Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit gondoltok erről az 5 éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről az 5 éve tartó viszonyról?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Van egy 5 év tartó viszonyom egy férfivel. Tini korom végén ismertem meg és nagyon mély érzéseket kezdtem rövid időn belül táplálni felé. Ő volt az első pasi az életemben. Az elején kb 1-1,5 hónapig minden szép és jó volt, természetesen apróbb vitákat leszámítva. Aztán közölte, hogy semmit nem érez irántam. Csak szexre kellek. Annyira ragaszkodtam hozzá, hogy nem érdekelt és beletörődtem és mindig pattantam ha hívott, . Egyrészt mert őrülten szerelmes voltam, a másik meg hogy hihetetlen jó volt a szex vele. Sokszor megalázott. Titokba találkoztam vele, mert a családom ezt nem engedte volna. Tényleg mindent megtettem, csak hogy boldoggá tegyem és kapcsolatba lehessek vele, az sem érdekelt ha a szükségleteimet háttérbe kell szorítanom. De ennek az eredménye egy 5 éve tartó szexkapcsolat. Ami a mai napig szenvedélyes és izgalmas. Vannak ki nem élt vágyaink. Ez is kicsit összetart úgymond minket, mert ezeket szeretnénk közösen megélni. Viszont neki volt 2 komolyabb kapcsolata az 5 év alatt és sok rövid viszonya más nőkkel. Számtalanszor lezártuk már, de egyszer sem én miattam. Mindig ő mondta ki. Akkor volt hogy csak 1-2 hétig de volt hogy hónapokig nem beszéltünk, találkoztunk. Mikor végre érzemileg kezdtem leválni róla és a tanulságot levonni. Újra megjelent. És magamra se ismerek de mint valami drog úgy hatott rám, csak egy üzenete is. Kezdődött előlről. És ez többször megismétlődött. Közben néhányszor elhangzott tőle hogy kötődik hozzám, de nem szerelmes. Megelégeltem idén. Letiltottam. Kétségbeesetten (rá nem jellemző módon reagált, hogy miért). Elmondtam. Pár hét múlva feloldottam, mert elgyengültem. Észrevette keresett, majd közölte hogy zárjuk le. Annyira normális stílusban tette ezt (korábban folytonos mocskolódás ilyenkor stb.) hogy én ezt komolyan vettem. Az érzéseim elég jelentősen csökkentek. Elkezdtem tovább lépni. Nem szomorkodok, végre sikerül feldolgozni és tovább menni. De ismét megjelent. Miért csinálja? Miért nem hagy már békén, ha ő akar folyton elmenni? Miért jön vissza?

Nem valószínű hogy találkozóig eljutnánk mert olyan szinten fáj visszagondolni az elmúlt 5 évre hogy belepusztulok, de kötődök hozzá és brutális vonzódok hozzá testileg. De nem tudnék vele már lefeküdni mert abba bele szakadna a szívem. Mindig azt hittem idővel elmúlik de nem. Volt valaki hasonló helyzetben? Mit kellene csinálnom?


2023. febr. 28. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos vonások kísértetiesen hasonlítanak az én sztorimhoz: az 5 év, a lezárások a részéről, aztán mindig, MINDIG visszajött, és mindig ő...

Szerintem szükségük van a rajongásunkra, simogatja az egójukat. Le kellene tiltanunk őket, és nem elgyengülni, hanem továbblépni. Nehéz...

2023. febr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Nők ☕
2023. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Tallonban tart. Nem akar komolyan de el sem enged. Igen a rajongás az amire szüksége van. Én középkorú nő vagyok. 30 évesen mentem férjhez. 30+ születtek a gyerekeim. Hát valami ilyesmi történt velem is fiatalon mint veled.
2023. márc. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott vagy a polcon. Ha éppen nincs más, akkor levesz.

Engem az ilyen mentalitás ingerültté tesz, és a második esetben elküldöm a francba.

2023. márc. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak függőség mindkét részről. Le kellene állni a "szerről" és elmúlna minden, vállalva az elvonási tünetek minden kellemetlen részét.
2023. márc. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld magad egy koszos lábtörlőnek, minden nap beleletörli a lábát, de te neki arra sem vagy jó, hogy felvállaljon és te legyél "A barátnője". Te csak a sokadik vagy a sorban, valahol leghátul. Ezt érdemled? Ezt szánod magadnak folytatásként is?

Egyszer azt írtam valakinek, hogy keressen valakit aki csak őt szereti, és megköszönte. Te még nem tudod, milyen szeretve lenni, mert eddig ezt a hasznavehetetlent helyezted magad elé, te magadat lábtörlő sorsra ítélted. Most fogd nagad és dobd ki, ne nézz hátra és keresd meg az önbecsülésedet és szeresd magad jobban, mintsem valakinek a levetett kapcája legyél.

2023. márc. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont neki volt 2 komolyabb kapcsolata az 5 év alatt és sok rövid viszonya más nőkkel. "

Röhejes. Az a" 2 komolyabb " is csak futó téma volt, akkor is ha 2 hónappal tovább tartott a többitől.

Komoly kapcsolatnál nem viselkedik így egy ember, csak futó dolgoknál.

2023. márc. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra hogy már 5 évet elvett az életedből ez az ember!

Ezt az 5 évet egy másik pasira is szánhattad volna aki komoly kapcsolatot vagy akár házasságot is akarhatott volna tőled.

Így meg a semmire elment 5 éved amit már soha nem kapsz vissza.

Ez az ember téged CSAK HASZNÁL. Nem vagy más neki csak egy szexuális segédeszköz, amit elővesz amikor úgy gondolja, és eldob amikor éppen van más nő akivel lehet szórakozni.

Egy biztos ő nem szeret téged, csak saját magát.

Nem akarom diagnosztizálni (azt csak szakember teheti), de a viselkedése nagyban hasonlít a nárcisztikusokéra. Amíg isteníted megadsz neki mindent (figyelmet, szeretetet, rajongást, piedesztálra állítod) addig téged használ, amikor jön egy másik nő aki úgyszintén ezt csinálja vele, akkor meg az kell neki. Ezért csinálja ezt a "kellesz-nem kellesz" játékot veled. Elővesz amikor neki úgy kényelmes.

Ezt a nárcisztikusoknál visszaporszívózásnak (hoovering) nevezik.

Ez a kifejezés arra utal, amikor az áldozatot, aki megpróbál a nárcisztikussal szakítani vagy tőle eltávolodni, visszaszívja a kapcsolatba átmeneti, jó viselkedésével, megígéri hogy megváltozik.

Szüksége van a figyelmedre, a szexre, a rajongásodra stb, de csak egy használati tárgy szintjén. Kb. amennyire egy mosógépre van szüksége. Használja mert szereti ha tiszták a ruhái, ez kell neki a mindennapi komfortérzetéhez. De csak ennyi. Ha nincs hiányzik, ha meg ott van akkor csak használati tárgy szintjén.

2023. márc. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen amikor úgy kezdtem tisztán látni milyen helyzetben vagyok, nagyon nehezen tudtam elfogadni, hogy valóban 5 évet kidobtam a kukába. Ha nem is nárcisztikus, de valamilyen személyiség zavara biztos van. Mert volt, hogy megbántott láttam rajta hogy nem akart de bocsánatot soha nem kér tőlem. Úgy gondolja ha eltűnik 1-2 hétre és újból megjelenik, akkor az el van felejtve. Két nagyobb vitánál kért elnézést és ismerte el hogy nem így kellene viselkednie. Az egyik barátnőjének beszélt is rólam, hogy velem milyen a viszonya és ezt folytatni szeretné velem, úgy hogy ők együtt vannak. Ezen nem csak a csaj de én is kiakadtam. Így ott semmire nem reagáltam amíg azzal a csajjal együtt volt. Értelmes nőnek tartom magamat, egyébként ő is egy több diplomás férfi. Nagy jól kommunikál, kivéve velem. Sosem nyílik meg úgy igazán. Én számtalanszor vevő lettem volna arra hogy leüljünk megbeszéljük, elfogadom hogy nem viszonozza az érzéseimet csak szerintem érdemlek annyit hogy normálisan legyen ez velem közölve. Nekem így lenne könnyű tovább lépni, hogy nincs bennem harag. Tavasszal kölcsönösen jó volt ez a viszony. Vizsgaidőszakban rengeteg erőt adott, hogy napi szinten több órát beszéltünk. Ő ébresztett reggel. Neki is jó volt, hogy bármikor hívhat. És akkor a szex úgy mond mellékes lett. De utána jött a nyár elment bulizhatni, szórakozni, dolgozni és megismert egy másik nőt. Nekem igazából tavaly tavaszi időszak hiányzik a legjobban. Annak ellenére, hogy tudom mi a jó út. Igyekszem azon maradni. Ignorálni őt. Néha nagyon erősen rám tőr, hogy hiányzik és bánni fogom később ha teljesen megszakítom a kapcsolatot vele. Mert próbáltam közben mással tovább lépni. De akárki jött az életembe ilyen erős vonzalmas senki nem váltott ki belőlem.

Aki volt hasonló helyzetben és most már családja van vagy eltelt több mint 10 év ott elmúltak az érzések? Vagy még hiányzik neki az adott személy?

2023. márc. 1. 11:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon a válaszokat. Megy mindenkinek a zöld kéz. 😊
2023. márc. 1. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!