Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Érdemes folytatni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes folytatni?

Figyelt kérdés
10 hónapja együtt vagyok a barátommal és eddig kisebb nagyobb vitákon kívül tökéletesen megvoltunk. Ebben a hónapban már kétszer szakítottunk de mindig összejöttünk mert nem bírjuk egymás nélkül. Nem tudom mi tart minket már össze, mert ő azt mondja nem szeret már úgy mint régen és én is ezt érzem. Szeretet persze van bennem iránta de nem lángol olyan tűzzel, és ő is ezt mondja. Ő az első komolyabb barátom. Egy 3 éve kapcsolatban lévő barátnőm azt mondta hogy a szerelem előbb utóbb átalakul szeretetté. Szerintetek nálunk is ez történt? Érdemes ezt így folytatni?

2012. okt. 23. 12:26
 1/10 anonim válasza:
Persze, egy idő után a szerelem átalakul szeretetté, de nem 10 hónap után. Én egy 4 éve tartó kapcsolatban élek és ebből az első 2 év elég húzós volt.. veszekedések, megcsalások, stb.. De túléltük. Ki tartottunk egymás mellett és most olyan boldogok vagyunk egymás mellett, mintha ezek meg se történtek volna. Sajnos minden kapcsolatban vannak veszekedések, ezeket nem lehet elkerülni. Egy kapcsolat veszekedés nélkül nem is kapcsolat. Szerintem adjatok magatoknak még egy esélyt. Legyetek kevesebbet együtt és akkor majd elkezdtek egymásnak hiányozni és máshogy fogtok érezni :)
2012. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És akkor ezzel mi a probléma? Annyira utálom ezt. Komolyan. "Jajj, már nincs szerelem, jajj, jajj!" Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de minden kapcsolatban így van ez. A szerelem az első pár hónap, fél év, egy év, stb. után elmúlik. De a szeretet, a ragaszkodás megmarad. Ha mindenki csak addig lenne együtt a másikkal, amíg a szerelem tart, kihalna az emberiség, mert mindenki szakítana egy-két év után (vagy még annyi sem), nem házasodnának össze, nem lennének gyerekeik, stb. Nézz körül. Szerinted hány házaspár szereti egymást szerelemből és hány egyszerű szeretetből? Igen, érdemes folytatni, tanuld meg, hogy a szerelem csak egy rövid ideig tartó múló ábránd. Vagy maradj egyedül, mert egész életedben a "szerelem" után sóvárogsz.
2012. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ez rajtatok múlik. Egy kapcsolat sosem csak a lángolásról és happy-ségről szól, igenis küzdeni kell azért, hogy megtartsátok a tüzet! Új programokat csinálni, többször eljárogatni, nem csak a tv előtt dögleni. Legyenek közös élményeitek, kicsit szeressetek egymásba újra és újra.


Ha mindketten tenni akartok azért, hogy jobb legyen, akkor van esély, ha nem, akkor jobb ha most abbahagyjátok. Egyébként én pont azt vallom, hogy az ilyen hullámvölgyek mutatják meg, hogy egy pár szerelme mennyire erős. A hullám hegyet, a boldog pillanatokat bárki képes jól megélni a másikkal, ámde ha jönnek a problémák, azt már nehezebben... Ha valakik ezeken is képesek felülkerekedni, összetudnak dolgozni és megoldani, na akkor szeretik igazán egymást.

Nekem anno 2 év után tört bele hasonló problémába a bicskám, mi akkor már nem tudtunk segíteni a kapcsolatunkon és egyszerűen beletörődtünk, hogy mi nem egymásnak lettünk teremtve, ennyi.

2012. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
attól függ hány évesek vagytok tizenévesek ként nem kéne folytatni miért jó előttetek áll az élet áh...szerintem szakítsatok de végleg.
2012. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én 20 vagyok ő pedig 21.
2012. okt. 23. 12:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Huszonévesen sem érdemes folytatni, honnan tudod meg különben hogy nem találsz-e jobbat? Persze ha ez alatt az idő alatt nem fejlődtél semmit és ezután sem gondolod hogy fogsz, sőt a palid sem, akkor hiába szakítotok, újra összejöttök, és folytatódik az egész elölről. De mi van ha igen? Mi van ha tudsz változni, megerősödni a jó tulajdonságaidban, önmagadra találni? És rájössz hogy másra van szükséged, esetleg találkozol egy sráccal és csak egy emlék marad a mostani, ráadásul örülsz is a továbblépésnek.

Ilyet, hogy "nincs kapcsolat veszekedés nélkül", az mond akinek még nem volt, és nem is tudja emiatt anélkül elképzelni. Azt se hiszem hogy bárminek át kéne alakulnia bármivé, ezek is tévedések, rossz beidegződések. Hadd ne mondjam ismerek és ismertem olyan párosokat akik évek, évtizedek után is óriásiakat szexelnek, és nem úgy ülnek egymás mellett mint két zsák krumpli. Hogy a többség nem ilyen? Na ez igaz.

Szóval szakítsatok bátran, sokkal könnyebb lesz egyébként már pár hét után. Gondolom akkor is minden nap beszéltek telefonon meg így-úgy mikor épp "szakítottatok". Ne.

2012. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mások meg sokkal nagyobb problémákkal küzdenek, és mégse fordul meg a fejükben, hogy szakítsanak. A problémák elől nem menekülni kell, hanem megoldani őket.

Ha egyébként kiegyensúlyozott a kapcsolatotok, akkor nem érdemes szakítani. Tudod, a könyveket is toldozgatjuk-foldozgatjuk, ha már szakadozott, de használni szeretnénk.

10 hónap után átmenni megszokásba azért szerintem is durva. Nálam másfél év után jött el ez az idő az előző hosszú kapcsolatomban. Na azt már tényleg csak a távolság tartotta össze.

De a mostani párommal nincs ilyen gondom, 7 hónap után is úgy lángol a szerelem köztünk, mint a 3. héten.

Akkor kell szakítani, ha megoldhatatlan problémákkal találod szemben magadat, vagy ha már el sem tudod képzelni vele az életedet. Ha már semmi örömet nem jelent vele lenni.

2012. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Velem nincs ilyen gond, mindig örülök neki ha vele vagyok és jól érzem magam. Elméletileg ő is... nem értem őt igazából... De ha kiszeretett belőlem mért nem képes rendesen szakítani. A 2 szakításból mind2szer ő jött vissza. Egyébként ezek a szakítások csak fél napig tartottak. Estére mindig visszajött...
2012. okt. 23. 14:39
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként mindennap találkoztunk szinte a 10 hónap alatt. Nemrég veszítette el a munkahelyét, abban az időszakban míg volt munkája és nem tudtunk folyton találkozni minden szép és jó volt...
2012. okt. 23. 14:42
 10/10 anonim válasza:

Sajnos néha ez is rossz, ez is tönkre vágja a kapcsolatot... hogy mindig együtt vagytok. Külön is kell lenni, hiába rá értek mindketten. A barátaitokkal is kell lennetek. Meg kell találni a középutat. Nem kell hetekig külön lenni, elég 1-2 nap és máris máshogy fogtok a másikhoz hozzáállni :)

Ha meg együtt vagytok, akkor igen, sok programot kell csinálni, ne mindig ugyanazt, mert az egy idő után unalmas lesz mindkettőtök számára :S

2012. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!