Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem tartjátok furcsának, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tartjátok furcsának, hogy annyi embenek bántalmazó, meg "nárcisztikus exe" van?

Figyelt kérdés

100-ból mindössze 5-15 ember küzd ezzel a személyiségzavarral, ami ugye átváltva azt jelenti, hogy a lakosság 5-15%-át érinti a dolog:


[link]


Mégis hogyan lehetséges akkor az, hogy annyi történet van, ahol magát az ördögöt festik meg a az exükben?


Mark Manson a híres blogger az egyik könyvében ír egy érdekes pszichológiai jelenségről ír, amit ő - az egyik kísérlet után - kék pont effektusnak nevezett el. Ez azt jelenti, hogy minél jobban élnek az emberek, annál érzékenyebb a társadalom.


Másként fogalmazva, míg a régiekről 1-2 beszólás simán lepergett, addig az elkényelmesedett nyugati ember már jóval érzékenyebb - és itt most ezt negatívumként említem.

Tovább fűzve: olyan embereket is megvádolnak nárcizmussal, bántalmazással, akik nem is azok, csak a másik túlérzékeny.


Mit gondoltok?


máj. 18. 09:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a linket jobban megnézem, és tévedtem. 5-15 ember küzd 100-bóp személyiségzavarral, de a nárcikkal ez a helyzet:


"Szintén a sűrűbben előforduló problémák közé tartozik a lakosság 1 százalékát érintő nárcisztikus, valamint az erős szorongással, félelemmel, túlérzékenységgel jellemezhető elkerülő személyiségzavar."


Tehát:


A nárcisztikusok aránya mindössze 1%


!!!

máj. 18. 09:21
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Én máshogy látom. Szerintem sok a bunkó, önző ember aki később mutatja ki a fogafehérjét, illetve mikor alább hagy az újdonság varázsa akkor már nem nagyon tudja leplezni a sokszor erőszakos, önimádó, egoista énjét. Ezt el lehet nevezni valaminek.
máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne furcsa mikor az emberek nagy százaléka arról híres hogyan mobbingolnak, hogyan fúrják irigylik utálják egymást, hogyan rugdossák az áldozatokat, és hogyan állnak egymás mellé egyet szétszedni darabokra is.


Én pont azt akartam kérdezni erről hogyan lehet az hogy a legnagyobb gyökereknek, nárciknak bántalmazóknak, mindig és mindenesetben van párjuk de meg válogathatnak is?

Ezek befűznek bárkit.

A jó rendes csendes meg nem kell.

A szomszédom (nő), mindenkit utál mindenkivel veszekszik mindenkit fenyeget, lek-z, rendőrséget is küldtek már rá, akkora sérült is, de egyedül szinte soha nincs. Évekig van mellette néha egy egy f.szi.


Es most is hallom az x edik emeleten is, hogy az utcán veszekeszik. Ez ebben él.

De a palija mint vm hű öleb le nem szállna róla.

máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*még válogathatnak is
máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kizárt, hogy minden ember önző valahol, tehát a jóságos, cuki emberek létezését erősen kétségbe vonom.


Azonban még az önző ember is képes a szeretetre, ragaszkodásra. Ha komoly érzelmek keletkeznek benne.

Tehát nekem fura az, hogy a nárcik arányát 1%-ra teszik, erre tömegesen számolnak be nárcisztikus exekről. Van egy olyan gondolatom, hogy sokszor itt csak a valóságnak egy szeletét kapjuk meg. És ha leülnék azzal a "nárcisztikus exszel" beszélgetni, akkor láthatnám, hogy bizony kettőn áll(hat) a vásár...

máj. 18. 09:32
 6/16 mikeXxX ***** válasza:
2# Ebben is van valami amit mondasz de ezek csak nárcisztikus jegyek amit mondasz egy valódi nárcisztikus az több jegyet hordoz magában és összefüggően cselekszik ennek megfelelően de persze a foga fehérjét általában vagy későn vagy csak szakítás után mutatja ki igazán. Manapság mindenkire ezt mondják számomra az az érdekes hogy aki több évig ilyen kapcsolatban volt átvette teljesen és észre sem veszi magán azt hiszi tökéletes ember 🤦‍♂️ holott csak önismereti dolgokat kéne végeznie magán és azonnal felismerné saját hibáit de könnyebb mindig sok embernek a másikat hibáztatni mindenért !
máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6


Szakítás után szerintem mindenki megmutatja, hogy ki is ő valójában - akár pozitív, akár negatív értelemben. Az, hogy miként viselkedünk szakítás után azzal, akit szerettünk, meghatározó. Én már odáig jutottam, hogy szerintem szakítás után derül ki az is, hogy ki mennyire volt fontos a másiknak.

máj. 18. 09:44
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is kiderül mikor nyeregbe kerültek. " adj hatalmat az emberek kezébe és megtudod valójában milyenek"
máj. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig mem tiszta ez a pszichológusoknak sem, csak nem irjak igy le, meg mindig vizsgalgatnak.
máj. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A pszichologusokat is megvezetik de meg is.d.gják a nárcik.

Aztán majd tiszta lesz nekik is🤣

máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!