Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mit gondoltok erről, és mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről, és mit tennétek a helyemben? Ez pusztán csak zsarolás a szülő részéről, vagy változtatnom kéne?

Figyelt kérdés

tizenhat éves vagyok, tizedikes és gyűlölöm a tanulást, az iskolát - és az oktatást. egyszerűen nem bírok leülni magamtól és tanulni, átnézni a dolgokat. a reáltantárgyakat egyszerűen csak nem értem, a többihez meg nincs kedvem, hogy olvassam és bemagoljam. ennek szerintem a legnagyobb oka az, hogy egyáltalán nem is érdekel az, amiről szó van. hiszen, ha olyan dolgot kéne tudnom, ami érdekel, simaügy, azt beszippantja az agyam, de egyébként minden mást lesz.rok és ez egy hatalmas probléma.

nem mondom, hogy tanulási zavaraim vannak, hacsak a lustaság nem az, de azért tény az is, hogy a 'lusta' címszó mellett vannak gondjaim, de ne menjünk bele. a legnagyobb probléma valójában az, hogy már több mint egy éve van egy barátnőm, csak messze lakunk egymástól és hétvégénként tudunk találkozni. anyukám azt találta ki régebben már, hogy ha egyest kapok, akkor nem mehetek hozzá. ezt így megszabta... ilyenkor a barátnőm jön, csak nekem olcsóbb, ezért ez egyszerűen nem megoldás. van, mikor anyukám enged, de van, mikor tényleg szimplán el vagyok tiltva.


én (talán mert kamasz vagyok) zsarolásnak és nagy g*ciségnek érzem, hogy ezt csinálja, de valamilyen szinten megértem, mert ösztönözni akar. szeretem a barátnőmet, mindennél jobban, és próbálok is tenni a helyzet ellen, de a tanulás hatalmas ellenségem, és nem megy... pedig mennie kéne. állítólag nem vagyok hülyegyerek, azt mondják, hogy ha odatenném magam, akkor menne. nem tudom. nem vagyok rá képes, ha nem érdekel, hiába tervezem el.

de mások mit tennének? vagy ez tényleg rosszindulatú dolog a szülőtől? tudom, a legtöbbek szerint egyszerűen kussoljak és takarodjak tanulni, de... úgy érzem, hogy nem így működik... lehet offolva leszek, viszont kíváncsi vagyok a válaszokra mégis.


anyával nem tudok más megoldást megbeszélni. nagyrészt egyértelmű, hogy én tehetek az egészről.



2013. febr. 10. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen változtatnod kéne. Bár igaz, hogy anyukád nem a legjobb megoldást választotta az ösztönzésre, de azt mindenképpen tudnod kell, hogy nem azért csinálja, hogy veled kib*sszon, hanem mert azt szeretné, ha vinnéd valamire.

Egyébként tényleg nem tűnsz hülyegyereknek, egészen értelmesen írsz.

2013. febr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy hogy az iskolai eredményeddel mit szeretnél kezdeni. Mert ha pl komoly pénzeket akarsz keresni akkor érdemes ráfordítani időt. Ha viszont megelégszel egy 100 ezer forintos havi fizetéssel pl mint autószerelő akkor ráérsz majd a szakmát tanulni. Szüleid amúgy csak azt akarják hogy jó állásod legyen jó fizetéssel mert ebben az országban tudod senki sem keres jól aki nem végzett el min egy egyetemet.
2013. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tipikus pubi!

Csak az a gond hogy Anyunak igaza van, húzzál tanulni.

A mai világban ha csak nem vagy aranyifjú 16 évesen a segged ki van. Most alapozd meg a jövődet!

2013. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak igaza van, de én teljes mértékben megértelek. Én is rühellek tanulni, utálom a sulit és az egész rendszert. Anyáék először azzal próbálkoztak, hogy eltiltottak mindentől, de engem nem érdekelt. Mentem akkor is mindenhova. Később anya azt mondta, hogy jó akkor csináljak amit akarok, én rontom el az életem, őt nem érdekli, de hozzá ne forduljak segítségül. Ez rosszul esett és végül ez hozta meg az eszem. Mostmár próbálok jobban tanulni. Lényeg az, hogy fogd fel nem azért tanulsz, hogy anyukád ne tiltson el a barátnődtöl, hanem azért hogy késöbb jó életed legyen. És ha a jövő nem is foglalkoztat még annyira, akkor vegyél erőt magadon és csak gondolj arra, hogy lehet hogy hétköznap rossz mert tanulni kell, de aztán jön a hétvége és együtt lehettek. És tudom hogy nehéz, mert én is azon az állásponton vagyok, hogy minek taulni a felnőtt korom úgy is el lesz cseszve a sok munka miatt, legalább most szórakozzak. Én ezt gondolom mégis erőtvettem magamon. Neked is muszáj lesz. Főleg, hogy azt mondtad még eszed is lenne hozzá.
2013. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hú pont ez a problémám. Még a barátnőmmel is ugyanez a helyzet. Bár én bármikor átmehetek. Ö fentlakik Pesten én meg egy 40 kilométerre. Tanulással nekem is gondom van. Házikat sincs kedvem csinálni. Van h szimplán puskázok ha tudok. Amikor leülök tanulni az azért van mert annak a dogának tényleg jól kell sikerülnie. Nem tudom mi van velem mert régen jó tanuló voltam. Most próbálom összekaparni magam. Ösztönözzön a barátnőd, ha tényleg szereted. Meg az hogy rendes munka is kéne ha tovább akarsz tanulni kell a jó jegy. Nemtudom. Észre kell venni a tanulásban a jót is, bár nincs sok. Ez az én véleményem, ha érdekel. :/ 16/F
2013. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az élet úgy működik, ha dolgozol, ha teszel a jóért, az beérik és meglesz a jutalma.

Pl. ha nem dolgozol, mert azt mondod nincs kedved, akkor nem kapsz pénzt. Ha nem kapsz pénzt akkor nem tudod kifizetni a rezsit vagy pl. a tv-t vagy internetet. És akkor sírhatsz a szolgáltatónak, hogy ez nem igazságos... Nem fogja meghatni a dolog.


Hát ugyanez van a barátnővel. Akarsz csajt? Akkor tegyél érte.

Egyébként az általános műveltség az igényesség egyik fajtája. Te igényes embernek tartod magad?

2013. febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az életben sem csak olyasmit kell megcsinálni, amit élvezel.
2013. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Értelmes fiú vagy, ez látszik a fogalmazásodon és a helyesírásodon is. Egy kicsit tedd oda magad és rájössz, mennyi minden érdekel valójában. A sikerek pedig majd meghozzák a kedved! A barátnőd is büszke lesz;-)
2013. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!