Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A társkeresők csak a vastagbőr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A társkeresők csak a vastagbőrűeknek valók?

Figyelt kérdés

A netes társkeresőkön mindkét fél kitesz valami képet, az alapján az egyik ír a másikra, aztán találkoznak, és személyesen sokszor másként jön le a másik, mint írásban. Ilyenkor kínos lehet a szitu, hogy nem tetszik, aztán mégsem illik egyből otthagyni, hanem kicsit illendő beszélni vele, ha már eljött. Nekem a hátam borsódzna egy ilyen helyzettől, ezért nem próbáltam még netes társkeresőt, mert várhatóan jó néhány ilyen találkozást le kellene nyomni, amíg szerencsés esetben összejön valaki, akivel passzoltok.


Ezért gondolom, hogy a netes társkeresés inkább a vastagbőrűeknek való, akik nem zavartatják magukat az ilyen szituk miatt. Rosszul gondolom? Van itt olyan, akinek bejött a netes társkeresés, annak ellenére, hogy nem vastagbőrű? Ha igen, akkor hogyan kezelted ezeket a kínos helyzeteket, hogy nem tartottak vissza eleve a próbálkozástól?



2014. máj. 7. 22:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Sokszor csalódtam egy emberben, mert persze neten más beszélgetni vkivel, mint élőben, utóbbinál látom a reakcióit stb, nem a hülye szmájlikat. Akkor úgy vlt, hogy megvolt a találka, aztán mivel senki nem volt senkinek szimpi, vagy nem tudott megdöngetni egyből, az lekopott, nem beszéltünk többet. De most van egy srác, akivel tökre egy hullámhosszon vagyunk, személyesen is persze :)
2014. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És milyen volt az, amikor élőben nem volt szimpi? Rövidre zártátok gyorsan a dolgot, vagy volt azért valami beszélgetés, ha már ott voltatok?
2014. máj. 7. 22:31
 3/18 anonim ***** válasza:

úgy vélem a netes társkeresés hamvába holt dolog. Egyszerűen nem működik az, hogy egy katalógusból válogatsz.

Szociológusok kimutatták, hogy a nők hajlamosak eleve a férfiakat jóval lejjebb kategorizálni a külsejük alapján, mint amire vélhetően predesztinálná őket az, így tovább csökkentve az esélyeket.

Hidd el, ha kinézel egy csajt az utcán, egyszerűen egészségesebb minden pótmegoldásnál.

2014. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Természetesen egy délutánt együtt töltöttünk, elkávézgattunk az ilyen helyzetekben stb. A csalódás abban volt, hogy senki sem azt kapta, amit remélt.
2014. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2: Az utcai leszólítás is csak a vastagbőrűeknek jó, mert el kell viselni az elutasításokat. Szóval a kérdés továbbra is az, hogy a nem vastagbőrűek mihez kezdjenek.
2014. máj. 7. 22:35
 6/18 A kérdező kommentje:
3: De akkor már a kávézásba is úgy mentél bele, hogy tudtad, hogy ebből nem lesz semmi, mert nem jön be, de ha már ott vagytok, akkor kávézzatok egyet?
2014. máj. 7. 22:36
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen, nem vagyok olyan bunkó, hogy elküldöm a francba :)
2014. máj. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a netes társkeresés azoknak való, akik képesek nyitottan viszonyulni embertársaikhoz és nem akarják mindenkiben álmaik nőjét/férfiját megtalálni, és képesek azokkal is kontaktust kialakítani, akikben nem találják meg.

Gondold végig: bemész egy új társaságba, ahol vannak különböző emberek. Egy része teljesen semleges, néhányukkal váltasz pár szót, másokkal rendszeresen el tudsz beszélgetni, akadnak köztük barátaid, és akadhat EGY partner is számodra a társaságból. Így kellene viszonyulni a netes ismerkedéshez is, nem azt nézni, hogy az illető álmaid partnere-e, hanem azt, hogy vajon mire lehet jó (beszélgetőpartnernek, barátnak, VAGY társnak). Persze ezt célszerű előre tisztázni: nem randi, csak ismerkedés, amiből BÁRMI lehet, szimpátiától függően. És persze tiszteletben tartva, hogy a másik félnek is ugyanúgy joga van hozzá, hogy bármivé alakítsa a kapcsolatot. Tapasztalataim szerint ÍGY elkerülhetők a kínos szituációk, kevésbé görcsös a találkozás, nincs kínos megfelelési kényszer, mindenki képes maximálisan önmagát adni. Úgyhogy nem kell hozzá vastag bőr, csak nyitottság és el kell tudni engedni azt a képet, hogy aki nem felel meg az ideális képnek, az már semmire se lehet jó. :)

2014. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én sem lennék az, de akkor meg alibi beszélgetést kellene folytatnom, mert belül már tudom, hogy nem ő kell nekem, de mégis beszélgetünk, hogy ne érezze rosszul magát. Az ilyen alibi beszélgetéseket nagyon rosszul viselném.
2014. máj. 7. 22:47
 10/18 A kérdező kommentje:

8: a társaságos példa azért nem teljesen találó, mert ott ugye már látod azt, akivel beszélsz. Ha ezt a hasonlatot vesszük, akkor egy olyan társasághoz hasonlít a társkereső, ahol bekötött szemmel beszélgetsz mindenkivel, majd amikor valakit randira hívsz, csak akkor kerül le a szemedről a kendő. :)


Ez érdekes megközelítés, hogy azt mondjuk előre, hogy "nem randi", de ez valójában csak színjáték, mert mindenki társat keresni van ott, ezért igazából mindenki randira megy, ha úgy is tesz, hogy nem. Lehet, hogy ez a színjáték csökkenheti a szituáció kínosságát, de a lényegen nem változtat, hogy az emberek pártalálásban reménykednek az élő találkozásnál.

2014. máj. 7. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!