Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem tudok szakítani a párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok szakítani a párommal, tehetetlennek érzem magam. Aki volt már ilyen helyzetben: mi lendítette át ezen a ponton?

Figyelt kérdés

Hét éve vagyunk együtt a párommal. Alapvetően elég küzdelmes volt a kapcsolatunk eleje, mivel majdnem 20 év köztünk a korkülönbség, azonban a családom elfogadta őt, kedvelik. Hétvégente tudunk csak találkozni, mivel én Győrbe járok egyetemre. Ezzel nincs és nem is volt baj régebben sem. Én azonban már majdnem két éve nem vagyok biztos a kapcsolatunkban. Régebben el tudtam képzelni, hogy együtt tervezzük a jövőnket, családunk lesz. Ez mára elképzelhetetlen számomra és tudom, hogy bennem romlott el valami. Tavaly két hétre már szakítottunk emiatt, folyamatosan úgy éreztem, hogy én próbálok beszélni a problémákról, ő pedig csak annyit válaszolt, hogy igyekszik. Én ezt tényleg nagyon nagyra értékelem, viszont soha semmi konkrétum nem hangzott el. Nem akarok telhetetlen lenni, viszont hét év után én ezt nem gondoltam nagy kérésnek, például nem közös házat akartam venni csak annyit, hogy valamilyen közös célunk legyen.

Tavaly végül kibékültünk, szégyellem kimondani is, de részben azért, mert nehéz és viszályos családi helyzetbe kerültem, ahol ő ott volt és támogatott. Elmondhatatlanul rendes ilyen téren, rengeteget segít és tudom, hogy nagyon szeret. Viszont az én nehéz érzéseim nem szűntek meg ezalatt sem. Folyamatosan azt érzem, hogy én próbálom keresni a helyem az életben, tanulok, dolgozok és hozzá “csak hazamegyek”. Teljesen megérteném, ha azt mondaná, hogy figyelj én 44 éves vagyok, itt akarok élni, nem megyek veled sehova. De ezt sem teszi.

Tudom, hogy ő sosem fog szakítani, nagyon ragaszkodós típus. Én viszont gyengének érzem magam, folyamatosan megsajnálom. Illetve az utóbbi időben lényegében már nem is beszélgettünk, nem éreztem magamban az erőt ahhoz, hogy ezt felhozzam, mert annyiszor falnak futottam már ezzel. Így már amiatt is rosszul érzem magam, hogy őt egy szakítás derült égből villámcsapásként érné.

Ha valaki tud érdemben válaszolni nagyon köszönöm előre is!


25/L



dec. 26. 23:42
 1/7 anonim válasza:
100%

1. Sajnálatból sosem maradunk együtt senkivel! Örök szabály!

2. Menekülj, találsz jobbat, aki illik is hozzád.

3. Ha szakítasz, gyászold meg, és csak utána lépj új kapcsolatba.

4.ő már nem változik, te meg túl fiatal vagy sok lehetőséggel, hogy csakúgy lekösd magad egy más dimenzióban élő emberrel.

5. A legszebb éveid mennek a kukába, ha rá vársz.

dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Tenyleg nem volt senki, aki szolt volna, hogy a 20 evnyi korkulonbseg mar az oreganyaink koraban sem volt bevett dolog? Ma mar az ilyet komplexusnak hivjak, es mentalis problemakent kezelik. A szakitasra valo keptelensegbol is latszik, hogy kislany vagy meg, felbottkent egy percet sem eltel egyedul, mindig az apad meg potleka intezte a dolgaid, most meg nem tudod mit tegyel. Pszichologus kene neked, hogy le tudj jonni errol a kitartott szereprol.
dec. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm az építő választ!


Második neked is köszönöm, azért úgy gondolom sok téves következtetést levontál. Duális képzésre járok, van bevételem. Hiába keres a párom többet mindig odafigyelek, hogy kivegyem a részem minden közös kiadásból. Nem tudom komplexus-e, a barátaim is értelmes okos emberek akik kedvelik, szerintük sem úgy viselkedünk mint például egy általad leírt “szülő-gyerek” páros.

dec. 27. 00:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés kevésbé van erre a korkülönbségre kihegyezve, csak a körülményeket szerettem volna leírni. Nehezen bántok meg lényegében bárkit, ezért kérdeztem, hogy ilyen helyzetben milyen gondolatok segíthetik az embert. Például az ahhoz hasonlók, amit az első válaszoló kedvesen meg is írt.
dec. 27. 00:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hoszu távu szexkapcsiban én se lennék céltalan az biztos. Keresnék mást épitgetném a jövőm.

Ilyenekkel szakitani se kell mert magátol kopik el az egész.

dec. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy ha időben szakítottál volna, már rég boldog lennél mással!

Ahol felmerült a szakítás gondolata, ott az be is következik. Igazából ennek már vége, csak nem mersz kilépni.

Az, hogy melletted áll, az ALAP, és nem valami extra, amiért cserébe fel kell áldoznod az egész fiatalságod. Megváltozni viszont nem fog. Ez az "igyekszem" igazából annyit jelent, hogy hagyd békén, szállj le róla, de ha nem tesz semmi konkrétat, akkor nem jelent semmit.

dec. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen helyzetben ketto dolog nagyon fontos. A teljes foku oszinteseg es az hogy megtartsd a gerinced a szakitas utan.


Arra gondolok, hogy szerintem itt az lenne a helyes lepes ha oszinten elmondanad neki az erzeseid es ha oszinten ugy erzed hogy nem akarsz vele egyutt lenni es dolgozni a kapcsolatotokon, akkor szakits vele. A szakitasnutan pedig ne rohanj bele ujabb kapcsolatba, plane ne az exed baratai kozul. Legy empatikus es legy tekintettel arra hoga ő meg szeret.

dec. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!