Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A nárcisztikus hogyan szakít?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nárcisztikus hogyan szakít?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ne kategórizáljunk másokat, ez jogos is, viszont az illetőnél sajnos több jel is arra utal, hogy nárcisztikus. Pl: mindent ő határoz meg, a kommunikációt is! Azaz ha én keresem akkor kiakad hogy "irányítani" akarom, majd ő keres. Ami azt jelenti hogy már egy hete nem keresett. A miértekre a legócskább kifogások jönnek: nem ér rá, elfoglalt bla bla bla. Kicsit vicces is, hogy lényegében saját magát minősíti az ilyenekkel, de hab a tortán hogy nekem "kötelességem" hinni neki minden esetben. Pl ezeket a kifogásokat is. Konkrétan rákérdezek hogy szakítani akar-e akkor nem a válasz. A legszebb az, hogy azért sem keres napokig, merthogy a kapcsolatunk annyira erős hogy kibírja ezt, és én milyen jól megvagyok nélküle. Azaz nem zargatom, nem nyaggatom, nem követelőzöm. Ő ezt annak veszi hogy nekem belefér hogy egy hétig nem keres! Nem érti meg hogy azért mert egymagam is gond nélkül elvagyok, az nem azonos azzal, hogy belefér hogy egy hétig nem keres. Ilyenkor megint a kifogások: amikor tud jelentkezik, értsem meg hogy neki dolga van stb. Azaz mindig nekem kell háttérbe raknom magam. Lényeg, hogy ez az egy hétig nem keresés a nárcisztikusoknál azt jelenti, hogy hatalmat akar és maximális irányítást, vagy ez amolyan egy hétre szakítottam veled, de ezt nem hozom a tudomásodra dolog? Végezetül: a nárcisztikusok képesek arra, hogy pl mint ez az illető is, akár egy hétig is hanyagolják a másikat, majd beállítanak mintha semmi sem történt volna? Akinek van ilyesmiben tapasztalata, az kérem, írja meg.
2021. júl. 16. 14:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel eri el hogy kontrollaljon - te rohanj utana - vagy hogy te szakits vele es akkor lehet utana rad kenni az egészet
2021. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%

Milyen jelekből gondolod még, hogy az?


Nekem sajnos volt dolgom nárcisztikussal, de ő sosem tűnt el ilyen hosszú időkre, neki folyton kellett a "forrás", az imádat. Viszont egy időben ismerkedtem egy bipoláris férfival, gyógyszert is szedett erre. Na ő például szeretett eltünedezni.


Nárcisztikus (esetleg pszichopata) témában ajánlom Youtube-on Barbara, a nárcisz coach videóit, esetleg a facebook csoportját is, ahol vannak a nárcisztikusok áldozatai, sőt még nárcisztikus emberek is előfordulnak ott

2021. júl. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
2 vagyok, azt lehagytam, hogy a mi esetünkben én szakítottam vele, ezért nem tudtam érdemben válaszolni :) de remélem adtam tippet
2021. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Én ugyan nem rohanok utána! Ha napokig nem keres, akkor sem. Egyszer arre annyit mondott, hogy emiatt miattam nyugodtan alszik, azaz hogy nem vagyok zaklató típus! Na ezt sem értettem.
2021. júl. 16. 15:16
 5/39 A kérdező kommentje:
3-as igen, köszönöm. Az, hogy valaki meghatározza a másik embernek hogy csak ő keresheti, az már eleve abnormális, és nem is érti mi ezzel a gond!
2021. júl. 16. 15:18
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem normális. Ne várd meg, amíg kegyeskedik majd egyszer szakítani (ha fog egyáltalán), szakíts te! Ez nem kapcsolat!
2021. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
74%

Tavasszal leszakit egy szal narciszt a kertben....



37F incel

2021. júl. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, és fel sem fogja nem is érti mi a bajom. Azonnal hogy: ő megmondta elfoglalt stb. Jó, de ezen változtatni sem akar, ez a gond.
2021. júl. 16. 15:43
 9/39 A kérdező kommentje:
6-osnak írtam azt amit.
2021. júl. 16. 15:44
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én vagyok. Ez nehéz téma, tudom, mert benne voltam. Az is tipikus, hogy tudjuk, hogy ez egy mérgező, egyoldalú kapcsolat, de ennek ellenére nem bírjuk magunkat rávenni arra, hogy azonnal elhagyjuk. De itt nincs mit tenni ezen kívül. Én 1 évig bírtam, együtt is éltünk. A végére teljesen más lettem, kész idegroncs, csontváz lettem konkrétan.

Ha nem akarod, hogy ez idáig fajuljon..

Bár sok olyan tapasztalatot is olvastam, hogy évekig, évtizedekig benne ragadnak egy ilyen házasságban, jézusom :(


Egyébként mivel fogott meg?

2021. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!