Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért a nő van vérig sértődve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért a nő van vérig sértődve ezek után? Miért csinálja ezt valaki?

Figyelt kérdés

Unokatesómról van szó, és a barátnőjéről.


Unokatesóm 32 éves. Nemrég történt az, hogy meghalt unokatesómék rákbeteg édesanyja. Nagyon szoros volt a kapcsolat unokatesóm, az öccse, meg az anyuka között, én is nagyon szerettem, mert nagyon kedves, aranyos nő volt. A temetés egyik nap délelőtt volt, unokatesóm, és öccse végig sírta a temetést.

Délután jött azonban a hideg zuhany. Amikor megnyugodott mindenki egy kicsit, a nő egyszerűen az unokatesóm elé állt (amikor kettesben voltak), és közölte vele, hogy át szeretné gondolni a kapcsolatot (akkor már 6-7 éve voltak együtt, és az esküvőt is tervezték), mert ő kissé csalódott unokatesómban, mert nagyon férfiatlannak találta azt, hogy a temetést végigsírta.


Unokatesóm olyan szinten csalódott a lányban, hogy miután összeszedte magát, kiadta az útját, megmondta neki, hogy akkor keressen magának egy olyan embert, aki az összes érzelmét telibesz@rja, mert ha ez neki férfiatlan volt, akkor megérdemli, hogy olyan emberrel legyen, aki semmibe veszi.

Miután ezt elmondta, a nőt még aznap elköltöztette, összepakoltatott vele, és mehetett amerre látott. (ház unokatesómé)

Azóta visszahallottuk, hogy a csaj vérig van sértve, meg miért kellett ennyire eltúlozni, ő csak "építő" kritikát mondott, hogy szerinte nem illik egy férfinak végbőgnije egy temetést.


Nem provokálásnak szánom a kérdést, sajnos ez tényleg megtörtént nem régen.


Mi van az ilyen nő fejében? Miért ő van megsértődve?

Unokatesóm édesanyjával is jó volt a viszonyuk (unokatesóm is meg a csaj is mesélte régebben), miért kellett ezt csinálnia?


Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy ez mégis mire volt jó, pedig szerették egymást. Egy temetésről mégis hogyan juthat valaki ilyen következtetésekre? Mégis mit kéne temetésen csinálni? Fapofával ácsorogni, mintha valami iskolai ünnepség lenne?


Ti mit gondoltok?



2016. febr. 13. 08:56
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a nő úgy mondta, hogy "Nagyon férfiatlannak találtam azt, hogy a temetést végigsírtad mint egy óvodás."
2016. febr. 13. 08:59
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a nő nem normális. Mondjuk fura, hogy ez eddig senkinek sem tűnt fel. Gondolom, ha valaki ilyen lelketlen, az azért másban is megnyilvánul

Férfinak temetésen sírni teljesen normális. Semmi férfiatlan vagy fura nincs benne.

Még jó, hogy nem az én családomban történt ez, mert én tuti pofán vágtam volna a csajt, ha megtudom, hogy így beszól egy szerettemnek.

2016. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%

Mentalitás kérdése, a mi családunk nem sírós, temetésen sem szokás feltűnően sírni, de nem szabály, hanem ilyenek nálunk az emberek. Minimális érzelmi intelligenciával el lehet fogadni, hogy mindenki másképp dolgozza fel a gyászt.

A lánytól durva és önző húzás volt a temetés napján a kapcsolatot kètségbe vonni, ilyet jóérzésű ember nem csinál, még akkor sem ha magában gondolja.

Innentől kezdve egy ilyen jellemű embertől mit vársz? Nem fogja beismerni, hogy hülye volt.

2016. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nettó baromság, amit mondott az unokatesód párja, de ha ennyire nem képes elvonatkoztatni a társadalmilag konstruált nemi szerepekről (aminek nagy százaléka hülyeség és csak problémát generál) akkor gondolom, nem ez volt az első ilyen megjegyzése 6-7 év alatt. Miért ne szabadna egy férfinak sírni? Akkor már nem is férfi? Ilyen párral én sem szívesen lennék, helyesen tette unokatesód, hogy kiadta az útját.
2016. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem hasonlót, de ő is jól megjárta, de meg is érdemli.

Kedves, normális barátját otthagyta a francba, mert mennyire nem férfias, ha valaki ki meri mutatni az érzelmeit. Aztán talált maga mellé egy igazi bunkó "félistent", szó szerint semmibe veszi a csajt. Ha a nőnek vmi gondja volt, le se kakálta. Kitalálhatod, hogy a csaj otthagyta ezt az alakot. És vajon miért? Mert "milyen bunkó hideg barom, akinek nincsenek érzelmei". Ha vannak érzelmei, az a baj, ha nincsenek, akkor meg az a baj. Aki ilyen természettel rendelkezik, az egyedül fog megdögleni.


Jól tette unokatesód, hogy kiadta az útját neki. Keressen is olyat maga mellé, aki majd 2 sallerrel indít, ha a nő nincs kész még a vacsorával. Az gondolom már férfias lenne neki.

2016. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Voltak a 6-7 év alatt kisebb-nagyobb hasonló megjegyzései, de unokatesóm ezt nem vette nagyon komolyan, vagyis nem gondolta, hogy ezt a csaj véresen komolyan gondolja.

Tudom, hogy sosem fogja beismerni a nő, hogy hülye volt, de nem értem, hogy valaki hogy lehet ilyen szinten önző és érzéketlen, hogy egy temetésből is csak annyit fog fel, hogy "jaj mennyire nem férfias valaki mert siratja az édesanyját".

2016. febr. 13. 09:16
 7/27 anonim ***** válasza:
17%

4. Gondolom, nem arról volt szó, hogy könnyezett, hanem hangosan sírt. Létezik a gyásznak olyan formája, ami zavaró annak, aki nincs hozzászokva. Például ha láttál esetleg roma családot halálhírt fogadni, akkor érted, mire gondolok. Ezt negatív megítélés nélkül mondom, létező kulturális különbség.

Ebből kiindulva van olyan gyász, amit az ember teátrálisnak, zavarónak érez, még akkor is, ha tudja, hogy őszinte fájdalom van mögötte.

Más kérdés, hogy emiatt és pláne a temetés napján az anyját gyászoló férfinak szemrehányást tenni semmiképp sem szép dolog.

2016. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Én is ott voltam a temetésen, és nem volt teátrális. Csak simán hallani lehetett a sírást, de hangos sem volt.
2016. febr. 13. 09:21
 9/27 A kérdező kommentje:
Unokatesómék is szerintem (vagyis én úgy láttam, hogy) próbálták visszább fogni a sírást, és magukba "roskadni".
2016. febr. 13. 09:22
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
7. Én a kulturális különbségeket is elfogadom és azt is, hogy mindenki másképp fejezheti ki a gyászát. Gondolom, ebben mindnyájunknak van tapasztalata. De árt valakinek egy férfi azzal, hogy sír az anyja temetésén? Akit ilyesmi zavar, az szerintem a saját fejében keresse a problémát.
2016. febr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!