Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » A kölcsönös vonzalom alapján,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kölcsönös vonzalom alapján, de a másik fél erős vonzalma okán kialakult szerelem ugyanolyan mint a "plátói" alapon indult szerelem?

Figyelt kérdés

Van egy önismereti dilemmám a friss párkapcsolatomban.

Korábban csak a plátói szerelmet ismertem, mert sosem volt lehetőségem megélni a kölcsönös szerelmet. Most viszont leginkább a nő kezdeményezésére jött létre ez a kapcsolat ahol viszont ezt nem előzte meg olyasféle plátói vonzalom előtte, mint amit több lánynál éreztem régebben.

Viszont itt is szerelmesnek érzem magamat, csak tudom hogy az érzelem amit érzek egy reakció a másik fél vonzalmára.

Az önismeretem révén tisztában vagyok vele hogy ez a vonzalom jórészt nem belülről fakadt, hanem az agyam reagált a helyzetre amit egy nekem valóban tetsző (vonzó) és jellemben is megfelelő nő teremtett számomra.

Ez ugyanolyan érzés mintha eleve szerelmes lettem volna?



2023. aug. 26. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazt érzed, mint amikor egyoldalú volt a szerelem? Nem, igen, is-is? Tök mindegy, hagynod kéne a lányt, mert nem vagy szerelmes és tudod is ezt a tényt nagyon jól. Tudod milyen rossz a viszonzatlan szerelem, akkor miért bünteted a lányt, húzod mindkettőtök idejét?
2023. aug. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"nem vagy szerelmes és tudod is ezt a tényt nagyon jól."

Ha így lenne így írtam volna

De közben azt érzem hogy szerelmes vagyok. Ő jár a fejemben folyton, csakis rá vágyom igazán, meg vagyok zakkanva érte. Vele akarok lenni és hiányzik ha fél napot vagyok nélküle. Nem tudom jobban kifejezni amit érzek

2023. aug. 26. 09:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor szerelmes vagy.


De ha az vagy, akkor mit gondolkodsz baromságokon? Élvezd, hogy végre kölcsönös az egész!

2023. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is, borzasztóan túlkomplikálod az egészet, nagyon nem egészséges dolog.


Vagy élvezd a kölcsönösséget, vagy ne kezdj bele párkapcsolatba úgy, hogy képtelen vagy elengedni magadat.

2023. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem ugyanolyan. A plátói szerelem során nem a valódi embert szereted, hiszen nem is ismered, hanem egy alomkepbe szeretsz bele, azt idealizálod. Nyilván könnyebb azt szeretni, mert az álomkep sosem hibázik. De az nem valódi szerelem, sosem lesz viszonozta. Az igazi szerelem az, amiben most vagy. Úgyhogy ne rontsd el ilyen fölösleges tulagyalassal.
2023. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondolsz. Hogy nem az volt, hogy megtetszett, beleszerettél, összejöttetek, hanem észre se vetted őt, ő rádnyomult, összejöttetek és ennek az lett a következménye, hogy beleszerettél.

Szerintem lényegtelen a sorrend. Így a válasz szerintem az, hogy ugyanolyan.

2023. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"De az nem valódi szerelem, sosem lesz viszonozta."

Igazából én is ezt gondolom

Ezért mondtam korábban azt hogy még sosem voltam szerelmes az életemben.

De korábban azt is képzeltem hogy az igazi viszonzott szerelem egy plátói lángolásból indul ki, abból kell kiindulnia. És most olyan furcsa az hogy ezt szimplán egy másik ember az odaadásával is kitudja váltani, nem kell hozzá hogy eleve (jóértelemben) megborzongjak a hangjától, elolvadjak a mosolyától és minden szempontból tökéletesnek lássam.

Mint ahogy a plátói érzések esetében volt.

Ezt a mostanit pedig szerelemként, de úgy másként élem meg, ami különös a számomra

2023. aug. 26. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell abból kiindulni. Optimális esetben kölcsönös vonzalombol indul.
2023. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!