Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Jogilag meddig vagyok köteles...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogilag meddig vagyok köteles megőrizni az exem ingóságait?

Figyelt kérdés

Saját tulajdonomban lévő ingatlanban éltünk, a szakítás váratlan volt. 4 napot adtam neki, szerinte ez túl kevés.


Az, hogy szerinte vagy mások szerint ez mennyire korrekt nem érdekel, a jogi felelősség és a törvényben megszabott arányosság (ha létezik ilyen) érdekelne.



2020. máj. 8. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Jogilag nem tudok kivárási időről. 4 nap neki mire nem elég?

Dobd ki a kukába az összes cuccát és kész.

Mit problémázol ezen.

2020. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Keress rá, mit ír a Ptk. a felelős őrzésről és ítéld meg, hogy az exed javai ez alapján őrzendők-e vagy sem.
2020. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Én külfőldön élek,ha jól tudom itt 10 nap
2020. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Hogy lehet 4 nap nem elég? 1 óra alatt kiköltöztem a koliból, pedig rengeted cuccom volt...
2020. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevés a 4 nap. Ha kidobod, beletelhet.
2020. máj. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
...beperelhet.
2020. máj. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


Akkor ha jól értem, bármilyen bíróság kvázi hasraütésszerűen, a megbízás nélküli ügyvitel interpretációja alapján dönthetné el, hogy minek ítélné meg a cuccok 5. napon való kukázását? :DD

2020. máj. 8. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
A jogi részéhez nem tudok hozzászólni, de megkérdezhetem, hogy mi akadálya van a részedről annak, hogy tanúsíts annyi megértést és jóindulatot, hogy adj neki erre pár hetet, ha négy nap alatt bármilyen okból nem tudja megoldani az elszállításukat?
2020. máj. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem tudom, de én annak idején 1 hetet adtam. Rendes voltam, nem voltam a házban, amíg ő kipakolt.

Tapasztalatból mondom, hogy az 1 hét már túl sok, mert az én cuccaimnak is lába kelt...

2020. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne reménykedj, kevés lesz jogilag a 4 nap. Kénytelen leszel korrektebb lenni:P
2020. máj. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!