Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Adnátok második esélyt valakin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adnátok második esélyt valakinek aki megbántott? Kifejtem.

Figyelt kérdés

A kérdésnek az én életemben jelenleg nincs gyakorlati vonatkozása, de felvetődött bennem a kérdés, hogy vajon érdemes-e második esélyt adni valakinek. Tudom, ez sok mindentől függ.


Most NEM arra gondolok ha egy emberek kifejezetten szándékosan rombol téged, nem lelki és/vagy fizikai bántalmazásra gondolok, szóval ennél enyhébb dologra. Nem megcsalásra!


Nem is olyanra, hogy mondjuk lekövérez, vagy nem ízlik neki a bablevesed, fene se tudja.


Hanem olyanra, amikor mondjuk valakinek van valami baja, problémája az életében amit esetleg nem dolgozott fel és ezt mondjuk akaratlanul rád vetíti ki, rajtad csattan. Beismeri, belátja, bocsánatot kér stb., de ettől még Te rosszul érzed magad, megbántva stb.


Ez a fenti csak egy példa, de hasonlókra gondolok.

Ilyen/hasonló esetekben, adnál egy második esélyt az illetőnek HA már rendbe tette magát?

Mi az a tűréshatár ami belefér, amivel nem alázod meg magad, amivel nem értékeled le saját magad?


A vélemények is érdekelnek, akár saját tapasztalatok is, bármi.


Inkább a jövőre nézve is kérdezem olyanoktól akik sokat tapasztaltak, de bármi jöhet:)



márc. 14. 14:32
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ha egy ember*
márc. 14. 14:32
 2/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagyok se mazochista, se pszichiáter. 7 évig ittam a levét a gyerekem apjának a rossz gyerekkorából adódó problémáinak.
márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted érdemes minél "szigorúbbnak" lenni és nem adni még egy (nem végtelen) esélyt valakinek?
márc. 14. 14:38
 4/25 anonim ***** válasza:
58%
A legtobb esetben felesleges a masodik esely intezmenye. En a bunozoket sem engednem vissza a tarsadalomba, komoly pszichologiai teszt nelkul csak azert, mert leult x evet. Parkapcsolatnal ugyanez. Bemondasra ma mar semmit nem szabad elhinni. Ha jart 2 evet pszichologushoz, akkor az mar valami, de akkor is inkabb masik kapcsolatot keressen, ne olyat, amit mar tonkretett.
márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen volt, sokszor jártam így.


Eljutottam oda, hogy ne bocsássak meg olyanoknak akik folyamatosan csak megbántanak. Bár én már meg sem tudok bántódni, csak szimplán aki rombol azt kivágom az életemből.


Így ha egyszer megteszi oké, megesik. Beismerte, hogy hülye volt. Ha újra megteszi akkor pedig... nem fogom hagyni.

márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen csak kapcsolatra gondolok. Akár arra ha megismertetek valakit akivel egyértelmű volt a kölcsönös vonzalom, de nem lett kapcsolat. Adnátok-e később esélyt arra, hogy jobban megismerjétek egymást (amiből vagy lesz valami vagy nem) , vagy már eleve azt is hagynátok? Az ismerkedést.
márc. 14. 14:45
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem erre nem tudok pontos választ adni, mert függne az akkori lelki állapotomtól, érzéseimtől. De úgy gondolom hogyha nem olyan komoly a probléma pl. félreértés történik akkor megérdemli a másik azt hogyha szeretné magyarázza el hogyan értette. Nekem is jól esne fordított esetben. Vagy ha példának okáért nem írt annyit mint én szeretném, nem érdeklődik akkor kapna második esélyt. Harmadik esélyt nem kapna!

Viszont a lelki traumák már nem "laza" szcenárió, ha nem menne el magától szakemberhez én nem nyűglődnék vele. És ha nem használna a terápia olyan esetben sem maradnék mellette.

márc. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

Feleslges. Nem változnak ugysem.

Jellembeli hibáknál nincs olyan hogy esélyt adni.

A jellemek szemelyiségek az emberekben azok fixek.

Max tünetileg kezelhetők a dolgok. Pl bántalmazó ne verjen már agyon de attól még bántalmazók maradnak.

márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Kifejezetten kiemeltem, hogy nem olyan komoly dologra gondolok, mint egy bántalmazás, mert számomra az nem kérdés.
márc. 14. 15:09
 10/25 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben ha tényleg akar változtatni.
márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!