Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért szakított velem, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szakított velem, miért hitegetett? (lent)

Figyelt kérdés

Nos, ez egy bonyolult történet lesz. két hónapja szakított velem 8 év és két és fél év jegyesség után a vőlegényem, fiatalon jöttünk össze, 15 voltam, ő 17, tehát most 23 vagyok. Ezen már nagyjából túltettem magam, nem is erről szól a kérdés, hanem arról az illetőről, aki ebben nagyon sokat segített.

Ő egy volt gimnáziumi osztálytársam, aki 7 éve szerelmes volt belém és utána évekig nem tudott elfelejteni. Ezt sosem bontakoztattuk ki, mert nem csaltam volna meg az exemet, szerettem is nagyon.

A szakítás után, pontosan két hónapja írtam ennek a fiúnak, két órával később már találkoztunk, de csak mint régi barátok. Ő szeptemberben lett lapátra téve egy 2 éves kapcsolat után, amit elmondása szerint nem tudott még teljesen feldolgozni.

A találkozásunk után rengeteget leveleztünk, nagyon jó volt vele és vicces, mindenben passzoltunk, lelkitársak voltunk mindig is, és az első találkozás után pár nappal ismét találkoztunk, mivel elárulta, hogy ő is meg akarja próbálni velem, bepótolni ezt a hét évet, örülni egymásnak, egy párként élni és "hajtogatni, hogy megérte várni". Elcsattant az első csók, alig egy hónapja pedig "hivatalossá" tettük a randizást, egy pár lettünk. Folyamatosan kinyilvánította, mennyire hiányzom neki, milyen jó velem, percekig nézett folyton mosolyogva, hogy ekkora csoda nem történt vele, minthogy végre velem lehet. Láttam a szemében, láttam a lelkében... Azt mondta, feltöltöttem lelkileg, hogy nem volt tisztában magával, de általam rendbe jött, hogy boldog. Eltervezte a nyarunkat, a napjainkat, mindent, hogy hová fogunk menni, mi lesz, stb. A barátaival is nagyon jól kijöttem, sokszor voltunk többen is programokon, minden jól ment, egészen szombatig.

Addig is történt köztünk ez-az, de az első konkrét együttlét aznap éjjel történt meg, ami sajnos kudarcba fulladt, mivel a havibajom mégsem múlt el, pedig úgy tűnt. Lesokkolódott a "látványtól", de letusoltunk és aludtunk. Másnap reggel javasolta, hogy próbáljuk meg újra, ellenőriztem, hogy nincs-e "baj", és megtettük, azonban megint megindult az a bizonyos dolog. Ez így borzasztó leírva, de ezek a tények. Megint közölte, hogy lesokkolódott, ez volt vasárnap, azóta nem is keresett, tegnap én hívtam fel este, hogy nincs-e kedve összefutni. Nem volt, már bőven éreztem, hogy baj van. Írtam neki facebook-on, ő pedig mondta, hogy ezt élőben akarja elmondani - nem hagytam, tudnom kellett.


A helyzet pedig a következő:


Nem alakult ki nála az a fajta érzelmi kötődés irántam, aminek ki kellett volna. Tudja, hogy ehhez idő kell, de úgy érzi hogy ez nem fog kialakulni, nagyon sajnálja. úgy gondolja, hogy elég időt adott magunknak, a kapcsolatunk elején azt hitte, hogy minden rendben lesz és valószínűleg amit akkor érezte, az több volt, mint érzelmi fellángolás, de mégsem volt egy erős érzelmi kötelék . Azt mondta, lehet, hogy ő veszi ezt ilyen szigorúan, de ettől még így gondolja. Nagyon szeret velem időt tölteni, de valószínűleg nekem volt igazam még a legelején és ez már tényleg csak egy Friendzone állapot lehet, amit nem akart elhinni és komolyan hitt abban, hogy tévedek, mert vannak érzései irántam, de úgy gondolja, hogy ez nem elegendő egy kapcsolathoz hosszú távon. És akkor rátért a szexre, miszerint tudja, történt, ahogy történt, de ettől eltekintve az volt az utolsó reménye, hogy igazán felerősítse az érzéseit irántam, sajnos ez sem történt meg, lehetne a körülményekre fogni, de én ebben ő nem hisz.zsongott a feje attól, hogy mi lesz akkor, ha nem fognak az érzései felerősödni, persze ilyenkor azt gondolta, hogy túlagyalja a dolgokat és elnyomta magában. Nem így kellett volna tennie, tisztában van azzal, hogy nagyon nagy hibát követett el ezzel.


A fiú egy nagyon érdekes művészlélek, tényleg mindent túlagyal, folyton gondolkodik, de az volna a kérdésem, hogy miért nem akart esélyt adni ennek az alig elkezdett kapcsolatnak, miért nem hiszi el azt, amit ő is érzett, mert tudom, hogy érezte, és bár tudom, nem volt szerelmes belém, de a szemeiben, a gesztusaiban, mindenben láttam a csodálatot, a szeretetet irántam. Alig bírta ki, amikor nem találkoztunk, boldog volt, amikor ismét látott. És most mintha valami elkattant volna az agyában, és levágta nekem ezt a szöveget.

Próbáltam hatni rá, menteni a menthetőt, de semmit nem értem el vele.

Vajon lehetséges, hogy meggondolja magát, hogy rá fog jönni, hogy ez a kapcsolat, a hét év barátság, az egykori szerelme irántam érdemel egy rendes esélyt? Különben miért akart bemutatni minden barátjának, amit meg is tett, miért akart családi programokra vinni (az végül nem következett be, bár ismerem őket régről), miért tervezte a nyarat, miért láttam rajta azt, hogy tényleg engem akar, nem csak mondja? Azt mondta már az elején is, hogy ő egy komoly, normális kapcsolatot akar, nem egyéjszakás kalandokat, és ezt tudom, hogy tényleg így gondolja, nem csak duma.


Olyan jó és laza volt minden, de elérte, hogy belé szeressek, és most kidobott... Én pedig csak reménykedem, hogy meggondolja magát, hogy rájön, hogy ezt is túlagyalta, és társadalmi elvárások nélkül, boldogan lehetnénk újra együtt, hiszen annyira jók voltunk mi ketten....



2015. jún. 3. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez halott ügy.. A srác 7 évig szerelmes volt beléd, legalábbis azt hitte, beléd. A valóságban sosem voltatok egy pár, a kezdeti vonzalom egyre fokozódott az idő múlásával, te váltál a szemében az ideális nővé, aki tökéletes, akibe beleképzelt olyan tulajdonságokat, amikről egy párkapcsolat során egyből kiderült volna, hogy nincs is úgy, akiről álmodozott, amikor a "valóságos" nőkből kiábrándult.. Majd találkoztatok, összejöttetek, és nem feleltél meg az álomképnek. Akibe szerelmes volt, az egy elképzelt személy, a te testedbe bújtatva. Eleinte hitegette magát, hiszen "rád" vágyott évek óta, próbált olyan életet kialakítani, amilyet elképzelt kettőtöknek, de a valódi éned nem passzolt a képbe. Nem szabadott volna ilyen hamar beleugranotok a kapcsolatba, csak mert egyszer régen ismertétek egymást. Főleg ha a srác művészlélek, még az átlagnál is hajlamosabb álomvilágban élni és ideálokat gyártani..
2015. jún. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fura, hogy egy havibajtól lesokkolódik. Oké van akit taszít így a szex, de akkor is. Ezek szerint inkább rajongás volt irántad, de nem szerelem. Valószínűleg éretlen típus aki nem tudja mit akar, művész álca mögé bújva. Attól hogy jobbat szebbet látott benned még nem biztos, hogy passzoltatok, valószínűleg egy ábrándot kergetett és azért ment bele, mert sikerélmény volt neki, hogy ennyi év után végre megszerzett, de ez már nem volt neki igazi öröm. Sok pasi azt képzeli, hogy szex után fog majd kötődni, de ez hülyeség. Aki érzlmileg nem kötődik már szex előtt, az attól, hogy jó a szex érzelmileg majd nem kezd el a másikhoz kötődni, legfeljebb dugótársnak fogja használni, amíg olyat nem talál aki minden téren megfelel. Valószínű, hogy ez a fiú barátként értékel, de fizikailag nem vonzod és lelkileg sem. Sajnos ez van.
2015. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
belinkelted egy kérdésemhez a kérdésedet (amiben az állt hogy nem tetszem-e a srácnak, ha már nem bókol) de nem róla akarok beszélni, hanem az előzőről, akibe azonnal beleestem, és ugyan így oda volt mint ahogy az nálatok történt, és másfél hónap utána azt mondta imád, de nem lett szerelmes, és nem is tudna az lenni szerinte... szóval teljesen hasonló:S ő most hallom, hogy bulizgat a haverjaival, az egyetemmel van elfoglalva, és nem is csajozik egyáltalán!:O szóval biztos nem bennünk van a hiba. Szerintem nem gondolják meg magukat. Könnyen mondom, mert én már túl vagyok ezen. De neked is lesz más. Éreztem úgy h nem lesz soha senki ilyen "jó" DE mégis! Csak legyél nyitott :)
2015. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
u.i. a mostani barátommal meg az a helyzet hogy ez a havi bajos téma előjött tabi miatti barnázás formájában, és ő is húzta a száját! kicsit megijedek, amiatt hogy neked pont erre ment rá a kapcsolatod (mármint az utolsó csepp a pohárban) szóval vigyáznom kéne, pedig nem tehetek róla :S
2015. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, rendkívül meglepő számomra, hogy ennyire jól látjátok a személyiségét idegenként. Igazatok van, "halott ügy". Este tettem még egy próbálkozást, büszkeségem ide vagy oda, de beigazolódott. Kedves utolsó válaszoló, ha nem haragszol, írok neked privit. Köszönöm a részletes és őszinte válaszokat, továbbra is kíváncsi lennék a véleményekre.
2015. jún. 4. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Valaki nem tud eladó lucfenyőt?
2015. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!