Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ennyire nagy az exem önbizalma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire nagy az exem önbizalma vagy így akarja magával is elhitetni, hogy jól van?

Figyelt kérdés

Nyáron szakítottunk exemmel több évnyi párkapcsolat után (de a végső szót ő mondta ki). Voltak könnyebb, nehezebb időszakok. De mára úgy érzem, hogy már tudok mások felé nyitni. Az exem ezzel szemben az alkoholba menekült és hatalmas önbecsülésre/egora tett szert (vagy ez csak a látszat). A lényeg az, hogy bár el szerettem volna tőle teljesen szakadni, ez azért egy hosszú kapcsolat után annyira nem egyszerű (bár egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot). A probléma az, hogy van egy közös baráti társaság (munkahelyekről összeboronált társaság, ami évek óta nagyon jól működik), és ő akart ebből a társaságból kilépni de mégsem tett így, ezáltal olyan érzésem van mintha még mindig félig-meddig nyomon követné azt, hogy mi zajlik körülöttem.

Ezek mellett nagyon zavar, hogy olyanokat mond a barátainak, hogyha ő csettintene én rögtön visszamennék hozzá,de ő ezt nem akarja, meg hogy én nem állok készen vele összefutni mert összetörnék és hasonlók. Ez azért is vicces, mert bár pár hónappal ezelőtt talán így is lehetett, de most már nagyon nem tudnám vele ezt elképzelni.

Soha nem volt ilyen, mintha kicserélték volna. Így nem értem, hogy ennek mi értelme van, és az én egomat is bántja ez a viselkedés. Plusz félek, hogy a jövőbeli kapcsolatomba is belerondít ez a viselkedés.

26/L



dec. 26. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Inkább nincs túl a kapcsolaton. Nézd levegőnek.
dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Szóval pont azért írtál róla regényt, mert már nem érdekel, értem (amúgy nem...)
dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves #2 nem írtam egy szóval sem, hogy túl vagyok rajta. Csupán azt, hogy tudnék már más felé nyitni, és nem tudnám már vele újrakezdeni. De azért köszönöm a sokatmondó hozzászólást. :)
dec. 26. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg te nem léptél túl ezen a kapcsolaton. Főleg mivel kérdést írtál ki róla karácsonykor, szóval, nem, nem az exed önbizalma nagy, hanem a tied kicsi, ezért is van az hogy vele foglalkozol és belehallucinálsz dolgokat a semmibe. Ja meg a lényeg: te foglalkozol vele és nem ő teveled, szóval azért gondolkodj már el ki gondolja túl a dolgokat.
dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért rondítana bele, ha te már túl vagy rajta?
dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan ha valaki (az ex) akkor fog írni vagy keresni amikor már esetleg lenne valakid, akkor az vissza tud rántani egy olyan lelkiállapotba amit nem biztos, hogy akkor szeretne az ember. És ha már itt tartunk, igen, tapasztaltam már ilyet, hogy akkor akarta magát visszakönyörögni az ex amikor már alakult a kapcsolatom, és nagyon megnehezítette az akkora helyzetemet.

Egy nagyon egyszerű kérdést tettem fel, de itt mindenki nagyon jól tudja, hogy az emberben mi játszódik le ilyen helyzetben (ja nem). Arra szerettem volna kérdést kapni, hogy ez a fajta férfi viselkedés szakítás után miből jön? De ezek szerint következőnek egyszerűbben kell fogalmaznom. :’D

dec. 26. 12:08
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Ez a viselkedés abból jön, hogy nagyon jól tudja, hogy visszakapna, ha csettintene te meg rohannál is visszafele. Te meg még alá is támasztod ezzel a regénnyel.


Idézet: ,,De mára úgy érzem, hogy már tudok mások felé nyitni."


Idézet: ,,Kedves #2 nem írtam egy szóval sem, hogy túl vagyok rajta."


Újabb idézet; blabla ,,esetleg lenne valakid, akkor az vissza tud rántani egy olyan lelkiállapotba amit nem biztos, hogy akkor szeretne az ember. ".

Pontosan azt írod le, hogy te foglalkozol vele, nem ő teveled.


Szóval nem vagy túl rajta, de nyitott vagy mások felé, de azon kattogsz, hogy igent mondj-e neki, ha majd visszakönyörgi magát hozzád. Egy az, hogy instant igent mondanál,a másik meg, hogy te erről az új kapcsolatod kialakulásának idején ábrándozol. Nem tudom melyik gázabb, bár legközelebb egyszerűbben fogalmazunk mi is, hogy rájöjj,hogy nem vagy túl az exeden.

dec. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki túl van valakin teljesen ,akkor tuti ,hogy nem tudja visszarántani egy olyan lelkiállapotban.

Most így érzed, mert még nem vagy túl rajt ,de ha már túl leszel ,nem fog tudni téged meginigtatni


Egyébként szerintem nem az önbizalma nagy ,hanem még ő is próbál ezen az egészen túl jutni,és sajátos módon teszi.



Szerintem még egyelőre ne nyiss más srác felé, kicsit pihenj erre rá.

Ismerek egy hasonló szituban lévő nőt, azaz eredménye a kapkodásnak, hogy még mindig azt figyeli az exe mit csinál,és próbálja bizonyítani, hogy ő boldogabb, sikeresebb ,jobb. Ezzel nem is lenne akkora baj,ha nem lenne a srác akivel összejött felhasználva ehhez a tervhez 😅

dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!