Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szülői elvárások befolyásolh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szülői elvárások befolyásolhatják a saját érzelmeinket?

Figyelt kérdés

Barátommal lassan már 1,5 éve együtt vagyunk; 22 éves vagyok.

Miután szüleim először találkoztak vele, öcsémnek mondták, hogy nem értik, hogy tetszhet nekem. Később nekem is elmondták véleményüket, nem szeretik, ha elmegyek a családjukkal valahova, mert minek ennyire lekötni magam, nyaralni menni velük. Minden egyes találkozásuk után azt kapom, hogy hogy néz ki, gondolkodjak el, nézzem meg az apját... . Legutóbb egy hete volt ez a téma, amikor kifejtették, hogy miért nem örülnek, hogy náluk szeretnék lenni 2 napot. Kitalálták, hogy én csak sajnálatból vagyok vele együtt és majd emiatt hozzá is megyek. Nézzek tükörbe, hogy én hogy nézek ki hozzá képest. Közbe meg azt mondták, hogy nekik nem szimpatikus és én lehet megelégedek vele is, de nekik akkor se jön be. Kicsit ellentmondásos mert ha nekem megfelel akkor miért nem fogadják el és hagyják hogy nekem jó legyen?? Nyitott a világ miért kell nála leragadni, és elmenni hozzájuk, nekem csak az tetszik benne, hogy sokan vannak a családjukban. Nem tudják, milyen világképe lehet, de csak tanul, dolgozni nem akar.

Ezek a vádak nem igazak, hiszem ők nem is ismerik őt, amit be is ismernek.

Az a probléma, hogy ők a külalak alapján ítélik meg ami pedig szubjektív, mert semmi baj nincs vele, nem csak nekem tetszik... na mindegy


Már három napja ezen rágódom, mert sajnos vagy nem, de nekem fontos volt mindig hogy megfeleljek a szüleimnek. Korábban is előfordult, hogy mondtak valamit pl. szakállára, akkor én elkezdtem neki mondani ugyanazt a véleményt, jó az pont egyezett. De ez hogy nem passzolunk össze stb., amióta bemondták és nem tudom eldönteni hogy én saját magam mit gondolok. Már volt ebből komoly beszélgetésünk, hogy ő már mennyit változott miattam és többet nem igen tud. És ha én nem tudom így elfogadni, akkor sajnos nincs jövője a kapcsolatnak. Nekem per pillanat nincs amiben megváltoztatnám, talán az érdeklődési kör.., de közbe folyton bennem van amit szüleim nyomatnak, hogy jobb való nekem.

Ezzel a mostani beszólásukkal, hogy szánalomból vagyok vele együtt nagyon megbántottak, pedig mondják, hogy ezzel nem engem akarnak bántani, csakhogy pont így tudnak a legjobban megsérteni. És elgondolkodtam, hogy van e valóságalapja ennek amivel vádolnak de nem tudok rájönni vagy lehet csak nem akarok a szívem mélyén, mert tényleg csomószor mondtam neki, hogy ezt így kéne azt úgy akár külalakban is, de aztán odafigyelt ezekre és utána már minden rendben volt. Szóval volt valami igazság benne amit mondtak szüleim(nem tetszik nekem se), de természetesen nem így ahogy ők gondolták.

Persze vannak tulajdonságok amik nem tetszenek egy párkapcsolatban egymáson, de ezeket el lehet fogadni és együtt élni vele.

És már ott tartok, hogy megyek az utcán, hogy na ez az ember megfelelne nekik, jobb lenne?

Nem tudom mit tegyek. Nem tudom a szüleim mit akarnak elérni ezzel, de nyilván, hogy legyen vége a kapcsolatnak, csak ezzel a folytonos lelki nyomással már nem tudok mit kezdeni. Már nem tudom, hogy mi az amit magamtól úgy igazán a saját véleményemből gondolok és mi az amit csak az ő nyomásukra.


Tudnátok valami segítséget adni, akár módszert, amivel kicsit rendszerezhetném a gondolataimat, hogy tisztán lássam a dolgokat?

Járt már valaki hasonló cipőben?

Mi a véleményetek a szituációról?



2018. okt. 2. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
En oszinten megmondom, nagyon orultem volna, ha valaki igenis kiallt volna elem az elso kapcsolatom alatt, es megmondja nekem, hogy "haho, ez a csavo szanalom, ne egesd magadat vele, teljesen szinten aluli". Lehet nem hallgattam volna ra, de az is biztos hogy nem vesztegettem volna ra 3 evet majdnem. Szoval az en velemenyem szerint stilustol fuggetlenul probald kivalogatni a mondandojukbol azt ami igaz lehet, es az alapjan donts.
2018. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális, érzelmileg független és szellemileg autonóm személyek esetén nem tudja befolyásolni a család manipulálása az érzelmeket. Ideje lenne felnőnöd, dolgoznod az önismereteden és elkezdened kiállni a döntéseid mellett. Amíg képtelen vagy leválni a szüleidről és megszabadulni a megfelelési kényszertől, addig sose lesz teljes, boldog életed.
2018. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog tetszeni a véleményem, de azért leírom.

Te totálisan befolyásolható, önmagadat képviselni nem tudó egyén vagy.

Ha a párodat akit szeretsz és megbecsülsz támadás és szitok ér, akkor a minimum, hogy kiállsz érte. A leírásodból te ezt nem teszed meg. Hagyod a szüleidnek, hogy úgy szapulják ahogy akarják. 22 vagy, nem mersz nekik ellent mondani vagy tiltakozni/ignorálni? Mert tudod ez a legnagyobb baj. Talán ezen kéne változtatni, hogy ne legyél anyuciék pici bubukája.


A másik, hogy meg is teszed amit mondanak. Hagyod, hogy ők formálják a véleményed. Ennyire számít mit akarnak? Szerintem a megfelelési kényszereddel is kezdhetnél valamit.

Továbbá szerintem hagyd szegény srácot. Ha se kiállni, se elfogadni nem vagy képes és unos-untalan a szüleid véleménye aggaszt, akkor engedd el szerencsétlent. Nem becsülöd eléggé ahhoz, hogy vele lehess.


Én voltam ilyen helyzetben: Én voltam az a személy akit nem kedveltek a szülők (mondjuk most se). A párom mégis kiállt értem és igenis beolvasott nekik, ha elszaladt velük a ló. Ha engem szapultak, rájuk szólt. Ha szemétkedtek, akkor nem hagyta. Az önnön kis negatív véleményeiket meg ignorálta mindig. Pedig nem volt se tiszteletlen, se erőszakos. Egyszerűen olyan fontos voltam/vagyok neki, hogy megteszi és nem bánja.

2018. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen én se az a személy vagyok aki szó nélkül hagyja ezeket. De attól függetlenül, hogy ellentmondok nekik, azért bennem marad amit mondtak és gondolkodom rajta folyamatosan, hogy mit vágtak hozzám, nem peregnek le rólam egyből, hiába is mutatom a szüleimnek azt, hogy nem érdekel.
2018. okt. 2. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!