Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Vajon létrejöhet kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon létrejöhet kapcsolat, esetleg szerelem egy halló lány és egy siket fiú között?

Figyelt kérdés
a kérdésemet komolyan gondolom. én félek, hogy problémák adódnának, mint pl. nem értem, amit mond. ő szájról olvas, de mivel neki nincs "visszajelzés", arról, amit mond, hiszen nem hallja magát, nem beszél tisztán, és nehezen érthető. Plusz, most van egy barátom, akivel azt hiszem lezáróban van a kapcsolatom, de nem tudom, hogy jó lenne-e a másik srác miatt végleg szakítani vele. mit gondoltok? kérlek Titeket, csak normálisan válaszoljatok, nem szeretném, ha bárki is rosszat mondana erre a fiúra, csak mert nem hall.

2014. febr. 24. 08:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy létrejöhet, és működhet.
2014. febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2014. febr. 24. 08:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Toleranciával és szerelemmel persze, de kérdés, hogy téged mennyire zavar az, hogy nem hall, illetve mennyire zavarna, hogy az emberek mit szólnak hozzá, hogy nem beszél tisztán? Sokan a siketek beszédére még mindig azt hiszik, hogy azért beszél így az illető, mert szellemileg sérült.

Ha "csak" siket, akkor igazából arra is érdemes gondolni, hogy akár évek múltán ahogy halad a technika esetleg újra hallani fog. Szerintem talán ez az egyik legjobban kezelhető hiányosság, mert sokkal élhetőbb vele egy nagyváros, ellentétben azzal ha például vak lenne vagy siket néma.


Tehát összefoglalva rajtad múlik mennyire tudod kezelni a helyzetet és mennyire fogadod el ezt a fiút. Ha zavar, hogy siket és emiatt furcsán beszél, akkor inkább ne törd össze azzal, hogy próbálkozol aztán közlöd, hogy ja bocs mégse fog ez neked menni.

2014. febr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom eldönteni, mennyire zavar, ezen gondolkozom napok óta. Nem az zavar, hogy siket, és ez nem is fog, csak félek, hogy mit fognak szólni a barátaim pl, pont arra, amit említettél, hogy furán beszél. Félek hogy megbántják, vagy engem "piszkálnak" ezzel..
2014. febr. 24. 08:58
 5/13 anonim ***** válasza:

Én fordított felállásban láttam ilyet.

Tuddtunk a városunkban egy ilyen párról barátnőmmel, tehát nem tudom, mi lett velük, de voltak együtt, az tuti :)

2014. febr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem esetlegesen a barátaid felől jövő bántásokat ő tudja kezelni, kérdés, te tudod-e? Ha te bántanád azzal, hogy furán beszél egész biztosan ezerszer jobban fájna neki, mintha a barátaid mondanák, hisz azok csak emberek, de te több vagy. Ha látja rajtad, hogy szégyenkezel miatta az is jobban fáj. Egyébként pedig régen rossz ha olyan barátaid vannak, akik kibeszélnék.


Nekem pl szexuálisan elég szabados ismeretségi köröm van. Vannak biszexek, homoszexuálisok, transzszexuálisok közöttük. Nagyon kedvelem őket, mint ember így nem érdekel, hogy a hálószobában mit művelnek. Sikeresen összejöttem egy homofób elég begyöpösödött pasival, egy ideig tűrtem a megjegyzéseit, aztán elegem lett mikor a tulajdon testvéremet lek*rvázta, mert nem az első pasijával készült leélni az életét. Ebben az esetben a "szerelem" lett dobva. De ha a barátaim tettek volna megjegyzést arra, hogy a párom mondjuk miért olyan amilyen lehet nem beszélgettem volna velük többet, mert úgy éreztem volna, hogy félreismertem őket.


Egyébként hány évesek vagytok ha szabad megkérdeznem?

2014. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Természetesen.

Idővel megszokja az ember a kommunikációs furcsaságokat. Hidd el, nem kell sok idő, hogy tisztán értsd a beszédét.

2014. febr. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat! :)))

09:09-es válaszoló, ő 21 éves és annak ellenére, hogy nehéz lehet megtalálni siketként a közös hangot sok halló emberrel, az Óbudai egyetemre jár, dolgozik egyetem mellett és olyan kedves, olyan vidám, hogy a többi pasi, akiknek nincs semmi hiányossága, példát vehetne róla..:)

2014. febr. 24. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor viszont nem értem miért küzdesz azzal, hogy mit szólnának hozzá a barátaid, az emberek. Egy nagyszerű ember. Aki nem így gondolja az hülye. Állj így hozzá és menni fog :) Már nem tizenévesek vagytok, hogy számítson az iskolatársak véleménye, hogy úristen, elég menő sráccal járok? :D
2014. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy tizenéves vagyok :D 17 egész pontosan, de nem érdekel, hogy mit mondanak a többiek, azt tudom hogy a legjobb barátaim megértenék:)
2014. febr. 24. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!