Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mennyivel másabb felnőtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyivel másabb felnőtt korban összejönni és együtt lenni valakivel, mint tiniként/fiatal felnőttként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy elméleti kérdés merült fel bennem.

Legfőképp olyanokhoz szólna a kérdésem, akik tiniként, vagy huszon egy-két évesen jöttek össze az első párjukkal és hosszú évekig együtt voltak, majd elváltak útjaik és azóta új kapőcsolatuk van.


Gondolom, kicsit más jellegű az ismerkededés, meg maga a kapcsolat is, ha már az ember kicsit tapasztaltabb, meg benőtt a feje lágya.

Fiatalkorban úgymond sok problémája nincs az embernek suli mellett, vagy ha dolgozik is, otthon él, szabadabban tudja költeni a pénzét, mint amikor már a felnőtt korral járó felelősségek is "terhelik" az embert.


Illetve gondolom, hogy hamarabb eljön a szintlépés, nem csak évekig tartó randizgatások vannak, meg egymásnál alvás, hanem viszonylag "hamar" bekövetkezik az összeköltözés. (tudom, relatív, de ha valakik tiniként jönnek össze, akkor a tanulmányok végéig minimum nem költöznek össze, és itt ugye évekről beszélünk)


Tehát egy igazi felnőtt kapcsolat már más kaliberű (gondolom).


Az érdekelne, hogy egy ilyen kapcsolat nem volt-e fura azok számára, akik évekig az (első) "gyerek" szerelmükkel voltak? Kiváltott-e belőletek hasonló érzéseket a következő párotok? Volt-e ugyanolyan izgalmas az ismerkedési, randizási fázis, tartott-e ugyanolyan sokáig az a bizonyos "rózsaszín köd" ?


Vagy úgy mégis milyen érzés volt? :D


Többször olvastam már itt kommentekben, hogy huszon/harmincas éveire már az ember nem úgy viselkedik, mint egy túlfűtött tini, akiben tombolnak a hormonok.


Lehet, hogy sokan nem értitek a kérdésem, de nem tudom ezt jobban megfogalmazni.


Szóval egyszerűen, röviden, tömören az érdekelne, más érzés-e felnőttként szerelembe esni/szerelmesnek lenni, mint fiatalabb korban?


Tiniként azt látni, hogy a párok szinte mindenhol nyalják-falják egymást, csók-csók hátán, rengeteg szex, ölben ülés, kézenfogva sétálás, stb.


A rengeteg szex nyilván felnőttek esetében is biztos megvan, de a többi? Ilyen korban is vágytok még arra, hogy sokat csókolózzatok, fogjátok a párotok kezét, az ölébe üljetek/öletekbe üljenek, stb stb? (persze ez azokhoz szól, akik az előző kapcsolatukban is igényelték ezeket, tudom, hogy valaki nem ilyen bújós)


Szóval ezekre a dolgokra felnőttként is vágytok, vagy ez a fiatal korral és a tomboló hormonokkal jár(t)?


Ne haragudjatok a hülye kérdésért, de ez most elkezdett foglalkoztatni.


Légyszi írjátok meg a korotokat is, illetve, hogy mennyi ideig tartott az első "tini" kapcsolatotok, és mennyivel másabb a mostani. :)



2020. okt. 7. 07:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt korban már nem gátlásosak az emberek,akár többször is szerelembe esnek.Az már más tészta,ha valaki ilyenkor kapcsolatban él még az is beleszerelmesedik másba.
2020. okt. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Még amikor fiatalabb voltam jóval kb 12-14 akkor beszélgettem egy idősebb sráccal... úgy értem 5-10 évvel idősebb volt. Nagyjából 15-6 éves barátnője volt. Valamilyen témából ez jött ki "Majd megtudod, hogy a fiatal lányok még hisznek a szerelemben, az idősebbek nem." ez tényleg így van.

Ha megnézed egy 15-6-8 éves pár még mennyivel ragaszkodóbb, tud lenni amikor csak egy esetleg két kapcsolata volt. Azok még az "igazi, érdekmentes kapcsolatok".

2020. okt. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A nyalás-falásról csak annyi, hogy tini korban ez inkább a külvilágnak szól. Mutatni kell, hogy ők már olyannyira felnőttek, hogy már szexelnek is és ezt lássa ország-világ. Felnőttként már alapvetés, hogy nem vagy gyerek.
2020. okt. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3-as: nem feltétlen, én sosem szerettem nyilvánosan csókolózni például, legalábbis nem olyan hevesen, mintha épp megd*gni készülnénk egymást.. :D

Viszont ettől függetlenül, volt sok olyan pillanat mint a filmekben, amikor csak úgy néztünk egymásra és jött az a "muszáj" megcsókolnom a másikat érzés.


Ezek egy friss felnőtt kapcsolatban is megvannak, vagy olyankor már nem olyan hevesek ezek az érzelmek? Lényegében engem ez érdekelne.


Én egy elég hosszú kapcsolatban vagyok benne, szeretem a páromat, még mindig kézen fogva sétálunk, stb, de ez a fent említett csókos érzés már csillapodott.

Szájrapuszi, ölelés, ilyesmik persze megvannak, de nem kapom le őt random az utcán, meg ilyesmi.


Az érdekelne, hogy egy friss kapcsolatban jönnek még ilyen heves érzelmek, mint akkor, vagy ennyi idős korára az ember lenyugszik és nem hajtják ennyire a hormonok?


Nem tervezek váltani, hogy ezt "kipróbáljam", csak elméleti szinten foglalkoztat ez a kérdés.


A társaságomból egy pár, akiknek volt egymás előtt már kapcsolatuk, ők például azt mondták, hogy a kapcsolatuk elején sem volt sok csók, sőt, javarészt csak előjátékkor.


Én meg emlékszem még tiniként mennyire izgalmas volt, ahogy vártam, mikor csattan el az első csók, aztán állandóan azt akartam csinálni. :D


Szóval ez az érzés jelen van felnőtt korban is, vagy sem?

2020. okt. 7. 08:12
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi felnőttként is ugyanolyanok voltunk, mint a tinik: félénkek az elején, majd rózsaszín felhős szerelmesek. Szerencsére még minidig ilyen intenzíven szeretjük egymást.
2020. okt. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak arról nyilatkozhatok hogy milyen érzés először 30 évesen összejönni valakivel.


Mivel mindketten felnőttek vagyunk nincs játszmazás, tudjuk mit akarunk és felnőtt módjára meg tudunk beszélni mindent. A céljainkról is őszintén beszélünk mert már nem a kiélés idejében járunk. Szóval nekem kimaradtak a tini drámák meg megcsalások és egyből egy komoly kapcsolatba csöppentem egy értelmes, felnőtt nővel.

2020. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem így 40-en túl lett egy nagyon szerelmes kapcsolatom, és ez teljesen más mint fiatalabb koromban. Soha nem voltam pusziszkodós, pláne nem nyilvánosan, az nekem olyan majomkodásnak tűnt. Most meg mi is nyivánosan csináljuk, és kicsit sem zavar. Szóval, hogy az egyik kérdésedre válaszoljak, ilyenkor is van bőven puszi és csók. De ehhez kell egy megfelelő partner, akivel nagyonis működik a kémia. Pl az exemmel soha nem volt ilyen, pedig több mint 10 évet lehúztam vele, és született egy ikerpárunk is, de valahogy mégsem volt ilyen jó.

Persze ilyenkor az ember már megfontoltabb, nem ugrik bele egyből az összeköltözésbe, nálunk ez még 1,5 év után sem téma. Amikor tudunk találkozunk, vagy telefon, chat. Ilyen korban már szinte biztos, hogy van gyerek egyik vagy mindkét oldalon, ilyenkor erre is kell hangsúlyt fektetni, hogy velük is jóban legyen az ember, mert azért kínos, ha úgy mész oda, hogy ferde szemmel néznek rád. Szerencsére ez mindkét oldalról jól működik, és ez nekem fontos is volt. Tehát ilyenkor már az ember nem csak kettesben, hanem családosan is szervez programokat.

2020. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Kettes válaszolóval értek egyet. A szerelem a tizenévesek kiváltsága, max a korai huszasoké. Az még valódi érzelmekről szól.

Utána érdek van, több-kevesebb szimpátiával. Kell valaki, hogy könnyebb legyen anyagilag, legyen intimitás, később család, társadalmi szerepek ki legyenek pipálva és hasonlók.

A maga módján ez is jó tud lenni, de a szerelemtől távol áll.

2020. okt. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8

Egyedül is meg tudok élni, így megengedhetem magamnak a szerelem luxusát 40 évesen is.

2020. okt. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Tini korban erősen vonzódhatsz valakihez, de az azért nem olyan mély kapcsolat. Eleve nem tartanak évekig, nincs semmi, amivel közösen kell megküzdeni vagy közösen elérni, hiszen még nem vagytok önálló emberek, szülők biztosítanak mindent. Ezek inkább ilyen hormonoktól túlfűtött lángolások.
2020. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!