Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nektek mi volt a leghosszabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi volt a leghosszabb kapcsolat, amiből kiléptetek?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, belehalok :( 6 éves kapcsolatom megy tönkre. Minden rá emlékeztet... Ti hogy éltétek túl?
2016. márc. 26. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Mi okból lett vége?


Csakhogy a kérdésre is válaszoljak, nekem 4 éves kapcsolat volt a leghosszabb, aminek vége lett. Talán azért volt könnyebb, mert barátságban sikerült elválni, és jelenleg is barátok vagyunk.

2016. márc. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

10 év.

Nehéz volt túllépni, de inkább csak a megszokás miatt.

2016. márc. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
7 év. Barátból kapcsolat, kapcsolatból barát. 29f
2016. márc. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

12 év.

Ebből 6 házasság, van két gyerek.


Fura, de kb. egy hét alatt összeszedtem magam. Egy darabig élveztem is, hogy újra szingli vagyok, lehet pasizni meg bulizni. :)

Aztán mire észbe kaptam, komoly kapcsolatban éltem.


Nem szabad összeomlani, az élet megy tovább.

Lehet nekem azért volt könnyű, mert a gyerekek végig itt voltak. Van kihez hazajönni, érzem, hogy szeretnek, számítanak rám, kimozdulok velük.

Egyedül nehezebb.

2016. márc. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

9 év. Én szakítottam, teljesen jogos okok miatt. Így sem volt könnyű túllépni a dolgon a megszokás, a közös emlékek stb. miatt, de szerencsére szinte egyáltalán nem szenvedtem.

Tudatosan csináld te is: kerüld, ami rá emlékeztet. Különböző tőle kapott vagy együtt vásárolt tárgyak a padlásra/pincébe/kukába, hogy ne legyenek szem előtt. Ne hallgass olyan zenéket, amik hozzá kapcsolódnak, és szenvedős-depizős-szerelmeseket sem. Ne nézz olyan filmeket, amiket együtt néztetek.

Írj egy listát a negatív tulajdonságairól, ill. a felmerült és megoldatlan problémákról, amik miatt nem működött, és nincs jövője a kapcsolatnak. Írd össze az előnyöket, amiket most szingliként élvezhetsz, később pedig egy újabb kapcsolatban, ami remélhetőleg sokkal jobb lesz, mint ez volt. Ezeket a listákat tartsd kéznél, és csak nézz rájuk, ha épp megint elkezdenél szomorkodni; vagy rakd ki jól látható helyre, ahol időnként véletlenül is ráesik a tekinteted. (Ez segít a tudatosításban, és megerősít.)

Ne rágódj a sérelmeiden, még ha jogosak is. (Ha mégis szükségét érzed ennek, akkor társaságban tedd, ahol támogatnak lelkileg.)

Ne ábrándozz a "régi szép időkről", sem az újrakezdésről. Nincs "mi lett volna, ha...", és nincs "mi lenne, ha..."

Ha bármilyen formában is tartjátok még a kapcsolatot, és ez téged felkavar érzelmileg, fájdalmat okoz, akkor szakítsd meg a kontaktot legalább egy időre. (Vannak, akik szerint véglegesen a legjobb.)

Csak az első két-három hét nehéz, aztán már sokkal könnyebb.

Tudom, ez nagyon radikális "módszer", de eredményes is. :)

Meg persze az ilyenkor szokásos tanácsok: keress új hobbit, új barátokat, járj el sokat otthonról, sportolj, merülj bele a munkádba/tanulásba.

2016. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

6 év se veled-se nélküled, amiből a végén 2évet voltunk folyamatosan párkapcsolatban. úgy éltem túl, hogy borzasztó volt már a végére, minden egyes nap veszekedtünk, boldogtalanok voltunk, lelkileg nem lehetett már ép ésszel elviselni. a fájdalom mellett éreztem valahol belül, hogy megkönnyebbültem, és a sok rossztól is megszabadultam ezáltal, amit el kellett tűrnöm (pl. piálás, közeli lánybarátok, érzelmek alig kimutatása...)

aztán elég hamar nyitottam, elkezdtem ismerkedni, 1 hónap után lett új párom.


23n

2016. márc. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!! :)


Dióhéjban, hogy miért lett vége: rá kellett jönnöm, hogy mindig is én akartam jobban az egészet. Neki marha kényelmes volt mindig fent lenni a libikókán. Volt megcsalás is (az ő részéről), veszekedések... Az a baj, hogy én még mindig szeretem, sajnos nem tudom kikapcsolni az érzéseim On-ról hirtelen Off-ra. De tudom, hogy magamat is szeretnem kéne. Akárhányszor felmerült, hogy vége, ő rögtön rajta volt a költözésen, elhordott mindennek a barátainak és tulajdonképpen le se tojta, hogy együtt maradunk -e. Én voltam a naiv hülye, aki mindig reménykedtem, és úgy tűnik többet láttam bele ebbe, mint ami volt...

2016. márc. 29. 13:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6 évig voltunk együtt, együtt is éltünk. Már az eljegyzést a gyermekvállalást terveztük. Amikor rajtakaptam, hogy megcsalt. Egyik napról a másikra túltudtam tenni magam az egészen. Azért sikerült mert undorodtam tőle. Tulajdonképpen nem is sírtam utána. Pedig olyan lány vagyok aki mindenen sír. Fura is volt. Ő még a mai napig nem tette túl rajta magát. Lassan fél éve hogy vége, de még most is próbál kibékülni velem. Jelenleg nincs senkim. Egy ideig még nem is szeretnék.
2016. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!9 évnyi együttlét után telt be a pohár nálam.Megcsalt a "párom".Próbáltam az érzéseimet iránta vissza terelni abba a mederbe amiben volt de rá kellett jönnöm hogy nem megy.Fogtam magam és elköltöztem.Így utólag ha vissza gondolok attól féltem hogy egyedül maradok és a kutyának sem kellek majd.Még ha rossz is volt a kapcsolatunk de mégis volt és biztonságot adott.Aztán ez csak úgy megszűnt és kezdhettem mindent előröl.Eltel elég sok idő mire elkezdtem élvezni a függetlenségemet :) És ahhoz is sok idő kellett hogy megbízzak valakiben.De már lassan 1 éve harmónikus párkapcsolatban élek.Adj időt magadnak!!Az a legjobb gyógymód! :)
2016. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
13 év. Én szakítottam mert mindig voltak megcsalások de én hülye adtam esélyt...kár volt de hát 2 gyerek is van. Az utolsónál mikor lebukott egy délutánt meg egy éjjrlt átbőgtem aztán kijózanodtam. 1,5 hónapra rá megismertem a mostani párom - a sors iróniája hogy az ex mai napig nem tudta megemészteni hogy végleg otthagytam :-) Pedig lassan 2 éve már.
2016. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!