Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítani akarok a barátommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítani akarok a barátommal mar régóta de nem megy mert fenyeget és zsarol is mit tehetnék?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt és hát sok minden történt már a 3 év alatt főleg az utóbbi 2 évben... majdnem egy éve hogy kiderült ő más lányokkal irkal stb kitudja mik történtek külföldön volt láttam hogy az egyik barátjának azzal dicsekszik hogy o az este milyen ku*vához megy. ( akkor németországban volt dolgozni) fel evug kb itthon se volt nem ez volt az első ilyen eset de én mindig megértő voltam. Kellett neki a pénz. Volt olyan hogy füvezett és en úgy tudtam hogy már le allt rola De kiderült hogy nem csak nekem végig hazudott. Nemrég elment diszkoba is és nekem végig tagadta holott nekem mondta egy barátnőm hogy latta. Amikor neki alltam e miatt nyilvan en voltam a hibas meg mindenki mas... o tagadta hogy ott volt. Mai napig tagadja pedig már a barátai is megmondtak nekem hogy hogy is volt ez. Undorodok tőle mert az évek alatt rengeteg dolgot tett ami miatt mas már réges regen elhagyra volna. De én voltqm a hulye mert gyenge voltam és hagytam hogy visszakönyörögje magát. Eleinte tényleg csak könyörgés volt sírás stb azt mondta o meghal nélkülem megöli magát aztan egy idő után már azt mondtam neki hogy nem érdekel mert tudtam h úgysem teszi meg csak zsarol, ekkor abba hagyta ezt. Jött az új módszer:) mar ott tartunk hogy ha hazugságon kapom vagy akarmi van és haragszok ra vagy veszekszek egy kicsit en vagyok a szar és azzal fenyeget hogy ide jön és nem fogja érdekelni semmi. Nemrég is ezt csinálta pontosan egy fél órával ezelőtt... Azt tudni kell hogy 19 evesek vagyunk es amikor összejöttünk 17 evesek voltunk. Anya azt mondta ne foglalkozzak vele. Nem volt neki szimpatikus. de én nem hallgattam rá (sajnos) később voltak belőle veszekedések elkezdett tiltani tőle de ezt nagyon jól tette :( jelenleg úgy vagyunk együtt hogy ő nem jár ide csak én nala és anya nem tud az egészről. Félek tőle rengetegszer,mint mar irtam .. fenyeget. Most is ezzel fenyegetett hogy ide jon ha nem megyek ki. Én vizes hajjal majdnem kimentem hozzá annyira féltem. Szó szerint remegett minden porcikám és sírtam annyira félelembe tud hozni és tudom hogy ez nem szerelem már nagyon régóta. Nem szeretnék vele lenni már és nem tudom hogyan szabaduljak meg tőle. Néha a halál is jobb választásnak tűnik ettől. Holnap már előre tudom hogy mi lesz. At kellesz mennem hozzá mert ugyan ezt fogja csinalni hogy fenyeget. Ha átmegyek akkor ki kell vele békülnöm majd. Ezek után már csak az lenne ráadás ha meg is verne. De nem csodálkoznék rajta mar. A hatam kozepere sem kívánom ezt az egészet. Volt olyan hogy egyszer nala voltam o meg folyton szexszet akar és még az első menetbe benne is voltam de a másodikat már nem akartam erre o akkoris berakta én pedig elsírtam magam. Akkor nem győzött bocsánatot kerni de azóta tortent még ilyen persze már én vagyok a hibas ilyenkor annak ellenére hogy én mindig elmondom ha nem akarom. De tudnék még hasonlót és durvábbat meselni akit erdekel irjon privatban. De en veget akarok vetni ennek merz mar nem birom. Kérlek segítsetek:(

Anyát nem akarom ebbe bele vonni mert nem szeretnék itthonra is problémát e miatt a senki miatt. Előre is köszönöm a segítséget.

19/L



2020. szept. 21. 23:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkozz logikusan. Ha már az első fenyegetèsèt sem váltotta be, ès szerinted is csak taktikát váltott, akkor szerinted ez az új fenyegetőzèse hihető? Hogy majd oda fog menni, ès a családod előtt balhèzni? Ugyanmár. Hagyd ott, tiltsd le mindenhonnan, aztán kèsz. Ne beszèlj vele többet.
2020. szept. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy szerintem tényleg ide jönne mert amikor először haza jött hozzám külföldről akkor én össze voltam vele veszve. Le is volt napokig tiltva mindenhonnan. Aztán o lejött hozzank csak én nem mentem ki anya pedig pont kint volt megmondta hogy nem vagyok itthon és elment. Akkor lett meg róla a véleménye. Most is képes lenne ide jonni főleg amilyen idegbeteg.. én már bármit kinézek belole
2020. szept. 22. 00:07
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

ABCD város Rendőrkapitányság

Bűnügyi Osztály részére


Alulírott XY, (született 19... -án, anyja neve, személyi száma, lakhelye)feljelentéssel élek WZ ... lakos ellen a Btk. 222. § (1) törvény alapján. Nevezett személlyel 19... - tól --- ig volt tartós szerelmi kapcsolatom, de az életvitele és az irántam való durva megnyilvánulásai miatt a kapcsolatot meg akarom vele szakítani. Rendszeresen erőszakosan követeli a velem való találkozás, fenyegetéssel erőszakolja, hogy felkeressem. Emiatt tartós félelemben élek.

Kérem, hogy szíveskedjenek a távoltartás érdekében eljárni.

Köszönettel és üdvözlettel:


XY


&&&&&&&&&&


Feltétlenül mond el mindent Édesanyádnak. Jelents be tanúkat is.


Amit a pasas művel, az bűncselekmény:

Btk. 222. § (1)

Btk. 222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Zaklatásnak számít a sértett rendszeres vagy tartós háborgatása. Ez a bírói gyakorlatban annyit jelent, hogy rövid időközönként vagy hosszabb időn keresztül, folyamatosan érnek valakit ilyen sérelmek. Zaklatásnak számít, ha az elkövető telefonon, sms-ben, akár levélben, vagy online felületen háborgatja a sértettet. De zaklatásnak számít a személyes jelenléttel elkövetett, tartós vagy rendszeres “kapcsolatfelvétel” is.


A fő szempont, hogy az áldozatot a félelem uralja, amely kihatással lehet a magánélete számos területére. Egy bírósági döntés szerint a bűncselekmény megállapításához „nem szükséges, hogy a sértett az ismétlődő telefonhívásokat fogadja vagy az üzeneteket elolvassa”. (Legf. Bír. Bfv. III. 818/2010.) A zaklató magatartás gyakorisága és ismétlődése már önmagában elegendő a tényállás megvalósítására.

.A törvény második bekezdése tovább bontogatja a zaklatás elkövetésének módjait.


Btk. 222.§ (2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Tehát a zaklató veszélyesen megfenyegeti a sértettet, hogy súlyosan bántalmazni fogja. De ide soroljuk a bármely ellene irányuló erőszakos cselekményt is. Például ha nemi erőszakkal, garázdasággal, rablással vagy hivatalos személy elleni erőszakkal fenyegetik meg az áldozatot.

2020. szept. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél ilyen naív! Semmi nem fog történni, ha nem mész oda, otthon nem mer jelenetet csinálni, ha mégis, akkor anyád kihívja a rendőrséget.

Semmi mást nem kell tenned, csak nagyon határozottan megmondani, hogy végeztetek, és tartani magad hozzá. Mivel fenyeget, ami ennyire félelmetes, ha eddig nem ütött meg?

2020. szept. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Küldd el neki szépen a paragrafus leiratát, hogy tudja, ismerje meg a paramétereit.

2020. szept. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
3-asnak: ez jó ötlet talán megteszem majd.
2020. szept. 22. 00:13
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ok, akkor odament, de el is ment... Nem fog jelenetet rendezni, ne izgulj. Csak legyèl kitartó.

Azt sem èrtem, ha akkor tiltva volt, hogy kerültek újra kapcsolatba? Úgy hogy feloldották a tiltást, vagy te magad keresztes...na ugye.

Tiltsd szèpen le, ès maradjon is úgy. Ilyen egyszerű. Saját magadnak okozod a feszkót.

2020. szept. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az a félelmetes hogy bármikor megüthet attól hogy eddig nem tette meg. Nem merek lepni ellene soha amikor veszekszik velem. Telefonon keresztül még talán de az utóbbi időben már ott sem. Rengetegszer elhataroztam hogy végre a sarkamra állok de mikor ott állok vele szembe nem jön ki hang a torkomon. És nem tudok mást tenni csak hallgatok vagy sírok.
2020. szept. 22. 00:21
 9/24 anonim ***** válasza:
37%

Veresd el!


A leghatékonyabb módszer. A baseball ütő elég meggyőző.

2020. szept. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9es: gondolkoztam rajta esküszöm... De sajnos nincs túl sok olyan barátom aki megtenné.
2020. szept. 22. 00:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!