százas vele.


Lópikulát volt megerőszakolva, olyan nincs, hogy fizikailag nem ellenkezel a jó haverod irányába ha meg akar kefélni.

2018. máj. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
84%

Esélyesebb, hogy a csaj is akarta a szexet, téged meg átejtett a palánkon. Ha valakit megerőszakolnak, akkor az nem kezeli ilyen lazán a helyzetet és nem jópofizni fog az illető környezetében.

Veled nincs semmi baj. Keress egy értelmes nőt.

2018. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
60%

Nekem úgy tűnik, hogy az erőszakot te és mások akarják bemagyarázni neki. Ittas volt, de gondolom nem eszméletlen.

Továbbra sem tartom nemi erőszaknak azt amikor valaki nem ellenkezik fizikálisan, csak szóban. Inkább nem akart könnyűvérűnek tűnni ezért tiltakozott picit amíg beadta a derekát.

Jó sok ilyen eset van amikor a lány tiltakozik folyamatosan, hogy "ne", "nem kéne" miközben húzzák le az átázott bugyiját majd a szégyenérzetére hivatkozva utólag kikiáltja, hogy igen, erőszak volt mert mondta, hogy nem.

Elég vékony jég mert ennyire erővel az is erőszak, ha éjszaka úgy ébreszted álmából, hogy már a lábai között van a fejed.


Én azt veszem ki inkább az egészből, hogy ittasan dugott egyet egyik haverjával amikor már alakult a kapcsolatotok és magát próbálta kicsit mosdatni. Nyilván egyikőjük sem volt szín józan és jobban akarta mint nem csak ciki lenne bevallani.

Te meg adod alá a lovat, a pszichiáter meg természetes, hogy mindenbe bele lát mindent, hiszen az az érdeke, hogy járjanak hozzájuk minél több problémával minél gyakrabban.


Ez az illető amúgy tudja egyáltalán, hogy nemi erőszakkal van vádolva a háta mögött? Mert lehet neki is lenne 1-2 keresetlen szava a dologhoz.

2018. máj. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
#4: nem tudja, és éppen ez okozza a fejtörést számomra, hogy miért ilyen nehézkes a szembesítés. Nem tudok másra gondolni, mint amit te is írsz: hogy a lány is akarta. Ez esetben pedig egyik gondolatomat követi a másik. Szóval nekem is kilóg a lóláb, csak rosszul esik belegondolni, hogy esetleg érzelmi manipuláció áldozata vagyok.
2018. máj. 7. 00:06
 6/32 anonim ***** válasza:
28%

És mi van akkor, ha a lány is akarta, összedől a világ?

Figyelj, találj ma egy olyan lányt akinek nem volt még egyéjszakás kalandja ittasan. Nem lesz egyszerű dolgod.

2018. máj. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
30%
A barátnődnek van kutyája?
2018. máj. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
47%

Az nem igaz, hogy mindig van fizikai tiltakozás. Engem gyerek koromban családon belül molesztáltak és amikor 25 évesen egyszer egy férfi ismerősöm rámnyomult, nem tudtam leállítani. Egyszerűen lefagytam és csak mondogatni tudtam hogy nem akarom, nem kéne stb. szerinte meg ugye kérettem magam. Aztán egy ponton engedtem magam, hogy hamarabb szabaduljak.

Viszont!!! Utána a szégyenérzettel nem tudtam mit kezdeni,a sráccal megszakítottam minden kapcsolatot és eldöntöttem, hogy apácának állok. Nem jelentettem fel, mert én is tudtam, hogy sáros vagyok a dologban, bármennyire is traumatizált a dolog.

Amikor lett rendes kapcsolatom, akkor is befigyelt sajnos a szexhez kapcsolt szégyen.


Viszont a barátnőd reakciója (nem akar terápiát, ő már feldolgozta) azt mutatja hogy ez nála tényleg nem erőszak volt. Nem szívesen mondok ilyet, mert amit a potenciális áldozat mond azt mindig komolyan kell venni, de így most nem áll össze a kép....

2018. máj. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%
Vagy nem 100-as a csaj vagy simàn csak àtejtett .Kell neki az ismerős dugópajtinak de mivel veled is alakulnak dolgok igy kellett egy mese amivel beetethet t3ged .
2018. máj. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Tudod van az a személy aki nem éri be egyel .Két vasat tart a tűzben.
2018. máj. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!