Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nemrégen szakítottam a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemrégen szakítottam a barátnőmmel, de úgy érzem, hogy pusztán a saját kicsinyes önbecsülésem miatt. Vélemények? 21/F

Figyelt kérdés
Nos egy olyan 1 hónapja szakítottam a barátnőmmel 1 és fél év együttlét után. Mindketten egyetemisták vagyunk, de én vele ellentétben nem az egyetem városában lakok. Sokszor vitáztunk, ami tudom hogy egészséges és mindig meg is beszétük a dolgainkat egy-egy nagyobb vita után, de belül mégis úgy éreztem, hogy valamit megint elrontok. ( pl a nyáron alig tudtunk találkozni munka miatt ) Egyre jobban táplálódott bennem az érzés, hogy nem teszek jót neki azzal, hogy vele vagyok, mert mindig magamat éreztem a vita kiváltójának ( pedig mint utólag kiderült, megvoltak a napi gondjai, amiket ő nem akart nekem elmondani mert úgy vélte hogy van nekem nagyobb gondom is ennél, s az mind rajtam csattant vitakor). Így egy hosszú év gondolkodás után pontot tettem a kapcsolat végére, hogy neki jobb legyen, s majd megtalálja azt az embert, aki nem okoz neki ennyi gondot, s vitát, persze az érzéseim változatlanok maradtak felé, sőt, inkább csak jobban szerelmesebb lettem, mint addig a szakítós pontig. Amit én most őszintén nektek elárulok az az, hogy sokszor a környezetem nyomása ( szülők, testvérek ) miatt zavarodott meg a fejemben a rend, tehát minduntalan kaptam azt a fejemhez, hogy ő nem hozzám való, majd az idő később megmutatja az igazi énjét ( ez a bizonyos "Nézd meg az anyját, vedd el a lányát sztori, mert édesanyja tényleg kicsit furcsa, félelmetesen, valami ilyesmit sejtek, hogy bujkál benne és az nem túl kellemes, persze erre nincs sok garancia hogy tényleg olyan legyen mint az édesanyja ), no meg ami nálam kiverte a biztosítékot az az anyagi része ennek az egésznek ( szüleim viszonylag jól szituáltak, és hogy később ez a mai világban gond lehet hogy a másik fél viszont nem annyira tehetős ). Több mint egy és fél éven át fülbezárva hallgattam a családi véleményeket, de egy idő után megkeserítették az életemet ezek a gondolatok. Tényleg ennyi mindenem múlna hogy kivel legyek és kivel ne, még ha úgy is érzem hogy a másik felemre leltem rá? Totális káosz született így meg és úgy véltem, jobb ha Ő ebből kimarad és nem szenved mellettem az én suttyó magánéletem miatt, de beleőrülök, úgy hiányolom őt. Nos, Kedves Olvasó, ha volt erőd ezt az egészet elolvasni, és ha van kedved átgondolt véleményt adni, kérlek, tedd meg, nagyon megköszönném.

2015. szept. 11. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy könnyű helyzetben, mert van az a nő aki nem játékszer, és akit egyetlen egyszer eldobsz, az nem fog visszatérni hozzád mint partner soha többet. Ha még szeretett is téged, őszintén, becsületesen akkor végképp.

A saját bőrödön tapasztalod meg azt, hogy soha semmilyen körülmények között ne hallgass senkire, aki a szíveddel ellentétben manipulál téged érzelmileg. Fájdalmas tapasztalat lesz, és már van, mint írtad is. Én azt kívánom neked, hogy legyen lehetőséged egy olyan nőt megismerni akivel legalább ilyen jól fogod tudni magadat érezni, mint a volttal, és aki legalább annyira fog téged szeretni mint a volt.


És még annyi: tanácsot mindenkitől kérhetsz, de ha mint elgondolkodtató javaslatra tekintesz kevesebb lesz a bakid az életed folyamán, mint ha valakire hallgatsz, és úgy cselekszel ahogy az az illető elvárja tőled.

Még nagyon fiatal vagy, sok keserves lecke lesz még az életedbe, amit kénytelen leszel saját bőrödön megtapasztalni, ha hallgatni fogsz a "jóakarókra".

2015. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Márpedig visszatérhet, ha megbocsátó típus, és szeret téged (a szeretet nem múlik el egy szakítás miatt). DE ahhoz neked szépen vissza kell őt hódítanod.

És még annyi, hogy a lány nem véletlenül volt veled, elfogadott így, ezen hülyeség volt lamentálni, hogy "biztos neki nem jó..." Ha nem az lett volna, lelép. Egy hónap nem sok idő, ha akarod őt, lépj.

2015. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy jó és fájdalmas lecke volt a számodra. Ha szeretünk valakit, és ő is szeret minket, akkor a megoldáson kell dolgozni. Külső szemlélők véleményére pedig akkor szabad csak hallgatni, ha értelmes érveik vannak. A "nézd meg az anyát, vedd el a lányát!" szövegről nem állítom, hogy teljesen hülyeség, de akkor érdemes ilyesmivel foglalkozni, ha tapasztalod annak a jeleit, hogy a lány az anyjához hasonlóvá kezd válni. Nagyon kevés tartós kapcsolat lenne, ha az emberek ez alapján szakítanának. Ami a dolog anyagi oldalát illeti, sajnos látszik, hogy melyik oldalon nevelkedtél. Mitől lenne rosszabb egy olyan ember, aki kevésbé tehetős? Ne haragudj, de nekem ez amolyan újgazdag felkapaszkodott tahóságnak tűnik, mikor emberek lenéznek másokat, csak mert nekik több pénzük van. Azt kell mondjam, ebben a helyzetben a lány nagyon szerencsés, hogy kikerült ebből a körből. Neked viszont ki kellene alakítanod saját véleményt, elszakadni a szülői ház ferde világképétől.
2015. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!