Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek nárcisztikus a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nárcisztikus a volt barátnőm?

Figyelt kérdés

Sziasztok, pár pontban írnék a helyzetemről.Tapasztalatokat gyűjtenék.

1.Túlzó ragaszkodás,szeretet állandó igénylése ( szeretsz, hiányzom kérdések állandó megjelenése).

2.Tárgyakhoz kötött szeretet,(előre megvásárolandó ajándékok amiket ő választ ki , nem szereti a meglepetést cimszoval)

3. Mindég az a program jó amit ő szeretne ( ha nem érsz rá vagy ellenállsz akkor érzelmi zsarolás , pl ha nem jössz ma akkor holnap már nem szeretnék találkozni)

4.mindent én állok , mert a férfi dolga "legyél férfi"

5.irreális elvárások megjelenése első hónap /hetekben

(Nyaralás stb, mert veled vagyok biztonságban)

6. Felelősség nem vállalása ( azt csak írtam , a szó számít)

7.igérgetés "ha ezt csinálod lesz meglepetés"

8. Agresszív, ha kérdőre vonod valamiért nem reagál vagy nem úgy volt , hiába a tények.

9.kedves ,megértő és önzetlen szerinte (annak is tűnik egy darabig) ,(meghívod valamire és előre kijelenti hogy "nem kapsz belőlle" pl egy süti megkostolása)

10. 10 szer felizgat szex előtt,majd közli ma nem lesz.Majd a minek mentem ha nem foglalkoztal velem mondat utólag.

11. Traumák problémák felhozása , de nem fejti ki.

12. Hárítas , pl én szakítottam holott ő idézte elő, nem kértem mondat megjelenése pl: nem kértem hogy fizess.

13.személyes szabadság korlátozása (hobbi , én idő) "nem mész"

Nagyon szeretem őt és minden irányból próbáltam menteni és segíteni , próbálom feldolgozni, hogy lehet szarul látom a dolgokat és máshogy kellett volna csinálni.Természetesen van amiben én is hibás vagyok. Abban hogy szeretett nem kételkedem , de azt érzem teljesen meghülyültem az egészben. Ezekből ti mit láttok, nyílvan nagyon sok minden más is volt, meg jó része ,de azért utólag kihasználva érzem magam. Pár kulcsmondat: nekem ez sok , nekem ez nem kell, azt akarom hogy szeress, enyém vagy , azt csinálod amit mondok mert imádsz, nem adlak oda másnak,ha szeretsz megteszed, lehetne egy kérésem? Nem nézhetsz másra.megbántottál kérj bocsánatot ( kb a semmiért)

Köszönöm hogy elolvastad , kicsit hosszú lett. Várom a tapasztalatokat.



ápr. 2. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem nárcisztikus, csak szüksége lenne egy szakemberre.
ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem nárci csak nincs aki szájbavágja.
ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

"próbálom feldolgozni, hogy lehet szarul látom a dolgokat és máshogy kellett volna csinálni"


Szerintem egy dolgot lett volna érdemes máshogy csinálnod: már akkor kilépni ebből, amikor a felsorolt red flag-ek töredékét tapasztaltad, és nem benne maradni egy olyan kapcsolatban, amiben nem vagy egyenrangú társként kezelve, és amiben manipulatív érzelmi játszmákkal próbál a másik ember bábként rángatni.


Neki hatékony terápiás segítségre és nagyon komoly önismereti munkára lenne szüksége ahhoz, hogy feldolgozza mindazt, ami miatt így működik, de ehhez az kéne, hogy felismerje, hogy mennyire problémás mindez, és akarjon is változtatni.


Egyértelműen jól tetted, hogy kiléptél ebből, mielőtt még a saját józan ítélőképességedet is megkérdőjeleznéd.

ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Utóbbival egyetértek, illetve szerintem egyfajta disszociatív zavara vagy egyéb mentális problémája van. Itt az a baj, hogy nem vetted észre és nem szembesítetted már az elején. Meg is hülyített, hogy te is lehettél rossz ebben. Biztos, hogy nem! De már nem tudsz vele mit kezdeni. Legfeljebb leírhatod, hogy ezek a jelek mire utalnak és keressen fel szakértőt. Esetleg egy barátjának is szólhatsz. Én igazából sajnálom az ilyen embereket, mert nem a saját életüket élik és nem tehetnek róla. De mivel nem fogtad meg az elején, ezt már szakítás utáni támadásnak fogja felvenni.


35/F

ápr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Járt/jár szakemberhez, tudtam hogy van valamilyen problémája , de senki nem tökéletes.Naívan azt gondoltam hogy segíthetek , de összességében lehet többet ártottam is. Többször szét mentünk hol én, hol ő táncolt vissza. Legutoljára ő ment el(nem szerettem volna ugyan úgy folytatni mert tudtam hogy szétmegyünk) kicsit erőteljesebben kezdtem rávilágítani arra hogy mi zavar/zavart eddig is , azóta megszakított velem minden kapcsolatot (anélkül hogy megtudtuk volna beszélni), ami valószínűleg jobb is mindkettőnk számára csak maradt bennem egy űr . Ez a fajta kudarc amit senkinek nem kívánok hogy szereted és nem hiszi el. Segítenél , de nem tudsz. Hülyeség volt a feladatomnak hinni hogy ,majd én leszek az aki segíthet.
ápr. 2. 12:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Erőteljesebben?
ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen , hogy nem fogok megint engedni azokban a dolgokban ami a problémákat okozta. Nem tudom mennyire volt jó ötlet mert azt éreztem hogy erős a kötelék közöttünk, mindég nagyon fáj a dolog. 10/10 én engedtem , gondoltam ha eljutunk 10/7 ig jobb lesz a helyzet ,de finoman elmondtam mi a probléma és szakítás lett belőle.
ápr. 2. 15:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szakember , de láttam hogy baj van. Hetekig működött utána mintha más ember lett volna. Utána megint minden okés, már nem tudtam sokszor mivel mondok rosszat vagy teszek rosszat. Gondoljatok itt nagyon apróságokra pl: 1 órával később tudok találkozni, akkor biztos nem szeretem azért van, nagyon sok hasonló helyzet. Nehezebben tudtam beosztani az időmet mert én már dolgozok ,ezt sem igazán fogadta el hogy pl nekem van más dolgom is amit csak hétvégén vagy munka után tudok elintézni. Fogadni mernék hogy be tudná állítani hogy én vagyok a hibás,ezért gondolom hogy lehet másképp kellett volna sok helyzetben kezelni , de amikor mindennel baj van ha sapka van rajtam az ha nincs akkor az , azzal egy idő után nem lehet mit kezdeni. Mivel nagyon szerettem és viszonylag rövid kapcsolat, de annál intenzívebb volt vele lenni ezért szerettem volna neki segíteni valahogyan. Szerintetek egy ilyesmi problémával küzdő embernél lehet érdemben segíteni? Valaki volt már hasonló helyzetben hogy változást sikerült elérnie? Tisztában volt vele hogy baj van , de azt mondta ha szeretsz valakit elfogadod amilyen. Fogalmam sincs már mit kellett volna tennem. Szívem fáj , gyomor idegem van hetek óta.Én meg rohadt nehezen engedek el.
ápr. 2. 15:48
 9/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok és nálam sikerült. De nálunk nem "önmagától" volt mentális problémája, hanem félrekezelt gyógyszerezéstől és pont a felépülés alatt még valaki meg tudta hülyíteni ellenem. Ha az nincs, akkor már 3 évvel ezelőtt rendbejön. Hosszabb küzdelem és nála skizofrénia lett belőle, de végül a küzdelmem miatt teljesen tünetmentesen tért vissza. Immáron tavaly nyártól tünetmentes. Senki nem mondaná, hogy ő mentális beteg volt.

Én az elején megfogtam, alapvetően vehemens személyiség vagyok, szembesítettem a tetteivel, igazából csúnya szakítási balhék voltak, majd egy bizonyos ponton gyulladt nálam a villanykörte. Amikor társaságban csinálta meg a balhét, akkor mindenki más szavától döbbent rá ő is. Elment orvoshoz, kiderült a gyógyszer.

ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért jó olvasni hogy sikerült, valószínűleg az elején már jobban kellett volna figyelnem. Nálam is hasonlóképpen volt ,csak itt hiába szembesítettem csak a balhé és nem foglalkozás lett belőlle vagy szakítás , lehet itt kellett volna jobban talpra állni és nem beletőrődni hogy oké , elengedem hanem igenis segíteni. Nagyon türelmes vagyok , de állandó jelleggel szinte surolta a határaimat meg át is lépte sajnos. A végén már szinte kezdtem tényleg meghülyülni , nem tudtam koncentrálni a dolgaimra, állandóan azt éreztem nem vagyok neki elég jó stb. menni is akartam meg maradni is , mellette persze nagyon sok jó dolog is történt amit szeretek, de tudom hogy nem fog rendbejönni és az sem segít ha ugrál egyik kapcsolatból a másikba és rettentően sajnálom mert nagyon szerettem volna neki segíteni , de tudom hogy bántani fogják ami persze volt már hogy meg is történt.Nem mindenki tolerálja az ilyen viselkedést. Tudom hogy nem az én felelősségem, de akkor is még aggódok érte és szeretem. Néha azt is kívánom bárcsak ne találkoztunk volna , de a fájdalom és érzelmek erősebbé tettek ebben biztos vagyok.
ápr. 2. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!