Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ez lenne a tökéletes / betelje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez lenne a tökéletes / beteljesült szerelem?

Figyelt kérdés

[link]


Robert Sternberg szerint többféle típusú szerelem létezik, de egy számít igazán teljes értékűnek: a tökéletes szerelem, amelyben megvan az intimitás, a szenvedély és az elköteleződés.


Két hónapja vagyok együtt a párommal és magam is nehezen hiszem el, de ránk tökéletesen illik ez a leírás. Még sosem éreztem ilyet senkinek. Már az első perctől kezdve úgy érezzük, mintha már évek óta ismernénk egymást, szinte lelki társak vagyunk. Két hónap alatt egy zavaró, negatív tulajdonságát sem fedeztem fel, sőt: mindenben olyan, mint amilyen embert kerestem magam mellé: férfias, de mégis törődő és gyengéd, külsőre is férfias (magas, szőrős, gyönyörű szemei vannak), emellett a belső értékeink is hihetetlenül egyeznek: közösek a hobbijaink, azonos nézeteink vannak, hasonlóak az életcéljaink, elképesztően nyugodt, türelmes típus, aki ráadásul nagyon elköteleződött az irányomban. Emellett a szex is pont olyan vele, mint ahogy a vágyaimban szerepelt, mindenben kielégítjük egymás vágyait és elképesztően vonzódunk egymáshoz. Komoly, érett ember, úgyhogy hamarosan össze is költözünk, mert mindketten a "lakva ismerszik meg az ember" hívei vagyunk.



dec. 15. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát tökéletes.

Mi a kérdés?

Vagy csak dicsekedni akartál?

dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Létezik, hogy két ember tényleg ennyire egymásra talált? Ez nekem már egy kicsit a túl szép, hogy igaz legyen kategória, de persze kiélvezem minden percét. :) Szeretném hinni, hogy ez annak a jele, hogy ez egy nagyon hosszú, akár élethosszig tartó kapcsolat lesz. Mit gondoltok, ezek a megfelelő alapok hozzá?
dec. 15. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne olvass ilyen vadbaromságokat.


"a tökéletes szerelem, amelyben megvan az intimitás, a szenvedély és az elköteleződés."

Ezt úgy ahogy van, töröld a tudatalattidból. Nincs az ilyen üres, semmitmondó, alaptalan baromságoknál mérgezőbb.

Ne érts félre, én IMÁÁÁÁDOK kategorizálni, összemérni, mércéket felfedezni és használni, de ez a mondat, ahogy van istenkáromlás.


Neked meg vééégtelenül örülök. Kívánok neked minden elképzelhető és elképzelhetetlen boldogságot. Ha érzed, hogy igazán 1 buborékban vagytok, hát hajrá. Tiétek a csoda, teremtsétek tovább! Viszont azt tartsátok észbe, hogy ahogy magunkat is kéne gyakorolni, úgy a párkapcsolatainkat is kell. A benne lévő érzelmeket, viselkedési formákat, mind edzeni és gyakorolni kell. Akkor már szinte mindegy is az alap, ami ha nálatok igazán briliáns, akkor cél a csillagos ég, és tovább.

dec. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Javítanám magam. Most hogy rákerestem erre az amerikai idiótára, aki pszichológusnak hazudja magát, igazából nagyon tetszik ez a diagram, csak sajnos ez olyan, mint valami bölcs irat. Ha olvasod semmit se értesz belőle, mintha programok kommunikálnának, de te csak a sok 0-t és 1-t látod. Senkinek se ajánlanám ezt az embert. Ha valaki annyira elhivatott, hogy olyan mélyre ássa magát egy témában, hogy az ő írását értelmezni legyen képes, akkor ezerszer inkább más felé kutasson. Ha meg nem annyira elhivatott, akkor jön 99,9%ban jön az, ami nálad, hogy azt se tudja, mit olvas. Ez a diagram a valóságnak egy nagyon nagyon leegyszerűsített formája. Igy ahogy van, nem is amit leírsz, hanem amit neten találtam, egyszerűen csak ostobaság, és nem létezik, hamis. Amúgy alapjaiban van benne igazság. Mármint abban, amit én értek.., abban van igazság, de még úgy is egy nagyon fura rendszer. Ha már dolgozol valamin, miért egy ilyen alacsony minőségű diagrammot hozol létre, aminek a szavait az emberek 99,9%a nem fogja egy rendszerbe állítani?? Ennek semmi értelme.. Na de hát amerika szóval..., értelmet nem ott kéne keresni, ahogy azt mondták nekem mindig.
dec. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt mondanám, hogy két hónap után a kapcsolatok túlnyomó részében mindez megvan. Magától. 1 év után már dolgozni kell érte. Ha még öt év múlva is meglesz az intimitás, a szenvedély és az elköteleződés mindkét fél részéről, akkor már lehet "igazi szerelem"-ről beszélni.
dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2hónap?? Tali ugyanitt 8év múlva ilyenkor.
dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!