Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Számodra reális ok a szakításr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számodra reális ok a szakításra a nagyon kevés szex?

Figyelt kérdés
Az eltérő libidónál nincs igazán kompromisszum. Indokoltnak tartod ha egy kapcsolat a kevés szex miatt ér véget? Tegyük fel hogy semmi másban nincs nagy probléma.

2021. nov. 4. 01:18
A kérdező szavazást indított:
Indokolt.
Indokolatlan.
63 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy tudja a kapcsolatot megmérgezni a libidókülönbség. Nem, ez nem arról szól, hogy dugni akarok és kell az orgazmus meg baszás. Sokkal konpkexebb az egész. Egyszerűen nekem ez egy nagyon intim, nagyon méky dolog egy kapcsolatban, a szeretetem egyik fontos kifejezése. Erősíti két ember közt a kapcsolódást, a szeretetet. Sajnos nálam a hiány abban is megmutatkozott, hogy egy idő után nem tudtam nőnek érezni magamat a párom mellett, mondhatni a kezdeti ragyogásom megfakult. Egyre feszültebb lettem, sokszor nem tudtam visszafogni a beszólogatást, ironikus poénokat a szexszel kapcsolatban stb. Nyilván ez nem volt jó 'taktika', de bármit próbáltam nem javukt a helyzet és egy idő után már csak megjegyzéseket tudtam néha odaszúrni, ami csak rontott a helyzeten. Több lett a veszekedés (nem csak szexszel kapcsolatban). Sokszor sírva aludtam el mellette az ágyban, mert aznap este is visszautasított. Lehet én reagáltam túl és nem tudtam elfogadni a különbséget, de nekem mint mondtam ez egy erős szeretetkinyilvánítás is. Mint kb egy csók vagy ölelés. Tehát nekem lelkileg is fájt ez, nem csak maga a hiány volt a gondom. Egy idő után észrevettem, hogy más férfiakat is megnézek, elkalandozok. Előfordult, hogy flörtöltem férfiakkal, mert jól esett, hogy azt láttam ők akarnak, vágynak rám. Szomjaztam rzt az érzést, mint nő.

Szóval én sosem fogom megérteni, hogy működhetnek kapcsolatok silány szexuális élettel. Ott akkor már rohad az egész kapcsolat. Olyan nincs, hogy minden szép és jó csak hát alig van szex. Persze tudom, sokan tartanak szeretőt. Én is elgondolkodtam rajta. Csak az a baj, hogy ha szeretek valakit, tőle akarom megkapni ezt, nem érdekel más. Pont azért, mert nem egy baszás hiányzott, hanem sokkal több. Amit más nem adhat meg. A lelkiismeretről meg folymatos lebukástól való stresszről meg ne is beszéljünk. Nem fenntartható és nem okoz boldogságot, ha mástól kapnám meg. HA! valódi szeretet van. Ha nincsen, akkor persze elvan az ember a szeretővel, otthon meg minden szuper, mindenki 'boldog'. Sok ilyen van sajnos. De ott nincs valódi szeretet. Úgy azért más..

Egy szó mint száz, azt nagyon megtanultam, hogy ha a szex nem jó, akkor bármilyen jó is legyen minden más, inkább szakítok. Meg fogja mérgezni a kapcsolatot és mentálisan is rámegy az ember.

N

2021. nov. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon számít, mennyire kevés. Van az a mennyiség-és direkt nem minőségről írok-, ahol már válóok.

A fenti hölgy gyönyörűen megfogalmazta a lényeget. Nagyjából így működik ez nálunk, férfiaknál is. Talán annyi különbséggel, hogy nekünk egy érzelem mentes töcskölés is sokat segít a komfortérzeten.

A párkapcsolat egyik hajtóműve a szex. Ha nincs kellő mennyiségben, leáll a motor, és hiába az érzelmek, megáll, megposhad a kapcsolat.

Egy hosszabb kapcsolatban természetes, ha megritkulnak az együttlétek. De a szexuális vágy attól még működik az egészséges emberben, és azzal akarná kielégíteni, akit szeret.

Ha kielégítetlen marad valaki, annak pszichés következményei vannak: türelmetlenség, túlérzékenység, dühkitörések. Ezt tetézi még az érzelmi csalódás, hogy a másik, akit szeretek, visszautasít.

2021. nov. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően egyetértek, a szex egy párkapcsolat szükséges -de nem elégséges- része (minőségben, és mennyiségileg egyaránt).


Az van, hogy az ilyesmi már elég korán ki szokott derülni. A mai "párkapcsolatok" nagyobb részében nincs is szerelem, szóval nem kár értük...


Ha később domborodik ki ez a különbség,akkor lehet hogy a kapcsolat romlott meg, emiatt nincs annyi szex. Ez esetben is elviselhető a szakítás, de jó hír hogy lehet (sőt kell) tenni a KÖZÖS boldogságért, és rendeződik a libidó is


Aztán tényleg van olyan,hogy minden klappol de egyiknek nagyobb az étvágya. Volt ilyenben részem. Megoldható! Tapasztaltam oda-vissza.

Ilyenkor nem kell eröltetni a hagyományos szexet, vannak alternatív megoldások mindkét fél számára. Természetesen nem ugyan olyan, de azért elég jó.

2021. nov. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés.

Mert ha a kapcsolat eleve úgy indult, és idővel jönnek rá a felek, hogy ez így mégsem megy, akkor érthetőnek tartom a szakítást.

Viszont ha a korral a két fél szexuális igénye változott két irányba, és már megvan egy felépített élet, akár több évtizeddel a hátuk mögött, akkor nehéz igazán a kérdés. Ilyenkor is fontos a szex, nehéz elfogadni és eltérő szexuális igényekkel élni, de talán már fontosabb minden más. Talán. Ilyenkor nehéz nagyon, ilyenkor nem lehet okosan dönteni.

2021. nov. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen nő kéne nekem. Már nem tudok kielégíteni ennyi nőt amennyi van nekem. Már nagy háremei vannak a báttyának bolondosba még hó végén is

23f

Testépítő

2021. nov. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Gondolom nem volt nehéz kitalálni hogy azért született a kérdés mert jómagam is ebben a helyzetben vagyok. Nagyon szeretjük egymást ami borzasztóan megnehezíti a dolgot. Fiatalok vagyunk. Majdnem 2 éve vagyunk együtt de az eleje óta már ilyen és kezdek beleőrülni. Nagyon köszönöm a válaszokat. Tényleg rengeteget segítettek.


F

2021. nov. 4. 22:49
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Tudjátok vicces és szánalmas, j

Hogy 95% arra szavazott, hogy szakítóok, aztán ha megnézed a valóságot, senki se szakít ám a dugás miatt, benne van szar kapcsolatokban, szenved vagy félrebaszással oldja meg a dolgot. Milyen kis álszent itt a gyk lakossága. Aranyos:)

2021. nov. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
#6: Te meg egy éretlen, felelőtlen alak vagy. Ha az elején is ilyen volt a szex, felnőtt emberként nem tudod eldönteni, hogy téged ez zavar-e vagy sem? Ha úgy döntöttél nem zavar, akkor kötelességed kibírni ezt életed végéig. Ha meg akkor is zavart, mi a szarért húzod a párod idejét? Minek szórakozol az érzéseivel? 2 évet elloptál tőle. Gratulálok, remélem boldog vagy és megérte egy önző gyereknek lenni.
2021. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 Biztos zavarta már akkor is, csak az érzelmei erősebbek voltak.

És így ebből is látszik, hogy az érzelmek fontosabbak egy kapcsolatban mint a szex.

Mert amikor igaziak, őszinték, erősek, legyűrik a szex hiányát.

2021. nov. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9: mint látható, az érzelmek nem győznek le semmit
2021. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!