Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Tapasztalataitok alapján van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalataitok alapján van erre reális esély vagy ez csak inkább önámítás?

Figyelt kérdés

Egy pár egyik fele szakít azzal az indokkal, hogy elmúltak az érzései a másik iránt még biztatja is a faképnél hagyott felet hogy keressen mást magának, majd később a szakító fél ezt megbánja/visszakozik vagy cdak nem talál magának mást és újra összejónnek? Ha igen lehet műkódőképes egy ilyen újrakezdett kapcsolat?


Egyik félnek sincs senki kilátásban, nem emiatt történt a szakítás.


jan. 27. 05:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért!
jan. 27. 05:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy működne ezek után. Nekem legalábbis biztosan nem menne.
jan. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék bele ebbe a kapcsolatba, hogy a ló nincs jó a szamár is legyek a másik félnek. És nem hiszek abban, hogy valóban rájött arra, hogy engem szeret. Kezeltesse inkább a kapcsolat függőségét. Nem vagyok ruhadarab, amit a szekrényből kivéve bàrmikor felpróbálhat ismét.
jan. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg csak nem talált senkit. De ahol már nincsenek érzelmek, ott felesleges újrakezdeni. Nem fog működni.
jan. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elhagyott félben mindig ott lesz a megalázottság érzése. Személy szerint azt érezném, higy csak hihasználnak engem. Egy darabig működne, de nem lenne őszinte.

Jelenleg hasonló helyzetben vagyok.

jan. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

Ha komolyan szerelmesek voltatok egymásba, és te még mindig nyitott lennél rá, akkor TALÁN, de csak nagyon talán... rohadt erős feltételek mellett...


Az én feltételem pl. rohadt sok őszinte beszélgetés, párterápia és egyéni terápia lenne. Mert oka van annak, hogy szét mentetek, eltávolodtatok.


Kérdés az is, hogy volt-e egyáltalán köztetek erős szerelem, mert ha nem akkor nem lehet a szerelmet visszaidézni, ha nem akkor...


De ha kivesézitek, és megbocsátasz, és visszafogadod, akkor utána soha többet nem szabad a szemére vetni, de ez KÖLCSÖNÖS feltétel a traumákkal nem labdázni kell, hanem feldolgozni. A kapcsolatban nem játszmázni kell, hanem összejátszani, élni.


Ki kell borítani a bilit, ki mit vár el a másiktól, és a másiknak meg felvállani, hogy azt tudja-e, akarja-e teljesíteni, és hogy ő mit szeretne... kommunikáció kell a kapcsolatban, különben gajra megy. Képesek vagytok szerintetek kommunikálni? Megbízni egymásban? Úgy, hogy az életeteket bízzátok egymásra?


Képesek lennétek a problémák megoldásán dolgozni? Mert sok probléma van, és nem biztos, hogy kényelmes, kellemes, és hogy a büszkeség a legjobb segítő ebben.


Lehet, hogy neked is szükséged lenne terápiára, meg neki is, nagyon sokat kell dolgoznotok magatokon, és azon, hogy újra összeforrjatok, ha együtt vagytok...


Lehet, hogy a szexszel is gond van, lehet, hogy a célotok, értékrendetek egészen eltérő, ha más a cél, pl. ha te szeretnél gyereket, de ő nem, akkor kár erőltetni. Ha te odavagy a luxusért, ő meg puritán akkor továbbra is egymás agyára mentek még akkor is, ha te tudnád biztosítani magadnak a luxust.


De az is kérdés, hogy mi volt az ok, körülmények...


Szerintem semmi sem fekete-fehér, megeshet, hogy az ember hibázik, és utána megbánta, és nehezen szánja rá magát arra, hogy bocsánatot kérjen... nem tudom, hogy benne mi játszódhatott le, és azt sem, hogy benned. Lehet, hogy közben már te is eltávolodtál, lehet, hogy nem...


Szerintem az ember képes bizonyos dolgokban változni, más dolgokban nem.

Ha sumákolós, hazudós, erőszakos, nárcisztikus stb. volt, akkor szerintem reménytelen, hogy változzon, még ha ígéri is. Ha viszont mindig egyenes ember volt, aki betartja a szavát, akkor lehet esély arra, hogyha megígéri, hogy dolgozik magán, és a kapcsolatotokért, akkor segítséggel tudtok is változtatni. És ha tudtok változtatni, akkor talán újra jó lesz.


Kérdés, hogy te mit akarsz. Ezt magadnak is tű pontosan tudnod kell megfogalmazni, és neki is ki kell tudnod fejezni.


Azt mondjuk, ebben az esetben is érdemes tisztázni, hogy akarsz-e neki még egy lehetőséget adni, vagy nem, és ha megint eljátssza, pl. nem változik és nem csak ő, hanem a kapcsolat minősége, akkor fogadd meg, hogy le is út, fel is út, és ennek tudatában vágjon bele, ha vállalja.

jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!