Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy sok fiatal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy sok fiatal ma már nem szerelemből házasodik? Mi értelme ennek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embert ismerek a környezetemben, aki ugyan elvett valakit, de nem szerelmes belé? És a legtöbben el s válnak a házasok közül.

2018. szept. 2. 18:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
En ennek ellenkezojet tapasztaltam. Orultem is neki :)
2018. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Társadalmi elvárás, párkapcsolati, szülői nyomás, önmaguk felé támasztott elkötelezettség, stb. Mindenkinek joga van szenvedni abban, amit saját magának teremtett.
2018. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Sok fiatal így van ezzel, sokan pedig nem.

Őszintén szólva engem hidegen hagy, hogy ki mi alapján házasodik, lényegében végül is mindenki úgy cseszi el a saját életét, ahogy akarja.

2018. szept. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

"Nagyon sok embert ismerek a környezetemben"


Nincs merszed őket faggatni inkább, kérdező?

2018. szept. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Több oka is van, Kérdező.


- Egyrészt manapság a vadkapitalizmusban már a párkapcsolat is forintosítható, és sikerült belenevelni az emberekben a haszonelvűséget. Az érzelmek, tisztelet, intelligencia pedig háttérbe szorultak, elvégre - egy klasszikust idézve - "egy kis pénzzel minden megoldható."


- Másrészt Magyarország iszonyatosan szar helyzetben van gazdaságilag. Bődületes nagy szarban. GDP-listán 2012-höz viszonyítva 8 helyet csúsztunk vissza, Banglades is előttünk jár 10 hellyel. Ennek hála, egyre többen házasodnak gazdasági okokból, mert elvileg egy háztartást könnyebb elvezetni ketten mint egyedül.


- Harmadrészt a kapcsolatfüggőség. Sok ember teljesen mástól teszi függővé a saját boldogságát, és ha nincs senkije, totál kilátástalannak, céltalannak érzi az életét. Így aztán, ha nem találja meg "az Igazit", összejön valakivel, akihez semmi nem köti, csak azért, hogy legyen valakije. Hogy később rossz házasok lesznek, esetleg elválnak, az meg úgymond "benne van a pakliban"...

2018. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
4. Kb mindről tudom. A legjobb fiúbarátom az esküvője napján mondta nekem, hogy az exét szereti még mindig, de esélytelen és elvett mást. De más fiúbarátaim is vannak így. Pl hogy eddig a legjobban ezzel a lánnyal volt el. Pont így használta a kifejezést. Egyvalakinél a lány erősködött, volt.
2018. szept. 2. 18:44
 7/22 A kérdező kommentje:
-volt, hogy legyen esküvő. Kb. a sokból egy párt tudok, akik szerelemből házasodtak.
2018. szept. 2. 18:45
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

"A legjobb fiúbarátom az esküvője napján mondta nekem, hogy az exét szereti még mindig, de esélytelen"


Ez egy hatalmas szemétség azzal szemben, akit elvesz.

2018. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a nő is tudta ezt, akit evett, vagyis szerintem sejtette. Egy héttel előtte volt az exe esküvője ugyanabban a templomban.
2018. szept. 2. 19:05
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

"vagyis szerintem sejtette"


az rohadtul nem ugyanaz, mintha tudja. És nem menti fel a másikat semmi alól.

2018. szept. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!