Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerelemben létezik a valódi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelemben létezik a valódi feltétel nélküliség?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a pár mindkét tagja teljes lényében olyan, hogy egymásnak ideáljai. Ebben az esetben lehetne mondani, hogy önmagukért szeretik egymást száz százalékban. Mégsem tekintem ezt feltétel nélküli szeretetnek, mert egy felnőtt ember tulajdonságai változhatnak. A változás pedig néha azt eredményezi, hogy kiszeretnek egymásból. Ezzel megdől számomra a sírig tartó kötelék képe és nem tudok a szerelemre úgy tekinteni, mint a legerősebb emberi kapcsolatra. Viszont a világ nagyrésze más állásponton van és én megyek "szembe az autópályán." De még ennek tudatában is úgy érzem, a szerelmet túlmagasztalják. Nem látom benne a feltétel nélküliséget. Mindkét nem irányából rengeteg az elvárás. Néha még két, félig idegen kolléga munkakapcsolatát is felszabadultabbnak látom, mint a környezetemben élők szerelmi viharait. Mi a valóság?

márc. 20. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nincs feltétel nélküli szeretet. Ez azt jelenténl, hogy a másik bármit tehet, bárhogy viselkedhet veled, mindent eltűrsz. Egészséges lelkületű emberre ez nem igaz. De ha arra gondolsz, hogy egy pár nehéz időkben is kitart egymás mellett, akkor ebben az értelemben van.
márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Ennyi erővel nincs is olyan, hogy "önmagad" hiszen folyton változol.

A tested kb 7 évente lecseréli minden sejtjét, és jobb esetben a személyiséged is fejlődik, szóval semmilyen szempontból sem ugyanaz az ember vagy a koporsódban, mint a bölcsődben. Hogy szeressen valaki így "téged"?


Nem hiszem hogy létezik ilyen szerelem, és azt se hiszem, hogy jó dolog minden feltétel nélkül szeretni valakit. De ez persze nem jelenti azt, hogy nincs mély, vagy tartós szerelem.

márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem létezik, kizárólag anyukád szeret feltétel nélkül.
márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben az esetben lehetne mondani, hogy önmagukért szeretik egymást száz százalékban. Mégsem tekintem ezt feltétel nélküli szeretetnek, mert egy felnőtt ember tulajdonságai változhatnak."


Nem csak azért feltételes, mert változhatnak, hanem... ha találok egy számomra tökéletes pasit, akkor AZÉRT szeretem, mert nekem pont megfelel. A feltétel nem csak akkor az, ha egy másik miatt felvett tulajdonság, hanem akkor is, ha magadtól vagy olyan.

márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyébként egy nagyon érdekes kérdés.

Nálam a "feltétel nélküli szeretet" azt jelenti, hogy elfogadjuk a másikat a hibáival együtt (nem azok ellenére).

És persze, mindenki változik az évek során, de jó esetben együtt változtok, összecsiszolódtok.

márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból igen, hogy aki nem felel meg abba nem tudsz beleszeretni, vagy jó esetben ki tudsz lépni. Vagyis akivel összekötöd az életed, neki már csak olyan hibái vannak, amit tudsz tolerálni. Ezt mondhatjuk feltétel nélkülinek. Ő is hibázhat, és lehetsz rá nagyon dühös, de eszedbe se jut a szakítás.


Bár az igazi feltétel nélküli szeretet, az majd a gyereke(i)d iránt lesz, akkor is ha néha kiidegelnek.

márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha 100 % ban nincs is akkor am biztos nem tartozik bele az anyagi javak es a statusz.. ha valaki szeret akkor lehet baja mas tulajdonsaggal ami a szemelyhez tartozik de ez lenyegeben onzetlen igy is , mert a legnagyobb dolgokat kizarja ami red flag.
márc. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik. Hallottál már pl. olyanról, hogy a férfi lerokkant, megvakult, stb., és a nő mégis vele maradt? Én sem.
márc. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ilyet kizárólag a gyermekem iránt érzek.
márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!