Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hosszútávon működhet, ha két...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszútávon működhet, ha két ember családi hátterében hatalmas társadalmi különbség van?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom, hogy az a lényeg, hogy a két ember szeresse egymást és intelligens emberek meg tudják érteni egymást….. stb.

De sok példát láttam arra, hogy hosszú távon befolyásolta a kapcsolatot, hogy milyen családból jöttek a felek.


Magamról annyit, hogy 32 éves nő vagyok. Inkább szegényesebb családból jövök, a szüleim már 100 éve rokkantnyugdíjasok (varrónő, kőműves). A családomban én voltam az első diplomás (közgazdász) egyelőre ez nem is változik. Nagyon nagy dolog volt ez a szüleimnek, nagyon büszkék rám. Az egyetem alatt is dolgoztam, így könnyen találtam jó munkát. A szüleim semmilyen szinten nem tudtak anyagilag támogatni, de mára saját kifizetett lakásom van, igaz van benne 8 év hitel.

Volt pár kapcsolatom, de soha nem éreztem azt, hogy le tudnám velük élni az életemet, így mindig én szakítottam. Nagyon fontos számomra az érzelmi intelligencia, amit ha nem érzek, egyszerűen nem tudok kapcsolódni, illetve nagyon fontos nekem a szexualitás. Nem akarok egyszerűnek tűnni, de ha nem jó a szex, akkor sem tudok kötődni.


4 hónapja vagyok együtt a párommal, aki minden fronton megad nekem mindent és én is azon vagyok, hogy boldoggá tegyem. Fiatalabb nálam, 27 éves, de vele érzem először, hogy családot szeretnék és életem végéig őt akarom.


A különbség ott jön ki, hogy a párom jogász, de egy nagyszülőkig nyúló jogász “dinasztia” tagja. Nem is azok a mezei közigazgatásban dolgozó jogászok, hanem a szülei, bátyja, nővére ügyvédek, ügyészek. Egyedül a párom nem az még, de ő is ügyész szeretne lenni később.


Egymás családját még nem ismerjük, de már nagyon időszerű lenne, hogy ez megtörténjen.

Az én családom aggódik, hogy ők hogy fognak majd esetlegesen a későbbiekben szót érteni a szülőkkel, mondván hogy “mi nagyon egyszerű kisemberek vagyunk”…. Nyugtattam őket, hogy a párom egy nagyon természetes, mindenféle sznobizmustól mentes, értelmes férfi, aki ezen gondolkodását a családjának köszönheti. Nyugtatom a családom, de ha őszinte akarok lenni, akkor bennem is van félsz… Nagyon nagy a különbség életvitelben, problémákban, örömökben, mindenben. Bevallom magam sem tudom miről tudnának beszélgetni…


Természetesen bizonyos különbségek közöttünk is kijönnek a párommal, hiszen más miliőben szocializálódtunk, de próbáljuk összehangolni.


Van olyan ember, akinek van tapasztalata, hogy hosszú távon mire lehet számítani? Hiszen a kapcsolat is változik, jönnek a hétköznapok, stb.


2021. szept. 12. 18:15
 1/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
76%

Nem olvastam, csak a kerdest.

Igen mukodhet, ha az adott 2 ember egy ertelmi szinten van, kb ugyan olyan tipusu emberek, egy azonos celjaik vannak. Hidd el, sosem tudni, mibol lesz a cserebogar 😉

2021. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olvastam mind. Respect. A mobilizálódásod miatt.

Nem kell a szülöknek magasröptű beszélgetést folytatni. Elég ha jószívű emberek. Azt mindenki értékeli akinél ez értèk. Akinél meg a társadalmi státusz számít azzal nem érdemes beszélni sem.


De általában az ilyen családoknál nem érték a pènz.


Lehet jó kapcsolat, sok ilyenről tudnèk mesélni.

2021. szept. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, működhet. Nem a szülők fognak együtt élni hanem ti.

Az én példám. 2 diplomás vagyok, középvezető. A szülők parasztok 8 àltalánossal. Az első párom egy szamunkás nő ugyanilyen családból, hogy ne legyenek státuszbeli különbségek. A párommal hamar előjöttek a kultúràlis különbségek. Válás lett.

A második feleségem egy orvosdinasztiából való. Szuperül kijövünk. A szülők is, mert mindkét családban az emberi értékek a fontosak.

2021. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem csak nehezen.

Suba a subához, guba a gubához.



Lehangoló, de saját tapasztalat. (Én voltam a szegény lány egy nem gazdag, de mindig jól elő pasi mellett.)

2021. szept. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen ez a Suba subához dolog jutott eszembe nekem is….

Ha magamba nézek úgy mélyen, én mindig az maradok, ahonnét jöttem… A szüleim vidékiek, így nagyon Ő-vel beszélnek. Én már egyáltalán nem, de tudom, ha például telefonon beszélek velük, akkor automatikusan elkezdek őzni, még a hangom is megváltozik. A párom szerint ez vicces, aranyos… de ez sokkal mélyebb dolog.


Az anyagiak terén is másképp látjuk a dolgokat, mert én figyelek a kiadásokra. Nem vagyon smucig, de az értelmetlen pénzköltést nem szeretem, és figyelek, hogy mindig ésszerűen vásároljak.

A párom nem így látja teljesen, mert ilyeneken soha nem kellett gondolkodni. Nem hibáztatom, hiszen nem volt rá szüksége.

Még nem élünk együtt, de valamelyik nap az egyik reggel fél kg 4 napos kenyeret kivágott a kukába. Én ezen ledöbbentem. Tudom apróság, de nekem ez furcsa volt. Látta rajtam. Mondta, hogy elmegy friss kenyérért. Nyilván azt szereti mindenki, de bekapcsolt bennem, ami én vagyok. Az hogy ételt nem dobunk ki, az hogy bundáskenyérnek ez még tökéletes lett volna, az hogy ha látod, hogy nem fogy el, akkor rakd a fagyasztóba, vagy hogy ne vegyél ennyit. Mondta, hogy ez csak egy kenyér, ne vegyem a szívemre és hogy legközelebb erre figyelni fog.

Ezek nagyon apróságok, de sok minden van bennük.


Tudom, hogy ettől a párom még egy nagyon jó ember, de megvannak a különbségek. Persze ez lehet független a családi háttértől, egyszerűen össze kell csiszolódunk.

Szeretném, ha menne, mert nagyon szeretem.

2021. szept. 12. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Menni fog, bekönnyeztem kérdező, csodálatos vagy, nagy tisztelet Neked, emelem kalapom!! Nem semmi út áll mögötted, végtelenül értelmes ember vagy, és érzelmileg is nagyon intelligens.


Ezeken ne aggódj, már az is egy nagy jele a magas intelligenciádnak, hogy egyáltalán ilyen szociokulturális kérdés eszedbe jutott. Szerintem a párod is ahogy meséled ezt a kenyeres esetet, próbál ezen dolgozni, egyszerűen csak arra gondolj, semmi szégyellnivalód nincs...

Na meg az ember nem egyenlő a családjával. Csak egy példa: nekem értelmiségi szüleim vannak, mindkettő mesterszakos egyetem diplomával (igaz,bölcsészek, pun intended :D ) én pedig semmiben nem emelkedtem túl rajtuk. Ellenben a párom, aki Veled egyidős, csak férfi, a nyolc általánossal rendelkező szüleivel és 0 támogatással kutató lett...:)

2022. márc. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És én mindig csodáltam ezért, szóval sose volt probléma, jól kijöttem az ő szüleivel. Ellenben ő a bántalmazó apámmal már kevésbé...A 'jóemberség' kérdése nem iskolázottsághoz kötött. :)


(6-os válaszoló voltam)

2022. márc. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!