Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek helyesen cselekedt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek helyesen cselekedtem vagy egy szemét disznó vagyok?

Figyelt kérdés

Le írok nektek egy igen színes és érdekes történetet próbálom úgy bemutatni a sztorit, hogy mindkét fél nézőpontját bemutatom.


Szóval 11 hónappal ezelőtt randevúztam egy régi ismerősömmel és összejöttünk, ő akkor közölte velem, hogy keresztény és hogy a házasságig no szex. Én persze mondtam neki, hogy nem kell ezt annyira komolyan venni mert tudjátok hogy van Isten mindenkit szeret és kicsit lazábban is lehet venni a dolgokat, élvezzük a kapcsolatunkat.. Majd telt múlt az idő és mindig amikor szexeltünk a lány elsírta magát, mert hogy Isten ellen "vétett".. Én persze mondtam neki, hogy figyelj ez mindkettőnknek jó szeretjük egymást, mi ezzel a gond? Sokszor kérdezgette hogy mikor kérem már meg a kezét meg célozgatott a házasságra. Amikor ez megtörtént, mmint a lánykérés akkor viszakozott, hogy csak akkor tud jön hozzám jönni, ha Én is keresztény leszek. Azt kérdeztem Tőle, hogy neked nem elég hogy SZERETLEK? Azt mondta hogy nem,.. Hát mondom jó figyelj akkor felveszem a keresztény vallást, de közben belül tudtam, hogy annyira nem tudok ebben az egész büntető Isten képben meg abban hinni hogy a Biblián kívűl minden tanítás hamis.. Ezt mondtam is neki többször de akkor biztos a Sátán beszélt belőlem.. és nyílván olvastam a Bibliát miatta meg hallgattam vele az Igehirdetéseket mert nem akartam elveszíteni... Szex ekkor már alig alig volt köztünk. Nagyon féltékeny volt mert úgy gondolta hogy biztos meg fogom csalni, folyamatosan ellenőrízgetve voltam és egyfolytában azt éreztem hogy nem vagyok elég jó neki és ráadásul amikor össze vesztünk elhorodtt mindeféle szar alaknak, úgy hogy másnap emiatt totálisan magam alatt voltam. Eljött a nap, hogy azt mondtam neki, hogy itt és most vége a kapcsolatunknak, mert Én ezt így nem bírtam tovább. Ha esetleg olyan dolgot csináltam ami épp nem tetszett neki, mondjuk edzésre jártam akkor azért is egy szemét voltam mert biztos csajozok stb stb stb... Szóval befejeztem vele a kapcsolatot, persze Ő sűrű bocsánatot kért és így meg úgy ne haragudjak. Beszélgettünk és ugyanúgy megint össze vesztünk és ugyanúgy kiabált és nagyon szépen beszélt velem. Hát mondom jó akkor itt tényleg vége a részemről. Elmentem lefeküdtem mással, persze a lány szerettem még mindig. Továbbra is írta hogy neharagudjak és Én felhívtam és elmondtam mi történt. Persze megkaptam hogy Én Őt megcsaltam, mert hogy eddig is így ment a kapcsolatunk hogy szakítottunk és össze jöttünk. Persze azt is hozzá tettem hogy most Én szakítottam és nem Te! Szóval ez most tényleg komoly. Aztán írt még egy levelet, hogy Ő most teljesen ki van bukva és hogy megbocsájt nekem és Én se haragudjak Ő rá.. Vettem neki egy csokor virágot és elvittem neki, hogy megbeszéljük a dolgokat, mert azért na mégis szeretem és úgy láttam hogy tényleg megbánta a dolgokat és meg szerettem volna ezt beszélni.. De sajnos nem ment és nem tud már bizalmat adni és Ő is le szeretné zárni a dolgokat, mert hogy Én állítólag sosem szerettem és hazudtam neki a kereszténységet illetően(persze az meg sem fordult a fejében, hogy azért mondtam hogy felveszem a vallást, mert nem akartam konfliktusokat közöttünk)

Szóval szerintetek egy szemét vagyok, hogy mással szexeltem mert feledni akartam(persze baromi nehéz volt megtenni mert szerettem)?


Ő Lány(36) Én Fiú(29)



2020. ápr. 24. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
36 éves? Nem 16?
2020. ápr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Nem rajongok a vallásos emberekért és az intézményesített vallásért sem, de az ilyen lejáratási kísérlet nem vicces és olcsó próbálkozás.
2020. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
nem olvastam végig, de egyre több a hülye
2020. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha igaz a sztori akkor nem szemét vagy, hanem rettenetesen buta, amiért egy ilyen agymosott nőt képes vagy egyáltalán szeretni és ekkora értékrendbeli különbségek ellenére belementél ebbe az egész kapcsolatba.
2020. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Én voltam ilyen hívő, úgyhogy megértem a sztorit és sok jóval nem tudlak biztatni.

Sajnos nem csak szimplán a Biblia befolyásolja, de a gyülekezetben is kapja az agymosást, már az is óriási lépés volt tőle, hogy képes volt benned meglátni az embert. Én 19 éves koromban a gyülekezeten kívül semmilyen férfit nem vettem észre, annyit sulykolták belénk, hogy hívő csak hívővel és hogy mi köze hívőnek hitetlenhez- ez eddig oké, van is benne valami...De azt is bűnnek tartották, ha szóbaálltunk más gyülekezetbeli fiatalokkal. Minden világi fiúról azt gondoltam, hogy orrba-szájba szexelnek és megcsalják a párjukat, csakis hívő kapcsolatban tudtam elképzelni a hűséget. Az állandó lelkifurdalás amiatt, hogy lefeküdt veled, plusz amit belé sulykoltak, hogy te hitetlenként egy parázna alak vagy, aki képtelen a hűségre, ezek nagyon durva dolgok. Rá fog ő jönni sok év múlva, hogy milyen butaság volt eldobni egy szerelmet, de nem most fog tudni tisztán látni. Ha beszélhetnék vele, talán annyit mondanék neki, hogy próbáljon meg különbséget tenni aközött, amit az Újszövetség mond és aközött, amit a gyülekezet tesz hozzá. És hogy Isten ott van minden szeretetben és minden szerelemben, ami csak létezik a Földön, mert Ő maga a szeretet. Hogy Jézus nem volt törvénykező. Hogy a szexualitást azért kell kordában tartani, mert meg akar óvni a gyermeked elvetetésétől, de ha két egymást szerető ember lefekszik egymással és vállalják a becsúszott gyermeket, akkor az Isten előtt kedves. És Isten teremtménye minden ember. Az, hogy te felvetted volna az ő vallását, csak azt mutatja, mennyire szereted. Tudok olyan nagy szerelmet, ami ezen robbant szét. 10 éve vágyakoztak egymás után, aztán amikor a hívő nő elvált, a férfivel majdnem összejöttek, de akkor jöttek ezek az elvárások a gyülekezetből (nem is a nő mondta), hogy de akkor térjen meg a férfi is. És akkor a férfi feltette a kérdést: az, hogy szeretlek és ennyi ideje, az nem elég? És emiatt szétrobbantak olyan 16 évre. A férfinek lett új kapcsolata, a nő meg 16 éven át gyászolta, nem volt senkije ezidő alatt. Öregségükre találtak egymásra, de az elvesztett 16 évet nem lehet visszahozni soha.

Ebben a történetben a lány az, aki óriási hibát követ el. A helyedben én is lefeküdtem volna mással. Mondom ezt úgy, hogy egyetlen fokkal sem voltam kevésbé elvakult hívő, mint a barátnőd.

2020. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te bőven többet tettél ebbe a kapcsolatba, mint elvárható lett volna.

A nőnek 36 évesen volt már valamiféle kapcsolata? Hosszú párkapcsolat, házasság, gyerek? Szerinted nem jelzés értékű, ha egy 36 éves nőnek még sehol semmi nem volt előtted?

Már bocsánat, de agyament, prűd, vallási fanatikus elvakult nő, 36 évesen és még ő tesz kitételeket egy 29 éves pasinak, aki igazán szeretné, .. hát jó türelmed van, kedves kérdező, más már rég kirúgta volna.

Kérdésedre válaszolva, nem, nem vagy szemét disznó, egy toleráns, türelmes, szerelmes férfi vagy, akinek szívből remélem, hogy hamarosan (valaki) értkelni fogja a szerelmét.

Nem biztos, hogy érdemes ilyen értékrendbeli különbség mellett erőltetni ezt a párkapcsolatot. ...

2020. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!