Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Nemsokára újra randizni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemsokára újra randizni fogok, sok fájó pont, családi zűr van, volt életemben, hogy lehet ezekről vadidegennek beszélni, mindent el kell mondanom? Hazudni nem akarok, de nem tudok ezekről beszélni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Családomban több alkoholista van, apukám is az volt, de már nem él. Főként a 14-21 éves időszakom volt nagyon nehéz, azóta újra építgetem az életem. Még barátoknak is nagyon nehéz arról beszélni, amit átéltem. Egy randin biztos szóba kerül a család, hazudni nem akarok, hogy honnan jöttem, de beszélni nem tudok róla. Ilyenkor mi a jó megoldás? Tudom, hogy fontos az őszinteség, de egy ismeretlennel nem alakulhat ki azonnal bizalom. Félek, hogy emiatt utasítanának el :( Pedig túl nőttem rajtuk, van állásom, két diplomám, nem vagyok ronda se, több barátom is mellettem áll, de az önbizmamat a múlt megtépázta. 25/L

2016. máj. 23. 01:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Írtam üzenetet kedves kérdező!(Egy szintén nehéz múlttal rendelkező 32 éves férfi)
2016. máj. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

'Régen zűrös családi életem volt, amiről még nem szeretnék beszélni' - Nekem ez megfelelne :), pont annyi, hogy ne kezdjek el kombinálni, hogy vajon mi lehetett veled.

28F

2016. máj. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Arra nem is gondoltam,hogy a férfiak is kombinálhatnak. Megpróbálok diplomatikusnak lenni.
2016. máj. 23. 01:23
 4/11 Lina93 ***** válasza:
100%

2. válaszolóval egyetértek teljes mértékben.

Sokszor volt részem abban a szituációban, hogy pasik olyan témát kezdtek feszegetni, amiről nem szívesen beszéltem volna azonnal.

Annyival lerendeztem mindig, hogy visszatérünk erre, ha jobban megismertük egymást, mert ez egy érzékeny téma számomra.

Ha nem jött össze a dolog, örültem, hogy nem beszéltem, ha pedig jól alakult, ha úgy éreztem megértő a srác, idővel meg tudtam nyílni és minden rendben volt.

Egyébként meg egy értelmes embernek arra képesnek kell lennie, hogy felfogja, hogy senki nem válogathatja meg a családját és az, hogy milyen emberré válik az csakis saját magán múlik.

Önbizalmaddal nem is értem miért van problémád, hiszen becsülendő, tiszteletreméltó, hogy a nehéz körülményekhez képest mennyi mindent sikerült elérned.

Én azt mondom, hogy le a kalappal előtted és sok sikert kívánok a továbbiakban neked! :)

2016. máj. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem szoktam, de ha valaki titkolózik (amitől általában az ember rossz dologra asszociál) akkor lepörög bennem pár scenario, ami lehet rosszabb mint az igazság és persze nyugodni se hagy :)
2016. máj. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanezen mentem át, kicsi korom óta, nem 14 évesen kezdődött nálam, teljesen mindegy, ha szimpatikus vagy neki elfogadja a háttered. Hazudni felesleges, az téged minősít, én munkahelyemen próbáltam kamuzni, hogy a szüleim elváltak, külföldön vannak, blabla..csak még nagyobb bajt csináltam...Én se vagyok ronda, én is tanultam, a húszaséveimben vagyok én is, de ha valaki csak a múltam miatt nem akar tőlem semmit, hát az szánalmas. Vállald fel, nem tehetsz mást. Ha elkopik..., elkopik..., akkor nem vagy neki fontos.N
2016. máj. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

30N.


Nekem is zürös volt az életem de nem beszélek róla mert felesleges. Az aki nem élte át vagy nem volt hasonló szituba nem érti meg. Mikor megkérdezik annyit szoktam mondani. El mult és ez így van jól nem akarok rola beszélni és elcseszni más kedvét velle. Akkor is öszinte vagy ha meg mondod neked ez fájó pont és ennyi. Aki meg ez miatt elutasit akkor az sose értene meg. Lépj túl vagy zárd be magadba és az a fontos most mi van nem a mult a jövö meg jön magától. :)

2016. máj. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Költőnő? ***** válasza:
Én egy ideje már nem titkolom senki előtt. Jó, idegenek előtt nem ezzel indítok. Nekik elsőre maximum annyit szoktam mondani, hogy nem voltak jó szülői minták előttem. Akinek hasonló szülői háttere van; úgyis érti.
2016. máj. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyszerre semmiképp ne zúdíts rá mindent a másik félre. Nem a pszichológusod. Ha el akarod mondani, akkor azt kisebb adagokban, lépésenként tedd. Új embernél kapásból azt sem árt feltérképezni, hogyan reagál ilyen helyzetekre, ahhoz meg kevés infó is elég gyszerre.

Nekem sincs egyszerű családom, öcsém elkövette azt a hibát, hogy nem készítette fel rendesen a barátnőjét arra, amit tapasztalni fog, így nagy összeveszés lett, mert a lány nem tudta, hogyan kezeljen egy problémás helyzetet, ami normáliséknál nem fordul elő, de az én családomban, egy pszichés beteg szülő esetén igen. Teljesen másképp kell hozzáállni, és ezt a lány nem tudta. Öcsémen sok múlik hogy lesz-e, és ha igen, milyen jövője lesz a kapcsolatuknak így.

2016. máj. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedvesek és megértőek vagytok, köszönöm, sokat tanultam a leírtakból :)
2016. máj. 24. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!