Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Köztetek olyan,aki 20 vagy 30...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köztetek olyan,aki 20 vagy 30 év után is szerelmes a párjába, házastársába.?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 15:14
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
3# Hidd el, elhagynám őt, de látom, sokat számít az embereknek a szerelem. Te le tudsz feküdni a pároddal úgy, hogy nem vagy belé szerelmes? számomra ez erkölcstelen, mert ez olyan, mintha egy éjszakás kalandjai lennének valakinek.
ápr. 29. 17:52
 12/24 A kérdező kommentje:
2# Nincs igazad a szerelem is tarthat a sírig képzeld el hogy van egy férfi a faluban ahol lakom akinek volt egy felesége de meghalt kb 2 éve több éve házasságban éltek nem tudom pontosan hány év volt de szerintem sok és tudod van egy nő aki össze akart vele jönni de mondta neki hogy nem mert szereti a feleségét hiába meghalt szerinted ha simán szerette szeretné őt akkor nem keresne magának valakit létezik sírig tartó szerelem senki sem szereti az általánosítik őket a neműk miatt szerelem terén viszont úgy veszem észre hogy ezt sokan nem tartják általánosításnak és hogy úgy gondolják ez a természetes egyáltalán nem természetes az emberek nem tesznek azért hogy ez az érzés megmaradjon köztük lehetőleg mind két fél között vannak ugyebár olyan emberek akiknek sikerül akár öregkorukig de vannak akiknél nem és azoknál két okból nem ahogy írtam 1 azért nem mert nem tett azért hogy ez az érzés megmaradjon vagy 2 vagy azért mert nem ő az igazi és a másik félnek sem és nem ő a nagy ő és nem egymásnak lettek teremtve nem fizikai képtelenség nem unalmas a szerelem mert sokszor láttam már más oldalakon hogy azt írták egy idő után az vannak akiknek igen de olyanok is vannak akiknek nem az de akkor nem kell elhinni könnyű általánosítani mintha egy párkapcsolat házasságban nem az a természetes hogy szeretem az adott személyt mintha szülő testvér bármilyen rokon vagy barát lenne ahogy írták a szerelem és a szeretet nem ugyanaz.
ápr. 29. 18:16
 13/24 A kérdező kommentje:
Azaz nem természetes hogy ilyen érzést érez valaki a párja, házastársa iránt.
ápr. 29. 18:19
 14/24 anonim ***** válasza:
88%
1.vagyok. Azért élek vele, mert minden oké. A szex, a magatartása, jó apa, tisztaságszerető, tisztelem, szeretem, mint embert, de nem tehetek róla, a pillangók már nem repkednek a hasamban jópár éve. Hülyeség lenne elvàlni csak a pillangók miatt. Azt megéltem én is anno, most meg ezt értékelem, ami most van. Bp én pont éhen is halnék két gyerekkel albérlet plusz rezsi után, milyen hülyeség lenne a pillangók miatt.
ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%
számodra csak egy nézőpont létezik, mindenki aki mást mondd, az nem tudja jól. Így pedig felesleges veled beszélgetni.
ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%
Azt hiszem, az idei évre megvan a "leghosszabb egybefüggő szöveg írásjelek nélkül" kategória győztese.
ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%

"Meddig tart a szerelem?

Szeretnénk, ha a válasz az lenne, hogy örökké. Azonban ez nem ilyen egyszerű. A szerelemben megfigyelhető nyugtalanságot, csökkent étvágyat és alvásigényt, a szerelmesre beszűkült figyelmet részben a magas dopamin, de részben a magas noradrenalin szint okozza. Ha ez az érzés és állapot folyamatosan fennállna, az nem lenne hosszú távon egészséges.

A szerelem előreprogramozottan olyan 2-3 évig tart, majd átveszi a helyét a kötődés, ha ez azonban nem alakul ki, akkor az érzés elhal.


A férfiakban és a nőkben is egyaránt termelődő oxytocin, és a férfiakban termelődő vasopressin nagyon fontos szerepet játszik a szerelemben: ezek a hormonok segítik elő a kötődést és az intimitást a két fél között.


A szerelem kezdetekor mindenkiben magas a tesztoszteronszint, ezért égnek nagyon magas lángon. Ennek szintje azonban később lanyhul, ahogy átveszi a helyét a kötődés, ez pedig nem véletlenül van így. Hiszen ilyenkor már nem csak egymás után vágyakozunk, hanem tudunk figyelni a munkánkra, önmagunkra és egyéb dolgokra is."


Érted, mi a különbség a szerelem és a szeretet között? És igen, létezik olyan, hogy egy pár sírig szereti egymást, soha nem lesz más párja. A szerelem lobogás, módosult tudatállapot. Elégnél benne. De egy szerelemből kialakult igaz, mély házastársi szeretet élethosszig kitarthat, mindent túlélhet. Vannak ilyen párok, de az ilyen kapcsolat nem szerelem. Jóval több annál.

ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%
#12 De egyáltalán nem biztos, hogy az a bácsi a faluban szerelmes volt olyan értelemben, ahogy te gondolod. Az is lehet, hogy egyszerűen csak nagyon-nagyon szerette a feleségét semleges értelemben, romantikus-erotikus érzelmek nélkül. Ahogy pl. anyádat is szerelem nélkül szereted, és nem tudsz a helyére elfogadni pótanyát a halála után évekkel sem.
ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Mindegy, nem akarok ellenkezni senkivel sem.
ápr. 29. 18:49
 20/24 A kérdező kommentje:
Inkább hadjuk.
ápr. 29. 18:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!