Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem értem magam. Miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem magam. Miért nem tudok elszakadni tőle miközben úgy bánt velem mint egy kutyával?

Figyelt kérdés
Netről régóta ismerem a srácot és 3 hónapig voltunk együtt (távkapcsolat). Egyik pillanatban, álmomban sem kívánhatnék jobbat, annyira filmbe illő pillanataink voltak, másrészt nagyon erős bizalmi problémái is voltak. Emiatt sokat vádaskodott és már beteges módon nézegetett mindent. Mindig ott voltam neki, hogy megmagyarázzam a dolgokat, hogy ne kelljen aggódnia akárhányszor kutakodott, követőimet nézte vagy akár ha programot is terveztem...mindent is. Elintéztem, hogy 1 hónapot együtt is tudjunk élni, abban bízva, hogy az majd segít...de nem. Ugyanott voltunk mint ismerkedésünk elején. És kezdetektől fogva az időszakot veszekedések kísérték, ahol folyamatosan undorító, trágár szavakkal illetett. Folyamatosan mondta, hogy szeret, de konkrétan a kutyájának éreztem magam. Mindent is megadtam, elintéztem neki, azok ellenére hogy folyamatosan k*rvázott mellette maradtam, formáltam magam az ő igényeire és még ezek után is azt mondta, hogy nem teszek érte. Egyszerre éreztem magam a legszeretettebb embernek és a legmegalázottabbnak is. Végül én mondtam ki, hogy legyen vége, nagyon elfáradtam lelkileg. Tisztában vagyok mennyire egészségtelen volt az egész és nagyon mérgező. Tudom hülye vagyok, de mégis magamat sem értem miért hiányzik ennyire miközben kuncsorognom kellett néha a szeretetéért és miért lennék képes magamnak tovább ártani és mellette maradni. Tisztában vagyok vele, hoyg jobbat érdemlek, de csak arra tudok gondolni, hogy azt akarom, hogy Ő legyen az a "jobb".

febr. 9. 01:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A toxikus kapcsolatok néha olyanok mint a káros szokások. Nem tesz jót és árt neked, de közben az élvezeti faktora is sokszor kifejezetten magas. És akkor vannak olyan fajta emberek, akik ennek jóval kitettebbek, pl a múltjuk, kapcsolódási típusuk, esetleg a korai traumáik miatt, amiket akár a saját családjuktól szenvedtek el. És azóta is ezeket a téves de káros mintázatokat hordozzák magukkal, a valódi szeretetként azonosítva, sőt akár kifejezetten erre a fajta viselkedésre sóvárogva. Szóval érdemes lehet ilyenkor dolgozni kicsit magadon, főleg ha nem ez az első alkalom hogy toxikus kapcsolatba sodródsz. Megvizsgálni az okait, a kötődési mintázataidat és a múltadat. Ha szükséges akkor nem szégyen szakértői segítséget sem igénybe venni, pl pszichológust. De ha kicsit foglalkozol magaddal, pl neten utánaolvasva az ehhez kapcsolódó irodalomnak, szerintem már azzal is sokat segíthetsz magadon.
febr. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazából neki volt nagyon nehéz gyerekkora/múltja, nagyon sok nehézségen kellett keresztül mennie. Én kifejezetten nagyon jó családból jöttem, jó életem van és jó emberekkel is vontam körül magam az életem során.
febr. 9. 02:02
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon megszerettem Őt és értékes embernek tartottam ezért szerettem volna felkarolni, hogy nyugodt boldog élete lehessen neki is.
febr. 9. 02:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor lehet hogy te pont ilyen önfeláldozó, megmentő, mártír típus lehetsz. Igazából ez is hozott minta, és szerintem érdemes lenne a múltadat és családodat megvizsgálnod ilyen téren. Ez alapból egy tök jó dolog is lehetne, csak sajnos így belehúzod magad hogy a legrosszabb fajta emberek éljenek vele vissza, és használjanak ki téged is, illetve bántsanak. Mondom mindezt úgy, hogy átérzem amit mondasz hogy ő is értékes ember lehet, mert bizonyára az. De egyben toxikus is, ahogy azt a hashtagban már te magad is megállapítottad helyesen.
febr. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Undorító érzés ebbe a típusba tartozni :'D
febr. 9. 02:14
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, szerencsére létező dolog a szabad akarat is :) Nekem te kellően intelligesnek is tűnsz, hogy tudj változtatni a mintázataidon, ha szeretnél. Most pl első körben megtapasztalhattad, hogy a vágyaiddal ellentétben mi is a probléma az ilyen típusú megmentős kapcsolatokkal. De javaslom olvasgass még hasonlókról, van egy olyan megérzésem hogy külön fóruma van a témakörnek valahol, ahol sok - akár a tiédhez hasonló - történet lehet megosztva. Van amikor ez is segítheti a változást, ha végül szembesülsz a tényekkel, hogy talán százból egy ilyen ami végül jó véget ér. Igaz, egyesek életük végéig hurcolják ezt az illúziót, hogy majd most olyan lesz, egyfajta szerencsejátékként. És égnek ki benne érzelmileg egyre inkább. Szóval javaslom mérlegelj, mennyire éri meg neked. Esetleg ha már ennyire ragaszkodsz ehhez a dinamikához, lehet érdemesebb lenne kevésbé menthetetlen embert megmentened. Bár abban meg az a baj, ha tényleg megmented, akkor megeshet hogy továbbáll utána egyből.
febr. 9. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ajálom Vágyi Petra és Pál Feri sématerápiás videót. Én is abban szenvedett vagy hasonlóban, mint te, de mélyebben foglalkozva a témával már annyit elértem, hogyha nehezen is, de felismerem és kerülöm az olyan helyzeteket/ embereket, akik előhozzák a rossz sémáimat. Fontos, hogy tanulj önmagadról.
febr. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Keress egy hozzám hasonló tucat pasit.


De tényleg van egy csomó rendes alak akivel csak élni kell és kész.


Nem kell minket fel karolni vagy segíteni nekünk önálló nagy fiúk vagyunk max egy picit unalmasak vagyunk egy ilyen probléma csomaghoz képest.

febr. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Egy undorito ferget tartasz ertekes embernek. Fogalmad sincs mit jelent az ertek fogalma. Nem vagy egyedul. Ezerszer felkerult mar ide ez a kerdes csak mindig kicsit mas szavakkal.


Nektek noknek, ezek a toxikus, onzo, ontelt, ruppotlan, agyatlan, nyulbelak kellenek.


Egeszsegetekre, hajra.

febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#9 Nem a nőknek, hanem a sérült nőknek. Amúgy belőled is ömlik a rosszindulat, szóval mielőtt azt hinnéd, hogy benned nincs semmi toxikus, csak úgy megjegyzem, hogy van. Egy normális értékrenddel és tulajdonságokkal bíró ember ugyanis békében van önmagával és másokkal és nem belerúgdos az emberbe mégjobban, hanem vagy békénhagyja vagy ha úgy érzi, hogy elfogadják a segítségét, akkor segít, ha akar.
febr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!