Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Van innen még visszaút?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van innen még visszaút?

Figyelt kérdés

Szakítottunk a párommal/exemmel néhány hónappal ezelőtt.

A helyzetet igazságtalannak érzem, mert ő egyedül meghozott egy döntést, ahelyett, hogy megbeszéltük volna.

A szakítás oka nem a szeretet hiánya volt, hanem egyéni problémák.

Ő úgy döntött, hogy nekem jobb lesz nélküle és hosszútávon még lehet igaza is lehet, de akkor is igazságtalannak és önző döntésnek tartom ezt részéről, mert igaz, hogy már egy hosszú és nehéz időszak állt mögötte, mögöttünk, de én kitartottam mellette, még ha ez engem meg is viselt.

Én nem tudtam elfogadni a döntését és sokáig próbáltam volna ezt megbeszéni vele normálisan, de ő magába fordult, el akart taszítani magától a legcsúnyább módokon.


Na most úgy tűnik, hogy mégis szeretnénk megbeszélni a dolgokat, viszont mind a ketten tartunk a találkozótól..

Egyikőnk sem szeretné elengedni a másikat, viszont sok már a sérelem, az én oldalamról legalább is biztos..


Szeretném, ha még működhetne és megadnánk ennek az esélyt, de nem tudom, hogy mennyi időbe telne az elmúlt időszakot rendbetenni magamban, nem tudom, hogy el tudom-e engedni azokat a sérelmeket, amiket okozott az utóbbi időszakban, míg külön voltunk..


Szerintetek megoldható még ez?



2020. szept. 23. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Majd ha talalkoztok es beszelgettek kiderul.
2020. szept. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Az biztos, hogy csak akkor van esély a sikerre, ha a sérelmeket el tudod engedni.
2020. szept. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Olyan nincs, hogy nem fogadod el valaki döntését.

Gyakorlatilag ráerőszakolod önmagad, holott kismillió jelét adta, hogy nem kíván látni többet.

Aki úgy zár le egy kapcsolatot, hogy elég komoly sértéseket vág a másikhoz, az elég egyértelmű, hogy visszautat nem akar.

2020. szept. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3

Sokszor tartottam ott, hogy elfogadom és nyugton hagyom, de olyankor meg ő keresett meg.


Azért gondolom az érthető, hogy így elég nehéz elhinni, hogy a döntésében biztos (volt)...

2020. szept. 23. 07:51
 5/11 Noren1989 ***** válasza:
29%
Szerintem szimplàn csak a megszokàs, figyelemhiàny a mozgatórugótok.
2020. szept. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez a megszokás szöveg a kedvencem... :D

Igen, sok év után nyilván már nem az a rózsaszín ködös szerelem van, mint az elején.

De egy kapcsolat velejárója, hogy jóban-rosszban.

Én nem hiszem, hogy csak a megszokás vinne hozzá vissza, hanem érzem, hogy szeretem és vele szeretném leélni az életem.


Nem hiszek abban, hogy el kell dobni valamit, ha probléma adódik.

Mással is ugyanúgy előjönnének idővel nehézségek, egy kapcsolat sem felhőtlen.

2020. szept. 23. 07:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért légy résen, mert ez a "neked jobb lesz nélkülem" típusú indoklással áttolja rád a felelősséget saját magáról, hogy ő igazából a te érdekedben kíván szakítani, nem azért mert rádunt és gyáva bevallani.
2020. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Én a találkozásra felkészülnék.

1.Nem vádaskodom

2.Nem kérek számon

3.Nem vágok a szavába

4.Nem engedem,hogy kizökkentsen a nyugalmamból

5,Nem várok el semmit,nincs határozott elképzelésem,hogy fog záródni

6.Nem követelek


Ha ezeket betartod,akkor jóesetben értelmesen lehet lefolytatni egy beszélgetést.Mert most ez a cél,semmi más!!Ezt jegyezd meg!


A válaszaidban :

Én ezt éreztem,erről,meg erről.

Azt hittem,hogy..


Mindig arról beszélj,hogy te,mint szubjektív alany mit véltél.

Sose azt,hogy ez ,meg ezt mondtad,ezt álítottad.Ezt tudom,stb.


Erre majd kénytelen lesz hasonlóan válaszolni.

Igen,csak én akkor arra gondoltam,hogy...mert...


Ez elősegíti azt,hogy ne csak higgyetek ezt,azt a másikról,hanem megértsétek,hogy tkpen mit is akart,vagy hogy képzelte el ezt,vagy azt.

2020. szept. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én nem tervezek előre semmit, csak félek, hogy ő milyen lesz..

De persze az a "terv", hogy nyugodt maradok és meghallgatom, mert úgy gondolom, neki több mondanivalója kell, hogy legyen..


Meglátjuk mi lesz, először valósuljon meg a találkozó.

2020. szept. 23. 08:53
 10/11 anonim ***** válasza:

nem tervezel, csak attól félsz milyen lesz ő?!?!?!? - ne menj el a találkozóra!

1. ha nem tervezel, nem akarod végig gondolni - egyébként 8as nagyon jó támpontokat adott!!!, ha ennyit nem ér neked a kapcsolat lehetősége, akkor hagyd

2. mi az ,hogy milyen lesz ő? ettől miért is kell félni? ha kell félni, akkor azért ne találkozz vele, ha meg csak simán felelősség hárítás a saját részed felvállalása helyett, akkor azért ne találkozz vele.

a te saját 10 vagy 30 vagy 50% kodat kellene azért vállalni! vagy esetleg 80% od volt?

2020. szept. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!