Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Van közületek olyan, akinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van közületek olyan, akinek pszichopatával volt kapcsolata? (Folyamatos hazudozás, az empátia és a bűntudat teljes hiánya, manipuláció, uralkodás a másik felett, stb.) Hogyan tudtátok feldolgozni a vele való szakítást, hogyan tudtatok talpraállni?

Figyelt kérdés

Félévig voltam kapcsolatban egy ilyen emberrel, semmit sem tapasztaltam a tünetekből, nem sejtettem, hogy gond lenne, egészen addig a pillanatig, amíg le nem vette a maszkját. Elcsábított, megvárta azt, amíg teljesen uralkodhat felettem, majd egy reggel még írt, hogy "jó reggelt, kedvesem", utána pedig délután már nem jött el a megbeszélt találkozóra, majd utána már nem vette fel a telefont, semmi életjelet nem adott magáról. 2 hónap után, miután belemásztam a magánéletébe, rámírt, hogy hát ő azt hitte, hogy elég egyértelmű, hogy sosem szeretett volna semmit, majd letiltott. Annak ellenére elhangzott, hogy nagyon fontos vagyok neki, hogy mellettem lesz, hogy nem akar elveszíteni, stb. Ennek már féléve lesz, de még mindig nem érzem magam elég erősnek ahhoz, hogy kibírjam. Egyébként is depressziós vagyok 9 éve, járok terápiára, de az önértékelésem, ami eddig sem volt, tönkrement. Úgy köszönt el, hogy a hányinger kerülgeti tőlem és olyan rosszul van miattam, hogy nem tudja elmondani. Az "érzékeny, érzelmekkel teli" emberből lett egy érzelemmentes, rideg, apatikus idegen, mikor levette a maszkját. Ti is tapasztaltatok ilyet? Hogyan építsem magam fel újra? Nem szeretnék vájkálni senki életében, csak erőt adna, ha látnám, hogy nem vagyok egyedül ebben a helyzetben és van kiút.

Köszönöm annak, aki válaszol.



febr. 11. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont így jártam a barátnőmmel, aki szintén ilyen személyiség, mint kiderült. Csak sokkal több idő után derült ki. Borzasztó egy helyzet. Kezdj el magaddal foglalkozni, ne gondolj rá, ne hagyd, hogy magaddal ragadjon állandóan ez a tudat és érzés. Nekem ilyen-olyan hobbik, testedzés, egyéb sportok és sok mozgás sokat segített, hogy ne ezen agyaljak folyton. Kitartást és sok erőt kívanok hozzá!
febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Több évvel ezelőtti a sztori,de ma már képes vagyok tökéletesen tárgyilagosan tekinteni rá.

Annak a bizonyos illetőnek is én voltam a ,, Kedvese".A probléma ott kezdődött,hogy az exneje is az volt,illetve körülötte minden kevésbé dekoratív plusz önbizalomhiányos nő,aki élt és

mozgott.

Kezdetben volt vacsora,gyertyafény,bor,virágcsokor,fürdő,összebújás töménytelen mennyiségben,bókok,ócska regényekből előszedett költői jelzők,hasonlatok,szerelmi vallomások.

A végén már álnok kígyó voltam.Miközben folyamatosan hazudott,csalt,csavargott,vedelt,valamint manipulálta azokat a száztíz kilós,önértékelési zavarokkal küzdő lányokat,akik csodálták őt.Most is egy ilyen két lábon járó önbizalombombával virít,aki elég csúnya valamint befolyásolható ahhoz,higy istenítse ezt a semmirekellő,büdös szájú alkoholistát,aki egy önálló gondolatra nem képes.

Ami nem gond,hiszen nekem nem kell többé áldozat szerepet vállalnom,meggyógyultam,neki pedig maradnak a lelki roncsok,mint amilyen ő maga is...😉

febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

A lényegi rész kimaradt!

Hogyan gyógyultam meg?Lefogytam egy tízest,elkezdtem életmódot váltani,önismeretről tanulni,útközben kaptam még nagy pofont,de tökéletesen felnőttem érzelmileg ezen idő alatt,én úgy érzem.Megtanultam jól érezni magam a bőrömben.Adni magamra kívül-belül.Tisztelni a testemet,a lelkemet,a határaimat.Olyan dió vált belőlem,amit nagyon nehéz,ugyanakkor érdemes feltörni...

febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Elcsábított, megvárta azt, amíg teljesen uralkodhat felettem, "


Ez a pont nálunk is megvolt de nem azért hogy megszűnjön, hanem ettől a ponttól kezdte a bántalmazásokat, fokozatosan aprólékosan felépítve. Ekkortól kezdődött neki a kapcsolat, az izgi játék. A beteges feltékenységei, a terror, a fenyegetések, a bántalmazások, a megfélemlítés, mások ellenem fordítása, maga mellé állítása, hivatali szervek kijátszása, bosszú azokon, illetve azok megfélemlítése, akik talán védeni mernének, gázlángolások, arra is ki volt élezve hogy majd önmagam ítélem el mintha én lennék a hibás, a rossz, mintha megkéne bánnom ezt azt, (ilyen soha nem történt meg hogy neki majd én arról picsogjak hogy ne hari lehet nem így kellett volna ezt azt pl féltékeny volt azokra is akikkel előtte jártam 10 évvel is, szerintem meg semmi köze hozzá)azt várta sokszor mintha nekem az életem is megkéne bánnom, mert neki ez meg az nem tetszik, és azt várta hogy igazoljam a féltékenykedését bántalmazásait hogy ja én hutlen vagyok meg ilyenek.(közbe nem), de ezt kérdeztem is tőle hogy talán vmi fétises barom, hogy mindig azt várja mikor csalom meg, mikor csaltam meg, a munkahely után biztos én szexelni megyek nem haza, állandoan ezek körül forgott, es kérdeztem is a tiszta pillanataiban tőle(mert voltak olyan szakaszai s mintha be lenne nyugtatózva és a légynek se tudna ártani olyankor), hogy erre izgul? (hogy verhessen?)Ez vmi fétis nála?

Kb olyan beszélgetéseink voltak soksor ami értelmes embereknek szerintem nincs is.


Meg a másik beszelgetes is pl. Kapcsolat elején: ö aztán soha nem ölne meg engem, ha mégis, akkor magát is megölné mert szerinte akkor nem érdemelné meg ő sem az életet.

Kapcsolat vége felé: ha felérünk a hídra, beledoblak a dunába, vagy másik szösszenet golyó kéne a fejedbe is.(vett amigy fegyvereket is talán arról ugrott neki be.)


Amúgy tanult emptiája van, abban profi. (Nem belülről jövő empátia, hanem ismétlem, tanult). Abban átlag embereket felülmúl. Mkndott néha olyan meghatókat is rólunk, amiket szinte megkönnyeztem..és olyan szép dolgok nekem eszembe se jutottak volna. Pl leírta szóban, milyen érzés neki amikor hiányzom.


Ő komolyan az a tipus, aki meg is halna azért akit szeret, de ugynazt meg is tudná ölni szeretetből.(pl féltékenységnél. Nem birom elviselni hogy megcsalsz, annyira szeretlek.)


Na ez volt az egyik pszicho akit ismerek.

De nyilván kihagytam millio mást is. Mivel percenként óránént is volt valami. Lehetetlen leírni ezt a szines kapcsit.


Igazábol drámai is az egész.


A másik pszicho exem az meg inkabb autista lehetett. Habar nem tudok diagnosztizálni. Nem képes pl kutyákat se szeretni a szuleit se a párját se. Illetve kb ugy tud szeretni, mint vmi mesterséges intelligencia csak. Valakire valamiert szuksége van mert valahol társas lény, tehát szakitani nem akar soha, de pl érintes fóbias egy kutyát se tud simogatni, embereket ölelgetni, DE tanultan próbál érzelmeket vinni a dologba. Es vett egy kiskutyát es azzal vetít pl facen. De csak a fényképek erejéig képes felvenni es átpasszolta az anyjának hogy gondozza ő. Akit meg ha beteg pl bekisér a kórházba is de ezt is csak mert az anyja es valamiféle udvariassági kötelességbol mert amugy marhára nem érdekli mi van vele.

De próbálja mindig utánozni imitálni az emberek közti kapcsokat szeretetet, simogatást, de az is olyan érzéketlen. Nem érzi amit mások igen. Ezek kívul persze minden díszpárna élén kell hogy álljon mindig ugyanúgy, a poharat se mindegy hova teszed le de az se hova ülsz le, es nem lehet sehol egy vizcsepp sem tusolás után. Ez mellett egyenesen nem tud működni. Ferdít hazudik kerülő utakon van, nincsenek egyenes beszelgetések, semmi.


Neki is adott ponttól(mikor már szerelmes vagyok nyeregben van) kezdődött a féltékenysége birtoklása szamonkèrése tévképzetei komplexusai felém. 3 hónapig élhettem csak meg hogy szerelem van meg minden olyan tökéletes. 3 hónap múlva a továbbiakban már az volt hogy feltékeny vàdol utál, megcsalással fenyeget, a szüleihez hurcol, csenddel ver, elnézte ha szomoruan vagy sírva alszom el, illetve hatatforditva elaludt, egy pokol szenvedes volt az egész.



Tehát pszichoknak amikor egy nő szerelmes, jelentése: dörzsölik a tenyerüket, hogy na akkor kezdődhet a hullamvasút, az őrültek játéka, most jönnek csak igazán az izgalmak.;)

febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai bántalmazó után egy darabig olyan tüneteim voltak hogy lefekvéskor összerezzentem egyszer, mint amikor megijed valaki,és éreztem azt az ijedtségérzést is, de ezt teljesen tudattalan csinálta a testem, és minden ajtokopogástol csengetéstől megállt bennem a vér is, nagyon sokáig mentem még kerülőutakon kis utcákon a fővonalak helyett ahol ő is mászkál, nem merem nézni a bevert szekrényajtót, mindig van rajta vmi törölköző (senki nem tudta eddig hogyan kéne megjavitani..), meg ilyenek maradtak meg.


De jobb emberismerő lettem. 2 pillanat alatt látok át a manipulátorokon, nárcikon, félszavakbol, de egy szemkontaktusbol is képes vagyok már olvasni.


Az autista szerű exem után meg csak gyűlöletet érzek. A sok hazugsaga miatt.

febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Több, mint három év kellett, hogy a neve hallatára, vagy egy kósza gondolat ne okozzon bennem heves szívdobogást (negatív értelemben) és mellkasi szorítást, nagyon befordultam miatta. Iszonyú lelki fájdalmakat okozott, szinte mesterien tudta hová kell egy-egy olyan megjegyzés, kritika, manipulatív viselkedés, amivel megsemmisít. Nem részletezném, mert hasonló volt nálam is, a kezdeti színészkedés után az érzelemmentes ridegség, hazugságok, terelés, csalás, lelkileg földbe tiprás stb. Utólag okosodtam ki, és hálás vagyok, hogy időben ki tudtam lépni abból a beteg kapcsolatból.


Én is a mozgást ajánlom elsősorban, sok feszültséget le tudtam vezetni, mikor már elfogyott a könnyem. Jó programok, vidámság, kedvesség. Muszáj újraépíteni a saját magadról alkotott képet.

febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen, tapasztaltam.
febr. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Első randi elott már cseten komplexusos ha nem írok, akkor biztos eltűntem.

Randin tart attol ha épp nincs velem biztos pasizok.

És mégcsak nem is ismerem..

febr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!