Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Viszonzatlan szerelembe meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Viszonzatlan szerelembe meg tud szakadni a szív és megtörni a lélek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 29. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Túléled.
2021. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Túléled, én ebben már gyakorlott vagyok, sokáig ez jellemezte a nem létező "szerelmi életemet".

Iszonyúan fáj, belül. Azt hiszed, beleőrülsz abba, hogy talán soha nem látod többé/nem lehettek együtt és a többi. Aztán lassan halványulni kezdenek az érzések. A fő, hogy el kell magad foglalnod. Nem csak munka, hanem otthon is, akár ide írogatsz, akár hobbi, akár túra, séta, csak ott meg tudsz agyalni rajta az a baj. Kitartás.

2021. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A ragaszkodásba, és a birtoklásba tud.
2021. jún. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lekötöm magam minden nap, de így is nagyon fáj ez az érzés. Túl élem persze. Idővel. Sok szép emlékeket őrzök magamban. Nincs senki akinek kisírhatnám magam. Nagyon magányos vagyok. Már nem látom őt soha többé pedig a lelkemet is eladnám érte. Több éve ebben az állapotban vagyok és úgy érezem már nem bírom. Szakembert hagyjuk.


Mivel lehet megszüntetni ezt az érzést hogy hiányzik, a viszonzatlan szerelmet?

2021. jún. 29. 13:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi történt konkrétan? Ismered is, vele is voltál? Nem csak egy idealizált dologba vagy beleesve?
2021. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem idealizáltam.
2021. jún. 29. 14:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Megszűnni/könnyebbé válni a fájdalom a tapasztalásból nyert tudatos megértésből, és az abból következő nézőpontváltással tud.


A hiány mögött nem a másik szeretése húzódik meg, hanem a saját-személyes komfortérzet iránti vágy, egyfajta "legyen úgy, ahogy én akarom, ahogy NEKEM jó" megélés, és ha ez nincs így, akkor szenvedek. Ez sokszor független attól, hogy a másik mit akar, mi számára a jó, hisz a szeretet nem birtokol, hanem elfogad, és képessé tesz az elengedésre.


Ha megtudod valósítani magadban a birtoklástól, és ragaszkodástól mentes valódi szeretetet felé, akkor tudod elengedni, és megszűnik a birtoklásvágy tárgyának(a másik személye) nem birtoklásából származó fájdalom.


Két dolgot lehet csinálni a szenvedéssel:


1. Szenvedve szenvedni


Vagy


2. Szenvedve fejlődni


A fájdalom egy olyan evolúciós ajándék, ami az életet szolgálja, és ilyen formában értünk van. Ha egy izzó sütőlapra tenyerelsz, de nincs fájdalomérzeted, akkor nem fogod észrevenni, hogy a kezed a hó hatására szétroncsolódik, és helyrehozhatatlan sérülést szenved el. Ezzel párhuzamosan az érzelmi életünk is hasonlóan működik, ahol az érzelmi fájdalom szolgálja a minket már nem támogató, negatív helyzetek elengedését. Az elengedést gyakorolni kell, hiszen csecsemőkorból hozzuk a fogóreflexet.


Nagyon fontos még valamit tisztázni. Ha ez a szerelem egyoldalú, és viszonzatlan, akkor az nem valódi. Amíg nem engeded el, addig nem keletkezik hely egy méltó társnak, akivel az érzelem kölcsönös, és van jövője a kapcsolatnak.

2021. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem xd


ezt a sóvárgós 'crush' dolgot a tinikorral együtt el kellett volna nőni...

2021. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fejben dől el, olvass sok önfejlszető könyvet, jegyezd ki, és tartsd fejben a jó gondolatokat. Nézz olyan filmeket, sorozatokat ilyen témákban, amiknek tanulsága van. Olyan lesz a hangulatod és a lelkivilágod, amilyennek látod a világot. Ezért jó az, ha nem szűklátókörű az ember, mert akkor nem ragad bele ilyen "érzelmi mocsarakba".
2021. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!