Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tudnám biztosra megmond...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám biztosra megmondani, hogy szeretem-e még?

Figyelt kérdés

Szakítottam a párommal, mert én úgy éreztem, hogy már nem vagyok szerelmes belé. Szeretem még mindig, nagyon, de ezt nem szerelemnek éreztem az utóbbi időben. Úgy jött le, hogy nincs már meg bennem az az a bizonyos érzés. Ő viszont még mindig feltétel nélkül szerelmes belém.


Viszont, mióta elment azóta nem bírok enni, folyamatosan sírok és elképesztően hiányzik. Csak rá tudok gondolni. Annyira jó lenne, ha itt lenne és megcsókolhatnám. És nem tudom eldönteni, hogy jó döntést hoztam-e. Mert voltak anyagi gondjaink, elég régóta és sokszor veszekedtünk is emiatt. Eltávolodtunk. De nekem ő még mindig nagyon fontos, csak nem lenne szívem tovább abban a hitben tartani, hogy még mindig szerelmes vagyok, úgy mint ő.


Hogy lehet ezt eldönteni? Gondolom, ha kétségek gyötörtek az nyilván jelent valamit. De én arra is gondoltam most, hogy lehet csak azért mert hullámvölgybe kerültünk és sokszor nélkülöznünk kellett és a veszekedések és konstans nyomás miatt inogtam meg. És talán legbelül ugyanúgy szeretem, csak most tényleg kifordultam magamból.


Nagyon szépen köszönöm a segítségetek, előre is.


2020. szept. 22. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ha már szakítottál egyszer, akkor ne könyörögd vissza magad semmiképpen sem. Lépj tovább, fel a fejjel,biztos majd találsz mást, akibe szerelmes lehetsz.
2020. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a szerelem elmúlik idővel,ez olyan meglepő?
2020. szept. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem bántásból mondom: keress fel egy jó pszichológust, pár dolgot helyre kell tenni fejben. A probléma hogy ez bármikor (a következő kapcsolatodban is) megismétlődhet. Elő kell ásni a tudatalattidból ami az ambivalens kötődés problémáit okozza.
2020. szept. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt derül ki, kinek mit is jelent a "szerelem"...

Mióta voltatok együtt?

2020. szept. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
5 éve voltunk együtt. Nagyon sokat veszítettem most úgy érzem. A másik felem.
2020. szept. 23. 08:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit takar pontosan az, hogy anyagi gondok miatt veszekedtetek, eltávolodtatok?

Ő is így gondolja?

Honnan tudod, hogy ő még mindig szerelmes?

Együtt éltetek?

Első kapcsolatod?


Az az alapvető probléma, hogy sokan, ha már nem érzik a rózsaszín köd okozta izgalmat, úgy érzik, nem tud már a másik "újat" adni, akkor az a kapcsolat elromlott, nem az igazi.


Én meg úgy gondolom, hogy viták minden kapcsolatban vannak és abból látszik, hogy az adott pár erős, hogy azokat képesek együtt megoldani, átvészelni.

De ehhez az kell, hogy az a felek legyenek nyitottak, komprumisszumképesek és TUDJANAK kommunikálni egymással.


Az én exem is szakított velem, mondván, ő már nem "úgy szeret", ahogy kellene.


És ezzel igazából nem tudok mit kezdeni, mert máshogy közelítjük meg a szeretet/szerelem fogalmát.

Én nem hiszek abban, hogy jön majd valaki, akivel örökké felhőtlen lesz minden és nem fognak felbukkanni problémák.

Én abban hiszek, hogy még ha a szerelem "el is múlik", inkább úgy mondanám, hogy átalakul egy mély, bizalomteljes szeretetté.

A partnerem a társammá válik, akit óvni szeretnék életem végéig, megosztani vele minden jót ÉS rosszat, stb. Nem is szeretném ezt tovább részletezni.

Mert valaki vagy így közelíti meg, vagy nem és inkább új izgalmakat keres, mert nem érzi jól magát a megszokott biztonságban, mondván unalmas.


Szóval attól, hogy azt érzed, hogy a párod még mindig feltétel nélkül szerelmes beléd, az nem biztos, hogy helytálló. Hogy szeret és felfogásbeli/gondolkodásbeli különbségek vannak, az viszont biztos...


Ezt neked kell eldöntened, de arra számíts, hogy ha a későbbiekben új kapcsolat lesz, ott is előbb-utóbb ugyanezt fogod érezni, főleg, ha nem tanultál a mostani hibáidból.


Mert ha őszínte vagy magaddal, nem az anyagi gondok miatt jutottatok ide, hanem mert kicsit elkényelmesedtetek. Pénz nélkül is lehet szeretni és törődni a másikkal, programokat csinálni.

De te ezt elengedted, nem fektettél bele elég energiát és most értetlenül állsz a helyzet előtt, hogy hogy hűlhetett ki?

Úgy, hogy neked is tenned kellett volna azért, hogy ne így alakuljon, de majd utólag rájössz, vagy tán rá is jöttél.


Gondold át, mennyire fontos neked az illető, hajlandó vagy-e ebbe az egészbe még energiát fektetni.

Mert ha vissza is megy hozzád és ugyanott folytatjátok a langyos vízben, ahol abbahagytátok, újból el fogtok jutni erre a pontra.

2020. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!