Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mennyi idő ténylegesen túllépn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő ténylegesen túllépni egy nárcisztikuson? Mármint amikor már nincs hatással rád egyáltalán.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenki diagnosztizál itt mindenkit nárcisznak. Én 100%ban biztos vagyok benne hogy egy ilyen emberrel éltem 3 évet. Többek között kórházba kerültem vetélés miatt de nem akarom ezt részletezni minden stimmel nála a rejtett nárcik ismertető jeleiből. Lett szociális szorongásom, pánikrohamom és önértékelési problémáim amikkel szintúgy 3 éve küzdök egész jó eredményekkel. A kérdésem arra irányul hogy mikor nem lesz rám hatással hogy vigyorog rám az utcán. Az élete természetesen full rendben menyasszonya van meg aztán egy árva lélek meg nem mondaná róla hogy milyen ember a 4 fal között. Engem nem érdekel tudom hogy előbb-utóbb bebukik a mostani kapcsolata is azon is túl vagyok, hogy rosszat kívánjak neki, hiszek a karmaban. De ha hirtelen összefutok vele nem tudok nem rosszul lenni, nem tudok nem zavart lenni, nem tudom összeszedni magam annyira hogy visszavigyorogjak, pedig szeretnék hiszen tulajdonképpen rendbe jöttem azóta. Valami módszer, hogy ne terjek vissza azonnal a bántalmazott állapotomba? Nyilván olyanoktól kérdezem aki élt ilyen kapcsolatban, nem az oltogatasra vagyok kíváncsi olyanok részéről akiknek fogalmuk sincs.

2023. júl. 28. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Véletlenül sem lehet, hogy egyszerűen veled nem működtek a dolgok és mindent rávetítenél?

Amúgy emberfüggő.


"Nyilván olyanoktól kérdezem aki élt ilyen kapcsolatban, nem az oltogatasra vagyok kíváncsi olyanok részéről akiknek fogalmuk sincs."

Ez mondjuk sokat elmond arról, hogy mennyire lehetett az illető "nárcisztikus".

2023. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nárci úgy tud legjobban leszívni ha azt hiszi legyőzött, föléd kerekedett, ez neki évekig-évtizedekig adja az energiát, a mostani kapcsolatát is részben belőled működteti. Ha bármiben fölé kerekedsz akkor hirtelen néz mi van, nem jön az energia. Legyél valamiben jó, és ha ő azt megtudja beindul az irigység. Végülis annyi a cél hogy ne szívjon le. Amúgy még motivációnak is fel lehet használni őket rövid ideig.
2023. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

"ha hirtelen összefutok vele nem tudok nem rosszul lenni, nem tudok nem zavart lenni, nem tudom összeszedni magam annyira hogy visszavigyorogjak, pedig szeretnék hiszen tulajdonképpen rendbe jöttem azóta"


Szerintem nem jöttél rendbe. Tudatosan lehet, hogy túlléptél a dolgon, de a test nem felejt, valószínűleg C-PTSD-d van, amikor meglátod, az idegrendszered azonnal veszélyt jelez, visszakapcsol abba az állapotba, és ez testi reakciókat vált ki. Ajánlom Bessel van der Kolk: A test mindent számontart c. könyvét a témában, illetve jó lenne felkeresni egy pszichológust is, hogy segítsen feldolgozni a dolgokat.

2023. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1es...rengetegen ugranak a nárcizmus szóra, és mondják pontosan ugyanezt mint te. Hidd el, épp elég problémát okoz egy ilyen ember, nem fogok és erről senkit győzködni,legyek én a nárci.De köszönöm, csak nem úsztam meg az ilyen jellegű választ.
2023. júl. 28. 20:50
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
#4: Azért ugranak, mert már nagyon unalmas, hogy mennyi ember hárító magatartásként orvosi szavakat szór az exére, miközben épp ő mondjuk a passzív agresszív, ahogy a te példádon is látható.
2023. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

3-as vagyok

Nem kell rá vigyorognod, bizonyítandó, hogy rendbe jöttél. Nem kell a bántalmazóval jóban lenned, beszélned, meg úgy egyáltalán nulla kontaktus javasolt. Vigyorogjon caak az utcán, hagyd figyelmen kívül, nem kell "megfelelned", engedelmeskedned már, tehát a visszamosoly sem kötelező, sőt...miért is mosolyognál arra, aki bántalmazott téged? Eleve elképesztően pimasz, hogy ezek után még vigyorog is rád. :(

2023. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

-facebook feltores

-barátaim fenyegetése

-ajtó betöréses dühroham

-droghasználat

-lépcsőn lelökdösés

-exei hasonló tapasztalai

-verte az apja egész gyerekkorában....


Direkt nem akartam részletezni, emberek én annyit szerettem volna ha valaki javasol bármit, ami segít abban, hogy évekkel később ne érezzem magam rosszul és tudjak már pánikroham szerusegek nélkül elmenni mellette. Nem bosszút akartam, nem őt szapulni. Ettől tényleg én vagyok a rossz?

2023. júl. 28. 21:04
 8/12 anonim válasza:
100%
Akinek unalmas a téma, vagy sosem élt ilyen kapcsolatban, nem kell, hogy válaszoljon, van még itt kismillió kérdés, ahol lehet okosan valaszolgatni. Egy bántalmazott embernek, aki még most is küzd a kontrollálhatatlan pszichés reakcióival a bántalmazója láttán, pont nincs szüksége arra, hogy megkérdőjelezzék a traumáját és védjék a bántalmazót úgy, hogy fogalmuk sincs, mik történtek, de nyilván az áldozat a hülye.
2023. júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz, az 1 5 csak védi a bőrét mert érzi hogy akár ő is kellemetlen helyzetbe kerülhet a nárci működések felderítésével. Illetve részben igaza van, mert tényleg egymásra oda vissza mondják, tehát a nárci is mondja mindenkire. Mindenesetre az látható hogy nem érintette meg a kis lelkét, hogy kórházban voltál illetve terápiára jársz, szóval kérdező, szelektáld a reakciókat mert ugye tudod hogy nemcsak exednek vannak nárci vonásai? Hanem kismértékben azért elég sok embernek átlagon felüli.
2023. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze, én értem hogy egészséges nárcizmus mindenkiben van. Azt a részét nem értem, hogy ha valakinek sikerül rajonni egyáltalán miben él, összekaparnia magát, kiszallni belőle, mer segítséget kérni ha valami ezzel kapcsolatban nem megy,és ki meri mondani hogy bántották mert nem kis munkával elérte hogy már nem magában keresi a hibát (mint ahogy a kapcsolatban mindennek is en voltam az oka) akkor rögtön ő lesz a szemét meg sajnaltatni akarja magát. Hogyan kérjen az ember segítséget mégis ha ez jön szembe? Mások kérdéseinél is ezt láttam, ezért kértem külön hogy azok írjanak választ, akik értenek engem, mert sajnos ez a tapasztalat, hogy vagy nem tudnak ezzel mit kezdeni, vagy nem értik miért maradtál benne, vagy az hogy kb megérdemelted, mert ki mered már mondani mi történt veled.
2023. júl. 28. 21:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!